Справа № 460/599/19
Провадження №2/460/941/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.05.2019 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого судді Карпин І.М.,
за участю секретаря судових засідань Мельник Є.Є.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Яворів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Смолинської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
06.02.2019 позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Смолинської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 , після смерті якого залишилось спадкове майно - житловий будинок АДРЕСА_1 . Ще за життя 21.08.2007 ОСОБА_2 склав заповіт, згідно якого усе належне майно заповів йому. На даний час він бажає оформити право власності на успадкований житловий будинок після смерті ОСОБА_2 , однак це унеможливлюється відсутністю свідоцтва про право власності на даний будинок, тому просив у судовому порядку визнати його власником будинку АДРЕСА_1 .
В підготовче судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позов підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити.
Відповідач - Смолинська сільська рада Яворівського району Львівської області, подала заяву, в якій просить розгляд справи проводити у відсутності представника сільської ради.
Згідно з ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку про підставність задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що житловий будинок АДРЕСА_1 , побудований у 1973 році, числиться за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
21.08.2007 ОСОБА_2 склав заповіт, за яким на випадок своєї смерті усе своє майно заповів ОСОБА_1 . Даний заповіт посвідчено секретарем Смолинської сільської ради Яворівського району Львівської області Підгурською І.І. та зареєстровано в реєстрі за №40. Даний заповіт не змінювався і не скасовувався.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що стверджується свідоцтвом про смерть, виданим 20.03.2018 виконавчим комітетом Смолинської сільської ради Яворівського району Львівської області.
Право власності на житловий будинок належним чином не оформлено, проте даний будинок відповідає технічним вимогам, що підтверджується технічним паспортом, який виготовлено 26.12.2018.
Згідно ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст.ст.1216, 1217, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків спадщини від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно з ст.ст.1268, 1269, 1270 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку не заявив про відмову від спадщини. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має право протягом шестимісячного строку подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 прийняв спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 у вигляді грошових вкладів з відповідними до них компенсаційними виплатами, що зберігаються у ТВБВ №10013/0276 філії-Львівського обласного управління ПАТ Державний Ощадний Банк України , земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Смолинської сільсільської ради Яворівського району Львівської області , площею 0,3367 га, кадастровий номер земельної ділянки - НОМЕР_1 , земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Смолинської сільсільської ради Яворівського району Львівської області , площею 1,2342 га, кадастровий номер земельної ділянки - НОМЕР_2 , що стверджується свідоцтвами про право на спадщину за заповітом від 20.11.2018.
Згідно з листом приватного нотаріуса Яворівського районного нотаріального округу Диди І.М. №141/02-14 від 20.11.2018 ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про на спадщину за заповітом на житловий будинок АДРЕСА_1 , який належав ОСОБА_2 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на такий.
Позивач у справі ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом майна померлого ОСОБА_2 , спадкоємців, які б мали право на обов`язкову частку у спадщині ОСОБА_2 , не встановлено. Враховуючи те, що відсутність правовстановлюючих документів на житловий будинок унеможливлює позивачу належне оформлення спадкових прав, суд вважає, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті батька.
На підставі викладеного, керуючись 12, 13, 81, 223, 263, 265 ЦК України, суд
у х в а л и в:
позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Львівського апеляційного суду чи через Яворівський районний суд Львівської області. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 22.05.2019.
Позивач: ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_3
адреса:
АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_3 .
Відповідач: Смолинська сільська рада
Яворівського району Львівської області
с.Смолин Яворівського району Львівської області
ЄДРПОУ 04372365.
Суддя І.М.Карпин
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2019 |
Оприлюднено | 07.06.2019 |
Номер документу | 82235540 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Карпин І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні