ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
13 червня 2019 року Справа № 5024/704/2011
Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В. за участю секретаря судових засідань Зуденко Є.С., розглянув заяву Білозерського центру "Електрон" про виправлення помилки у виконавчому документі, у справі
за позовом: Білозерського центру "Електрон" (смт. Білозерка Херсонської області),
до: Приватного підприємця Щетиніної Юлії Анатоліївни (смт. Білозерка Херсонської області),
про стягнення 4978 грн. 00 коп.
за участю представників:
позивача: Артеменко А.П., керівник,
відповідача: не прибув.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Херсонської області від 22.11.2011 року позов задоволено. Стягнуто з ПП Щетиніної Ю.А. на користь Білозерського центру "Електрон" 4978 грн. 00 коп. основного боргу, 102 грн. 00 коп. витрат по сплаті державного мита, 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 24.01.2012 року апеляційну скаргу Білозерського центру "Електрон" на рішення господарського суду Херсонської області від 22.11.2011 року по справі № 5024/704/2011 залишено без задоволення, рішення господарського суду без змін.
На виконання рішення господарського суду, 07.02.2012 року видано відповідний наказ із зазначенням, що наказ може бути пред`явлений до виконання протягом 1-го року з наступного дня, після набрання рішенням законної сили (з 25.01.2012 року).
05.06.2019 року позивач по справі звернувся до суду із заявою у якій просить: "обновити наказ на стягнення заборгованості", фактично - виправити помилку в судовому наказі та вказати дату народження боржника.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 328 ГПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, що не перешкоджає розгляду заяви позивача, відповідно до приписів ст. 328 ГПК україни.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заяву про виправлення помилки у виконавчому документі.
Відповідно до положень частин 1 та 3 ст. 74 ГПК України:
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про виконавче провадження : У виконавчому документі зазначаються:
назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала;
дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;
ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків) ;
резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;
дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню);
строк пред`явлення рішення до виконання.
У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
У разі пред`явлення до примусового виконання рішення міжнародного юрисдикційного органу у випадках, передбачених міжнародним договором України, такий виконавчий документ повинен відповідати вимогам, встановленим міжнародним договором України.
У разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, чи резолютивною частиною рішення передбачено вчинення кількох дій, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов`язок чи право стягнення є солідарним.
Виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов`язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов`язаний мати таку печатку.
Виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред`явлення, якщо:
рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної сили (крім випадків, коли рішення у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання);
пропущено встановлений законом строк пред`явлення виконавчого документа до виконання;
боржника визнано банкрутом;
Національним банком України прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку-боржника;
юридичну особу - боржника припинено;
виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею, або якщо стягувач не подав заяву про примусове виконання рішення відповідно до статті 26 цього Закону;
виконання рішення не передбачає застосування заходів примусового виконання рішень;
стягувач не надав підтвердження сплати авансового внеску, якщо авансування є обов`язковим;
виконавчий документ не підлягає виконанню органами державної виконавчої служби, приватним виконавцем;
виконавчий документ пред`явлено не за місцем виконання або не за підвідомчістю.
У разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим цією статтею, стягувач має право звернутися до суду чи іншого органу (посадової особи), що видав виконавчий документ, щодо приведення його у відповідність із зазначеними вимогами.
При поверненні стягувачу виконавчого документа без прийняття до виконання стягувачу повертається сплачений ним авансовий внесок.
Відповідач по справі є фізичною особою-підприємцем, тобто фізичною особою-платником податків, тому у виданому по справі виконавчому документі (наказі) зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків - відповідача.
Отже, такий реквізит виконавчого документа як дата народження боржника - фізичної особи, не є обов`язковим реквізитом для виконавчого документа у справі за участю фізичної особи - платника податків (ФОП). Крім того, дата народження може бути зазначена у виконавчому документі у разі, якщо її зазначив позивач (стягувач) у позовній заяві. Як пояснив представник позивача у судовому засіданні, йому не відома дата народження боржника, і позивач не зазначав дату народження відповідача у позовній заяві.
Таким чином, дата народження відповідача не є обов`язковим реквізитом виконавчого документа і не відома позивачу та суду на час розгляду заяви позивача у судовому засіданні.
З`ясувавши викладені обставини, дослідивши в судовому засіданні подані докази, оцінивши аргументи учасників справи, суд дійшов висновку, що заява Білозерського центру "Електрон" про виправлення помилки у виконавчому документі від 05.06.19, не підлягає задоволенню, у зв`язку з недоведеністю відповідачем обставин, викладених у зазначеній заяві.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 255 - 257, 328 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні заяви Білозерського центру "Електрон" про виправлення помилки у виконавчому документі від 05.06.19.
2. Відповідно до приписів ст. 235 ГПК України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення (підписання) та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення (підписання повного тексту), відповідно до приписів ст. 255-257 та п. 17.1, 17.5. підпункту 17, пункту 1 розділу ХІ Перехідні положення ГПК України.
Дата підписання (складання) повного тексту ухвали: 13.06.2019.
Суддя Ю.В. Гридасов
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2019 |
Оприлюднено | 13.06.2019 |
Номер документу | 82371105 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Гридасов Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні