Ухвала
від 10.06.2019 по справі 520/5732/19
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

10 червня 2019 р. Справа № 520/5732/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Тітов О.М., розглянувши позовну заяву Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка до Відділу державної реєстрації Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області про внесення виправлень та змін до реєстраційних записів, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу державної реєстрації Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області, в якому просить суд:

1) внести виправлення в запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в частині анулювання відомостей щодо статусу Вовчанського технікуму, як юридичної особи;

2) внести зміни до послідуючих записів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, щодо статусу Вовчанського технікуму, як відокремленого структурного підрозділу (філії) Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка без статусу юридичної особи.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позов подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 КАС України.

По-перше, статтею 55 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Приписами ч. 1 ст. 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Відповідно до ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів та у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб`єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.

Отже, обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.

Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) права чи інтереси особи, яка стверджує про їх порушення.

Таким чином, гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджуване порушення було обґрунтованим.

У позовній заяві позивач просить суд: 1) внести виправлення в запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в частині анулювання відомостей щодо статусу Вовчанського технікуму, як юридичної особи; 2) внести зміни до послідуючих записів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, щодо статусу Вовчанського технікуму, як відокремленого структурного підрозділу (філії) Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка без статусу юридичної особи.

Однак, в позовній заяві відсутні будь-які доводи стосовно порушення суб`єктом владних повноважень прав позивача.

З огляду на вказане, позивачу необхідно надати до суду обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача прав, свобод, інтересів позивача.

Також слід вказати, що згідно з вимогами ст. 5 КАС України позивач може просити про захист своїх порушених прав шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

З огляду на вказане, заявлені позовні вимоги не відповідають вимогам ст. 5 КАС України.

По-друге, за приписами ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В позовній заяві позивачем зазначено, що державним реєстратором відділу державної реєстрації Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області 20.05.2002 року Страховою Л.В. було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис (інформацію) щодо перереєстрації Вовчанського технікуму ХНТУСГ у зв`язку зі зміною назви. Також зазначено, що державним реєстратором проведено перереєстрацію Вовчанського технікуму ХНТУСГ з визначенням статусу - юридичної особи, що суперечить наданим документам.

Таким чином, спірні правовідносини виникли у 2002 році. Тобто, позивач повинен був дізнатися про порушення своїх прав у 2002 році.

З даним адміністративним позовом до Харківського окружного адміністративного суду позивач звернувся 06.06.2019 року, про що свідчить відтиск штампу вхідної кореспонденції на позовній заяві.

Отже, позивач звернувся з даним позовом поза межами шестимісячного строку звернення з позовом до адміністративного суду визначеного ст. 122 КАС України.

Позивачем до суду не надано заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає поважних причин пропуску строку звернення до суду та відповідно підстав для поновлення пропущеного строку звернення до суду.

Відповідно до ч.1 ст.123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, усуваючи недоліки позовної заяви позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст.160,161 КАС України, а саме: надати до суду заяву з обґрунтуванням змісту позовних вимог і викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням, діями чи бездіяльністю відповідача прав, свобод, інтересів позивача, з врахуванням висновків суду, що викладені вище (з примірником для відповідача) та врахуванням вимог ч. 1 ст. 5 КАС України та заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до Закону України "Про судовий збір", що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до пункту частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160,161,169,248,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка до Відділу державної реєстрації Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області про внесення виправлень та змін до реєстраційних записів - залишити без руху.

Надати позивачу термін - десять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду заяви з обґрунтуванням змісту позовних вимог і викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням, діями чи бездіяльністю відповідача прав, свобод, інтересів позивача, з врахуванням висновків суду, що викладені вище (з примірником для відповідача) та врахуванням вимог ч. 1 ст. 5 КАС України та заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду..

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Роз`яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Тітов

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.06.2019
Оприлюднено11.06.2019
Номер документу82286558
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —520/5732/19

Рішення від 21.08.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Ухвала від 27.06.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Ухвала від 10.06.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Постанова від 02.04.2019

Адмінправопорушення

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні