Ухвала
від 18.06.2019 по справі 200/7552/19-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

18 червня 2019 р. Справа №200/7552/19

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Дмитрієв В.С., ознайомившись з матеріалами позовної заяви Красноторської селищної ради до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови про накладення штрафу, -

В С Т А Н О В И В:

12 червня 2019 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Красноторської селищної ради до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови від 23 квітня 2019 року в рамках виконавчого провадження №56557245 на виконання виконавчого листа №234/13669/17, виданого 30 травня 2018 року Краматорським міським судом Донецької області.

Згідно частини 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Так, згідно статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

При цьому, положеннями статті 74 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до частини 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що строк звернення до суду пропущений з поважних причин.

Як убачається з позовної заяви, позивач просить скасувати постанову державного виконавця про накладення штрафу від 23 квітня 2019 року, яка отримана ним 26 квітня 2019 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції. Слід зазначити, що даний позов було направлено на адресу суду 8 червня 2019 року, про що свідчить інформація з сайту Укрпошти за трек-номером 8439500063158.

Разом з позовними вимогами позивачем заявлено клопотання про продовження строку на оскарження постанови про накладення штрафу від 23 квітня 2019 року в рамках виконавчого провадження №56557245, в обґрунтування якого, Красноторська селищна рада зазначила, що у десятиденний строк з дня отримання оскаржуваної постанови була велика кількість вихідних днів (травневих свят), що фактично за два робочих дні (які припали у період з 27 квітня 2019 року по 6 травня 2019 року), недостатньо для підготовки позову.

Стосовно заявленого клопотання зазначаю, що велика кількість вихідних днів не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду. Крім того, з даним позовом Красноторська селищна рада мала право звернутися до суду протягом десяти робочих днів з дня отримання оскаржуваного рішення.

Вважаю, що зі змісту адміністративного позову та доданих до нього матеріалів не убачається поважних підстав пропущення позивачем строку звернення до суду, тобто заявлене клопотання є не обґрунтованим.

За приписами частини 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: обґрунтованої заяви про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 160, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Красноторської селищної ради до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови про накладення штрафу, - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя В.С. Дмитрієв

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.06.2019
Оприлюднено19.06.2019
Номер документу82426660
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —200/7552/19-а

Постанова від 19.08.2019

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Геращенко Ігор Володимирович

Ухвала від 12.08.2019

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Геращенко Ігор Володимирович

Ухвала від 12.08.2019

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Геращенко Ігор Володимирович

Рішення від 18.07.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Дмитрієв В.С.

Ухвала від 10.07.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Дмитрієв В.С.

Ухвала від 18.06.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Дмитрієв В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні