Ухвала
від 12.06.2019 по справі 908/1204/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 33/93/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

12.06.2019 Справа № 908/1204/19

м. Запоріжжя Запорізької області

Суддя господарського суду Запорізької області Мірошниченко М.В., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «РІСТ» (70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, вул. Софіївська, буд. 5)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ІНТЕКС» (107031, Російська Федерація, м. Москва, вул. Рождєствєнка, буд. 5/7, будівля 2, офіс 5)

про стягнення 510409,08 грн.

ВСТАНОВИВ:

20.05.2019 р. до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява (вих. № 338 від 20.05.2019 р.) Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «РІСТ» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ІНТЕКС» про стягнення заборгованості у розмірі 510409,08 грн., яка виникла за контрактом № Э-17-10/18 від 17.10.2018 р.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.05.2019 р. здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/1204/19 та визначено до розгляду судді Мірошниченко М.В.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 27.05.2019 р. позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «РІСТ» залишено без руху та позивачу наданий строк для усунення недоліків позовної заяви.

07.06.2019 р. на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «РІСТ» надійшла письмова заява (вих. № 369 від 06.06.2019 р.), якою усунуті недоліки позовної заяви.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 12 господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Враховуючи суб`єктний склад учасників спору, ціну позову та характер доказів у справі, суд дійшов висновку, що спір не може бути віднесений до категорії малозначних і тому цей спір слід розглядати у порядку загального позовного провадження.

При прийнятті до розгляду позовної заяви, судом встановлено, що відповідач по справі є нерезидентом, достовірна інформація щодо наявності на території України офіційно зареєстрованих представництв юридичної особи-відповідача у суду відсутня.

Як вбачається з позовних матеріалів, місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ІНТЕКС» є: вул. Рождєствєнка, буд. 5/7, будівля 2, офіс 5, м. Москва, Російська Федерація, 107031.

Згідно з частинами першою та другою статті 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

За змістом частини першої статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Частиною 2 статті 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, учасниками якої є Україна та Росія (дата набрання чинності для України - 19.12.1992 рік, дата набрання чинності для Російської Федерації - 19.12.1992 рік) передбачено, що компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода Сторін про передачу спору до суду.

У пункті 10.2 контракту № Э-17-10/18 від 17.10.2018 р. сторони встановили, що згідно з Угодою про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, підписаної країнами учасницями СНД у м. Києві (1992 р.), за ініціативою позивача спір може бути переданий на розгляд арбітражного (господарського) суду за місцем знаходженням позивача.

Враховуючи наведене, подані матеріали відносяться до юрисдикції та підсудні господарському суду Запорізької області.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 2 ГПК України основним завданням (принципом) господарського судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

За приписами статті 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Частинами першою та другою статті 367 ГПК України передбачено, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Згідно зі ст. 5 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, учасниками якої є Україна та Росія, компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов`язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема, проведення експертизи, заслуховування сторін, свідків, експертів та інших осіб. При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне звернутися до Арбітражного суду м. Москви (Російська Федерація) з дорученням про надання правової допомоги з вручення Товариству з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ІНТЕКС» копії ухвали господарського суду Запорізької області від 12.06.2019 р. про відкриття провадження у справі № 908/1204/19.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Враховуючи викладене, провадження у справі № 908/1204/19 підлягає зупиненню на підставі пункту 4 частини першої статті 228 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 176, 228, 234, 367 Господарського процесуального кодексу України, Угодою про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 908/1204/19. Присвоїти справі номер провадження 33/93/19.

2. Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на_26.11.2019 р. о/об 10 год. 00_хв. , яке відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4, корпус 1.

Електронна адреса господарського суду Запорізької області: inbох@zp.arbitr.gov.ua, телефон гарячої лінії суду: (061) 7648930. Звернути увагу, що відповідно до ст. 42 ГПК України документи, які подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

4. Визначити наступну дату підготовчого засідання 24.12.2019 р. о/об 10 год. 00_хв. , яке відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4, корпус 1.

5. Запропонувати відповідачу, відповідно до ст.ст. 165, 178 ГПК України, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, подати до суду відзив із його документальним обґрунтуванням. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду вручити копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи, докази вручення надати суду (додати до відзиву). Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

6. Визначити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив (у порядку ст. 166 ГПК України (якщо такий буде подано)) із документами, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи - протягом 5 днів з дня отримання відзиву.

7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників (правовстановлюючі (статутні) документи, довіреність).

Отримати інформацію по справі можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/.

8. Звернутися до Арбітражного суду м. Москви (115225, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Тульська, 17) з дорученням про надання правової допомоги.

9. Зупинити провадження у справі № 908/1204/19 до надходження відповіді від іноземного суду на судове доручення про надання правової допомоги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та підлягає оскарженню в частині зупинення провадження у справі відповідно до ст.ст. 255, 256 ГПК України.

Ухвала підписана 12.06.2019 р.

Суддя М.В. Мірошниченко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення12.06.2019
Оприлюднено14.06.2019
Номер документу82338031
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/1204/19

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

Ухвала від 16.06.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

Ухвала від 16.06.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

Ухвала від 25.02.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

Ухвала від 25.02.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

Ухвала від 26.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

Ухвала від 26.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

Ухвала від 12.06.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

Ухвала від 27.05.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Мірошниченко М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні