УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
07 червня 2019 р. Справа № 120/1807/19-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінлогік"
до: Головного управління Державної фіксальної служби у Вінницькій області, комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області , яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування або відмову в такій реєстрації, Державної фіксальної служби України
про: визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінлогік" до Головного управління Державної фіксальної служби у Вінницькій області, комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області , яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування або відмову в такій реєстрації, Державної фіксальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.
Норми статтей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Так, відповідно до частини третьої статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно положень частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою судовий збір сплачується в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" ).
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2019 року становить 1921 гривень.
Як видно із позовної заяви, позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення від 23.04.2019 р. №1147520/42756582, №1147521/42756582, №1147522/42756582 та зобов`язати зареєструвати податкові накладні, виписані товариством.
Отже, позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру, відтак, сплаті підлягає судовий збір в сумі 5763 грн.
Всупереч зазначеному, позивачем надано докази сплати судового збору лише в розмірі 1921 грн. Відтак , слід доплатити судовий збір в сумі 3 842 грн.
Окремо є необхідним вказати, що позивач в позовній заяві визначає в якості "третьої особи на боці позивача" - Товариство з обмеженою відповідальністю "Рабен Україна", при цьому, не визначивши її процесуальний статус та не надавши обгрунтованого клопотання про необхідність залучення такої особи до участі у справі.
Так, відповідно до частни першої статті 49 КАС України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, пред`явивши позов до однієї або декількох сторін. Задоволення позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, розгляд адміністративної справи за клопотанням учасника справи починається спочатку.
Згідно частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
Частиною четвертою даної норми визначено, що у заявах про залучення третіх осіб зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Отже, як видно із процитованих норм, позивач має подати відповідне клопотання обгрунтувавши та вказавши підстави необхідності для залучення третьої особи до участі у справі при цьому визначивши статус такої.
За правилами визначеними частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. 169 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінлогік" до Головного управління Державної фіксальної служби у Вінницькій області, комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області , яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування або відмову в такій реєстрації, Державної фіксальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити дії , залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, а саме, надавши докази сплати судового збору в сумі 3842 грн. та у разі необхідності обгрунтоване клопотання про залучення третьої особи, визначивши її статус.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2019 |
Оприлюднено | 10.06.2019 |
Номер документу | 82253813 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні