УХВАЛА
м. Вінниця
28 вересня 2020 р. Справа № 120/1807/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши заяву про зміну порядку та способу виконання рішення у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінлогік" до Головного управління Державної фіксальної служби у Вінницькій області, комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, Державної фіксальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінлогік" до Головного управління Державної фіксальної служби у Вінницькій області, комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, Державної фіксальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити дії, у якій 26.07.2019 р. прийнято рішення про задоволення позову, а саме:
- визнано протиправними та скасувано рішення комісії ГУ ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №1147520/42756582, №1147521/42756582, №1147522/42756582 від 23.04.2019 р.;
- зобов`язано комісію ГУ ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №2 від 18.03.2019 р., №3 від 25.03.2019 р., №6 від 31.03.2019 р.
15.09.2020 р. від позивача надійшла заява про зміну способу та порядку виконання рішення суду в частині зобов`язання комісії зареєструвати податкові накладні. Позивач вказує, що рішення суду не є можливим виконати в примусовому порядку, оскільки комісія не є юридичною особою та наразі не має повноважень на реєстрацію податкових накладних.
Ухвалою суду від 16.09.2020 р. призначено дану заяву до розгляду на 28.09.2020 р.
Сторони в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялись належним чином.
Згідно статті 378 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи, що особи, що беруть участь у справі належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання, суд вважає за можливе розглянути питання про встановлення способу виконання за їх відсутності у письмовому провадженні.
Оцінюючи подану заяву, суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Відповідно до положень статті 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Так, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 26.07.2019 р. у цій справі, серед іншого, зобов`язано комісію ГУ ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №2 від 18.03.2019 р., №3 від 25.03.2019 р., №6 від 31.03.2019 р.
При цьому, обгрунтовуючи своє рішення, суд посилався на положення пункту 23 Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 (далі - Порядок №117) за змістом якого, саме комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку:
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/ розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/ розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Пункт 28 цього ж Порядку встановлював, що податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
- прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі;
- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Проте, після набрання судовим рішенням законної сили Постановою КМ України від 11 грудня 2019 р. № 1165 затверджено новий Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та одночасно затверджено й перелік Постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність. Серед таких визначено й Постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» .
Отже нормативно-правовий акт, яким керувався суд на момент прийняття рішення зобов`язуючи комісію зареєструвати податкові накладні втратив чинність, що унеможливило виконання рішення суду в частині реєстрації податкових накладних саме комісією.
В свою чергу, пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 р. визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій : прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується.
З аналізу наведених норм видно, що реєстрація ПН задійснюється у день прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної ДФС України, яка, слід зауважити, є відповідачем у цій справі.
За сукупністю наведених обставин, на думку суду, наразі існують обставини, що роблять неможливим виконання судового рішення в частині зобов`язання саме комісію ГУ ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №2 від 18.03.2019 р., №3 від 25.03.2019 р., №6 від 31.03.2019 р.
Відтак, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення заяви позивача в частині зміни способу виконання рішення суду в частині зобов`язання комісії ГУ ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №2 від 18.03.2019 р., №3 від 25.03.2019 р., №6 від 31.03.2019 р. шляхом зобов`язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкові накладні №2 від 18.03.2019 р., №3 від 25.03.2019 р., №6 від 31.03.2019 р.
При цьому, суд вказує на відсутність правових підстав для покладення обов"язку реєструвати податкові накладні на Державну податкову службу України, оскільки така не є стороною у справі, а процесуальне правонаступництво, як то передбачено КАС України, не проведено.
Окремо суд зазначає, про те, що законодавець передбачив можливість зміни порядку або способу, а не одночасно і порядку і способу. Відтак, враховуючи, що задоволено заяву позивача щодо зміни способу виконання рішення суду, в частині зміни порядку заява задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.378, 254, 256 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
заяву позивача задовольнити частково.
Змінити спосіб виконання рішення суду від 26.07.2019 р. у справі №120/1807/19-а в частині зобов`язання комісії ГУ ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №2 від 18.03.2019 р., №3 від 25.03.2019 р., №6 від 31.03.2019 р. шляхом зобов`язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №2 від 18.03.2019 р., №3 від 25.03.2019 р., №6 від 31.03.2019 р.
В решті вимог заяви, що стосується ДПС України та зміни порядку виконання судового рішення, - відмовити.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2020 |
Оприлюднено | 30.09.2020 |
Номер документу | 91842087 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні