Постанова
від 04.06.2019 по справі 276/887/15-ц
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УКРАЇНА

Житомирський апеляційний суд

Справа 276/887/15-ц

Категорія 3

Додаткова постанова

Іменем України

04 червня 2019 року

Житомирський апеляційний суд в складі:

головуючого Павицької Т. М.,

суддів Трояновської Г.С., Миніч Т.І.,

за участю секретаря Ковальської Я. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , відділу Держгеокадастру у Хорошівському районі Житомирської області, відділу економічного розвитку і торгівлі Хорошівської районної державної адміністрації та Хорошівської селищної ради, треті особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про витребування земельної ділянки, скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку,

в с т а н о в и в :

Рішенням Апеляційного суду Житомирської області від 26 вересня 2017 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково. Рішення Черняхівського районного суду Житомирської області від 07 липня 2017 року скасовано та ухвалено нове рішення. Позов ОСОБА_1 задоволено частково. Витребувано у ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,0922 га, розташовану в АДРЕСА_1 , кадастровий номер № НОМЕР_1 , яка належить ОСОБА_2 на підставі договору дарування від 30.03.2012 на користь ОСОБА_1 Скасовано реєстрацію права власності ОСОБА_2 на земельну ділянку з кадастровим номером НОМЕР_1 , проведену згідно договору дарування земельної ділянки від 30.03.2012 року. Відмовлено в задоволенні позову до відділу Держгеокадастру у Хорошівському районі Житомирської області, відділу економічного розвитку і торгівлі Хорошівської районної державної адміністрації та Хорошівської селищної ради. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 779 грн 31 коп. судових витрат.

10.11.2017 на адресу апеляційного суду від ОСОБА_1 надійшла заява про ухвалення додаткового рішення у справі, в якій він просить ухвалити додаткове рішення, яким: стягнути з відповідача ОСОБА_2 на його користь судові витрати, що складаються з судового збору в сумі 243 грн 60 коп. та витрат понесених ним за явку до суду його представника в сумі 939 грн 60 коп.; стягнути на користь його представника ОСОБА_5 понесені ним судові витрати в сумі 8 092 грн 99 коп.

Заява підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Відповідно до ч. 1 ст. 79 ЦПК України ( в редакції на час ухвалення судового рішення) судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно ч.3 ст. 79 ЦПК України ( в редакції на час ухвалення судового рішення) до витрат, пов`язаних з розглядом судової справи, належать:

1) витрати на правову допомогу;

2) витрати сторін та їх представників, що пов`язані з явкою до суду;

3) витрати, пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз;

4) витрати, пов`язані з проведенням огляду доказів за місцем їх знаходження та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи;

5) витрати, пов`язані з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача.

У ч. 1 ст. 88 ЦПК України ( в редакції на час ухвалення судового рішення) зазначено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Рішенням Апеляційного суду Житомирської області від 26 вересня 2017 року скасовано рішення Черняхівського районного суду Житомирської області від 07 липня 2017 року. Задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування земельної ділянки, скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку.

Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 сплатив судовий збір за позовну вимогу про витребування майна в сумі 243 грн 60 коп. та за вимогу про скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку в сумі 243 грн 60 коп., а всього 487 грн 20 коп.

Разом з тим, рішенням Апеляційного суду Житомирської області від 26 вересня 2017 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 стягнуто судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп.

За наведених обставин, з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 підлягають стягненню судові витрати в сумі 243 грн 60 коп.

Вимоги про стягнення витрат, що пов`язані з явкою до суду представника позивача в сумі 939 грн 60 коп. не підлягають стягненню з ОСОБА_2 , оскільки за змістом ч. 1 ст.185 ЦПК України витрати, пов`язані з переїздом до іншого населеного пункту сторін та їх представників, а також найманням житла, несуть сторони.

Стягнення на користь сторони чи її представника витрат, пов`язаних із явкою представника позивача до суду не передбачено положеннями ч. 1 ст.85 ЦПК України ( в редакції на час ухвалення судового рішення).

Що стосується вимог про стягнення добових ( у разі переїзду до іншого населенного пункту), компенсації за відрив від звичайних занять, апеляційний суд виходить з наступного.

Стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, та її представникові сплачуються іншою стороною добові (у разі переїзду до іншого населеного пункту), а також компенсація за втрачений заробіток чи відрив від звичайних занять. Компенсація за втрачений заробіток обчислюється пропорційно від розміру середньомісячного заробітку, а компенсація за відрив від звичайних занять - пропорційно від розміру мінімальної заробітної плати ( ч.2 ст.85 ЦПК України) ( в редакції на час ухвалення судового рішення).

За час розгляду справи у Володарсько-Волинському районному суді ОСОБА_1 просив стягнути на користь представника ОСОБА_5 добові у розмірі 4 112 грн 80 коп, компенсацію за відрив від звичайних занять у розмірі 836 грн 30 коп., та за розгляд справи у Черняхівському районному суді добові у розмірі 2 560 грн, компенсацію за відрив від звичайних занять у розмірі 523 грн 89 коп.

З матеріалів справи вбачається, що інтерсеси позивача ОСОБА_1 в суді першої інстанції за довіреністю представляв ОСОБА_5 , який є інвалідом першої групи та проживає в АДРЕСА_2 . У власності ОСОБА_5 є автомобіль ВАЗ 21061, реєстраційний номер НОМЕР_2 .

Із довідки виданої філією Володарськ-Волинський райавтодор ДП Житомирський облавтодор 08.09.2016 за № 2-11 вбачається, що відстань від смт Володарськ-Волинський до с. Радичі становить 18 км.

Із журналів судових засідань вбачається, максимальний розгляд справи тривав 1 год 20 хв., інші засідання проводились в межах 10 та 60 хв.

Враховуючи, що представник позивача ОСОБА_5 проживає на території, що підсудна Володарсько-Волинському районному суду, с. Радичі знаходиться на незначній відстані від смт Хорошів (18 км), що не зумовлює переїзд представника позивача до іншого населеного пункту для розгляду справи у Володарсько-Волинському районному суді, розгляд справи в Черняхівському районному суді відбувався в режимі відеоконференції, максимальний час, затрачений позивачем на розгляд справи в суді першої інстанції 1 год. 20 хв., інші засідання проводились в межах 10 та 60 хв., вказані обставини не зумовлювали понесення представником додаткових витрат з найму житла у зв`язку з явкою в судові засідання та значного відриву від звичайних занять, а тому апеляційний суд дійшов висновку про відсутність підстав для стягнення з ОСОБА_2 добових та компенсації за відрив від звичайних занять.

Керуючись ст. 270, 389-391 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення задовольнити частково.

Ухвалити додаткове рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , відділу Держгеокадастру у Хорошівському районі Житомирської області, відділу економічного розвитку і торгівлі Хорошівської районної державної адміністрації та Хорошівської селищної ради, треті особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про витребування земельної ділянки, скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати в розмірі 243 грн 60 коп.

В іншій частині вимог відмовити.

Додаткова постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий

Судді

СудЖитомирський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення04.06.2019
Оприлюднено06.06.2019
Номер документу82216163
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —276/887/15-ц

Постанова від 26.02.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Сакара Наталія Юріївна

Ухвала від 17.02.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Сакара Наталія Юріївна

Ухвала від 19.07.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Сакара Наталія Юріївна

Постанова від 04.06.2019

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Павицька Т. М.

Ухвала від 24.05.2019

Житомирський апеляційний суд

Павицька Т. М.

Постанова від 04.03.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ступак Ольга В`ячеславівна

Ухвала від 24.10.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Мостова Галина Іванівна

Рішення від 26.09.2017

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Павицька Т. М.

Рішення від 26.09.2017

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Павицька Т. М.

Ухвала від 05.09.2017

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Павицька Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні