Ухвала
від 06.06.2019 по справі 912/1152/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

06 червня 2019 року Справа № 912/1152/19

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Глушкова М.С., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудгрейноіл" (вх. № 1553/19 від 05.06.2019), 25030, м. Кропивницький, вул. Юрія Бутусова, 22В, про забезпечення позову

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Потаповичі", 28200, Кіровоградська область, Новгородківський район, смт. Новгородка, вул. Криворізька, 16/2

про стягнення 1 341 430,80 грн.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудгрейноіл" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Потаповичі" про стягнення 1 341 430,80 грн. заборгованості за договором поставки №14/02/18-КУК від 14.02.2018, з яких: 900 123,80, грн. основний борг, 306 288,43 грн. відсотки за користування коштами, 135 018,57 грн. штраф, з покладенням на відповідача судових витрат.

Ухвалою від 02.05.2019 відкрито провадження у справі № 912/1152/19, постановлено розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання, з урахуванням ухвали від 06.05.2019, призначено на 10:30 30.05.2019.

17.05.2019 за ухвалою суду повернуто Товариству з обмеженою відповідальністю "Гудгрейноіл" заяву про забезпечення позову (вх. № 1301/19 від 16.05.2019) разом з оригіналом платіжного доручення № 1680 від 23.04.2019.

28.05.2019 за ухвалою суду повернуто Товариству з обмеженою відповідальністю "Гудгрейноіл" заяву про забезпечення позову (вх. № 1441/19 від 27.05.2019) разом з доданими до неї документами та роздруківкою платіжного доручення № 1680 від 23.04.2019.

30.05.2019 господарський суд розпочав підготовче засідання.

Ухвалою суду від 30.05.2019 в підготовчому засіданні 30.05.2019 у справі № 912/1152/19 оголошено перерву до 25.06.2019 о 10:30 год.

05.06.2019 до господарського суду Товариством з обмеженою відповідальністю "Гудгрейноіл" подано заяву про забезпечення позову, відповідно до якої позивач просить застосувати заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на виявлене державним виконавцем рухоме та нерухоме майно, а також накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на поточних рахунках, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю "Потаповичі" на інших банківських рахунках або в інших кредитно-фінансових установах України, виявлених державним виконавцем у процесі виконання ухвали в межах суми позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудгрейноіл", а саме заборгованості в розмірі 1341430,80 грн.

На виконання ч. 5 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, позивачем до заяви додано квитанцію № 1SE3780DD1 від 05.06.2019, що підтверджує сплату судового збору, у встановлених порядку та розмірі.

У поданій заяві про забезпечення позову, позивачем запропоновано зустрічне забезпечення в розмірі 10 000,00 грн, яке готовий внести на депозитний рахунок суду.

В обґрунтування необхідності забезпечення позову у даній справі заявник зазначає, що внаслідок проведеного досудового врегулювання спору ним було виявлено, що відповідач відмовляється від поставки товару в частині невиконаних зобов`язань згідно договору поставки №14/02/18-КУК від 14.02.2018 без наведення причин невиконання умов договору, ухиляється від спілкування, не відповідає на звернення позивача та на претензії з вимогою повернути грошові кошти, при цьому використовує переплачені гроші на власний розсуд. Крім того, як зазначає позивач за відповідачем станом на 12.05.2019 рахується податковий борг, що у свою чергу може бути приводом відповідного реагування з боку контролюючого органу й негативних наслідків у вигляді арешту коштів на банківських рахунках останнього, що у сукупності може істотно ускладнити або унеможливити виконання рішення суду у даній справі.

При розгляді заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудгрейноіл" (вх. № 1553/19 від 05.06.2019) про забезпечення позову господарський суд виходить з наступного.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод "Право на ефективний засіб юридичного захисту" встановлено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Одним з механізмів забезпечення ефективного юридичного захисту є передбачений національним законодавством України інститут вжиття заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову за правовою природою є засобом запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи.

Відповідно до ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Частиною 1 ст. 137 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною відповідачу вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.

При цьому, при вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу. Заходи до забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Відповідно до ч. 1 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Господарський суд враховує, що обґрунтування необхідності забезпечення позову зводиться до того, що відповідач ухиляється від виконання своїх зобов`язань та є недобросовісним у здійсненні господарської діяльності, а також наявністю за позивачем податкового боргу.

Забезпечення позову, як процесуальний механізм, покликане виконувати функцію ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

При цьому, під час вирішення питання щодо забезпечення позову, обґрунтованість позову не досліджується, адже питання обґрунтованості позовних вимог є предметом дослідження судом під час розгляду справи по суті і не вирішується ним під час розгляду клопотання про забезпечення позову.

Отже, господарський суд під час розгляду заяви про забезпечення позову не вирішує спір по суті та не встановлює обставини дійсних правовідносин між сторонами, а отже посилання позивача на той факт, що відповідач ухиляється від своїх обов`язків, передбачених договором (в т.ч. уникає від спілкування з останнім) не оцінюються судом як обставина, яка може свідчити про подальше утруднення виконання рішення суду в разі задоволення позову.

Водночас жодних доказів на підтвердження своїх доводів позивач не надав, як і не надав доказів щодо реальних, існуючих обставин, які вказують на ймовірну складність або неможливість виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог.

Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати необхідності вжиття відповідного заходу забезпечення позову. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтвердження доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

Так, згідно зі статтями 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

З огляду на наведене, у господарського суду відсутні правові підстави для задоволення заяви позивача про забезпечення позову, оскільки остання не містить обґрунтованих мотивів та посилань на докази, на підставі яких суд міг би дійти висновку щодо доцільності та необхідності забезпечення позову, а, отже, в її задоволенні слід відмовити.

Відповідно до ч. 6 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

Господарський суд звертає увагу заявника, що заява про забезпечення позову, яка раніше була відхилена повністю або частково, може бути подана вдруге, якщо змінились певні обставини. Тобто на заяви про забезпечення позову, в задоволенні яких було відмовлено, не поширюється заборона повторно звертатись до господарського суду.

Керуючись ст.ст. 136, 137, 138-140 та ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудгрейноіл" (вх. № 1553/19 від 05.06.2019) про забезпечення позову у справі №912/1152/19 відмовити повністю.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та відповідно до ч. 8 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України ухвалу про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову може бути оскаржено.

Копії ухвали надіслати ТОВ "Гудгрейноіл" (25030, м. Кропивницький, вул. Юрія Бутусова, 22В); ТОВ "Потаповичі" (28200, Кіровоградська область, Новгородківський район, смт. Новгородка, вул. Криворізька, 16/2).

Суддя М.С. Глушков

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення06.06.2019
Оприлюднено07.06.2019
Номер документу82220448
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/1152/19

Постанова від 29.10.2019

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 12.09.2019

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 20.08.2019

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Рішення від 08.07.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Глушков М.С.

Ухвала від 25.06.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Глушков М.С.

Ухвала від 06.06.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Глушков М.С.

Ухвала від 30.05.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Глушков М.С.

Ухвала від 28.05.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Глушков М.С.

Ухвала від 17.05.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Глушков М.С.

Ухвала від 06.05.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Глушков М.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні