Рішення
від 11.06.2019 по справі 607/17671/18
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11.06.2019 Справа №607/17671/18

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Д О Д А Т К О В Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2019 року м.Тернопіль

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

- головуючої судді Черніцької І.М.

- при секретарі судового засідання Бойко І.І.

сторони в судове засідання не з`явились

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю ТІР-Сервіс Тернопіль -адвоката Котиса Володимира Ярославовича про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ТІР-Сервіс Тернопіль про відшкодування моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

05 вересня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суд із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ТІР-Сервіс Тернопіль , який згодом уточнив, про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок незаконного звільнення з роботи та несвоєчасного здійснення з ним розрахунку.

Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду від 18 вересня 2018 року про відкриття провадження у справі, задоволено клопотання позивача та звільнено останнього від сплати судового збору.

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 10 травня 2019 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ТІР-Сервіс Тернопіль про відшкодування моральної шкоди відмовлено.

15 травня 2019 року представник відповідача-адвокат Котис В.Я. звернувся до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення у даній справі, відповідно до якої просить суд ухвалити додаткове рішення, яким стягнути із ОСОБА_1 на користь відповідача 10 000грн. витрат на правову допомогу.

Вказує, що при подані відзиву на позов відповідачем заявлено вимогу про відшкодування витрат на правову допомогу у розмірі 4000грн. Після подання відзиву та по день завершення розгляду справи відповідачем понесено витрати на правову допомогу адвокат у розмірі 6000грн. На підтвердження понесених вказаних витрат ними було долучено договір про надання правової дороги, розрахунки вартості правової допомоги, акти виконаних робіт, квитанції про оплату наданих послуг.

Посилаючись на наведене, просить задовольнити заяву.

У судове засідання сторони не з`явились, хоча про час та місце його були повідомлені належним чином. Про причини неявки суду не повідомили.

Згідно з вимогами ст. 270 ЦПК України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст.270 ЦПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо, судом не вирішено питання про судові витрати.

Положеннями ст. 133 ЦПК України встановлено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать в тому числі витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з вимогами п.1 ч. 1 ст. 141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі відмови в позові на позивача

Відповідно до вимог ст.137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.

Ті самі критерії застосовує ЄСПЛ, присуджуючи судові витрат на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема, у рішеннях від 12 жовтня 2006 року у справі Двойних проти України (пункт 80), від 10 грудня 2009 року у справі Гімайдуліна і інших проти України (пункти 34-36), від 23 січня 2014 року у справі East/West Alliance Limited проти України , від 26 лютого 2015 року у справі Баришевський проти України (пункт 95) зазначено, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим.

У рішенні ЄСПЛ від 28 листопада 2002 року у справі Лавентс проти Латвії зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження).

До матеріалів справи приєднано договір про надання правової допомоги від 08 жовтня 2018 року, розрахунки вартості правової допомоги від 10.10.2018 року, 13.05.2019 року, акти приймання-передачі наданих послуг від 10.10.2018 року, 13.05.2019 року, квитанції до прибуткового касового ордеру за №5 від 10.10.2018 року та за №1 від 13.05.2018 року.

Однак, вищенаведенні документи не є безумовною підставою для відшкодування судом витрат на професійну правничу допомогу в зазначеному розмірі з іншої сторони, адже цей розмір має бути доведений, документально обґрунтований та відповідати критерію розумної необхідності таких витрат.

З розрахунків вартості правової допомоги та актів приймання-передачі наданих послуг вбачається, що вивчення та аналіз матеріалів справи становить 1500 грн., вивчення судової практики - 2000грн., написання відзиву -2500грн., участь у судових засідання- 4000 грн.

Зважаючи на складність справи та виконаних адвокатом об`єму робіт, суд вважає, що витрати на правничу допомогу визначені відповідачем є завищеними, належним чином не обґрунтовані та недоведенні.

В порушення вимог ч. 2, 3 ст. 137 ЦПК України, відповідачем не надано суду доказів щодо детального опису наданих послуг, вартості кожної наданої послуги і виконаних робіт, що сплачена відповідачем, а складність справи, кількість судових розглядів та предмет спору не обумовлює можливість стягнення такої суми коштів, що зазначено у заяві.

Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановленні обставини справи, суд приходить до переконання, що у задоволенні клопотання відповідача про стягнення з позивача витрат на правову допомогу слід відмовити.

Окремо слід зазначити, що відповідач є діючим суб`єктом господарювання, здійснює підприємницьку діяльність та отримує значний прибуток, порівняно із позивачем.

Позивач ОСОБА_1 є фізичною особою, пенсійного віку, незадовільний стан здоров`я. Предметом позову у даній справи є захист трудових прав позивача.

Керуючись ст.ст.133, 134, 141, 270,273,355 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

В задоволенні вимог представника Товариства з обмеженою відповідальністю ТІР-Сервіс Тернопіль - адвоката Котиса В.В. про стягнення із ОСОБА_1 у користь відповідача витрат пов`язаних із наданням правничої допомоги відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 .

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю ТІР-Сервіс Тернопіль , вул. Об`їзна,27а с.Великі Гаї Тернопільського району, код ЄДРПОУ - 38512928.

Повне судове рішення складено 11 червня 2019 року.

Головуюча

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення11.06.2019
Оприлюднено14.06.2019
Номер документу82388921
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —607/17671/18

Ухвала від 09.09.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Воробйова Ірина Анатоліївна

Ухвала від 29.08.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротун Вадим Михайлович

Постанова від 31.07.2019

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Ткач З. Є.

Постанова від 31.07.2019

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Ткач З. Є.

Ухвала від 15.07.2019

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Ткач З. Є.

Ухвала від 01.07.2019

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Ткач З. Є.

Ухвала від 18.06.2019

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Ткач З. Є.

Рішення від 11.06.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Ухвала від 20.05.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Рішення від 10.05.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні