Справа № 139/573/19
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18 червня 2019 року смт Муровані Курилівці
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області в особі судді Коломійцевої В.І., отримавши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Територіальної громади сіл Вербовець та Виноградне в особі Вербовецької сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області про визнання права на земельну частку (пай) та права власності на житловий будинок з господарськими спорудами в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Територіальної громади сіл Вербовець та Виноградне в особі Вербовецької сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області про визнання права на земельну частку (пай) та права власності на житловий будинок з господарськими спорудами в порядку спадкування .
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до положень п.п. 4-5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а також виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач просив визнати за ним, в тому числі, право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, що розташований по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті його матері ОСОБА_2 . Разом з тим, ним в позовній заяві не зазначено та не надано доказів, які б підтверджували належність вказаного будинку спадкодавцеві.
Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ в інформаційному листі №24-753/0/4-13 від 16.05.2013 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування вказав, що умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості, в тому числі будинки, які забудовані до 2004 року та на які відсутні правовстановлюючі документи мають бути наступні документи: виписки із погосподарських книг про те, що будинок належав спадкодавцеві; технічний паспорт на будинок; висновок спеціалістів щодо технічного стану будинку, дотримання санітарних, протипожежних вимог; рішення ради та договору про надання земельної ділянки у безстрокове користування для будівництва будинку; відмова виконкому місцевої ради в оформленні права власності; постанова нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Таким чином, позивачу слід надати суду виписки з погосподарських книг з яких би вбачалась належність житлового будинку ОСОБА_2 , висновок спеціалістів щодо технічного стану будинку, дотримання санітарних, протипожежних вимог.
Крім того, суд звертає увагу, що підставою виникнення у громадянина права власності на жилий будинок в сільських населених пунктах до 1992 був сам факт збудування ним його з додержанням вимог цих актів законодавства на відведеній у встановленому порядку земельній ділянці.
Позивачем, в свою чергу, не зазначено чи відводилася спадкодавцеві земельна ділянка на якій було збудовано спірний житловий будинок та не зазначено доказів, які б це підтверджували. Такими доказами, зокрема, можуть бути: рішення сільгоспартілі, колгоспу, радгоспу (наказ голови вказаних господарств) про виділення громадянину земельної ділянки; договір забудови про передачу землі в безстрокове користування між забудовником (громадянином) і відділом комунального господарства (комунгоспом); рішення місцевої ради про надання забудовнику земельної ділянки під забудову; рішення тієї ж Ради про надання земельної ділянки генералам, адміралам, старшим офіцерам тощо. Вказані рішення, у випадку їх відсутності у спадкодавця чи інших осіб (в тому числі в сільскій раді), можуть зберігатися в державних архівах (місцевому та обласному).
Суд, вважає за необхідне звернути увагу позивача на ту обставину, що відповідно до ч. 2 ст. 13 ЦПК України, збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2019 року визначений у розмірі 1921 грн.
За подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до положень п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" № 10 від 17.10.2014 року, якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
В даному випадку, позивачем заявлено дві самостійних вимоги майнового характеру:
- про визнання в порядку спадкування права на земельну частку (пай) вартістю 43523 грн 74 коп.;
- про визнання в порядку спадкування права власності на житловий будинок з господарськими спорудами вартістю 72920 грн.
Тобто, загальна ціна позову за двома вимогами становитиме - 43523 грн 74 коп. + 72920 грн = 116443 грн 74 коп.
Таким чином, позивачу слід сплатити 1164 грн 44 коп. судового збору, тоді як ним було сплачено лише 769 грн. Отже, ОСОБА_1 слід доплатити ще 395 грн 44 коп.
Слід зазначити, що належними реквізитами для сплати судового збору є:
Отримувач коштів: УК у Мур.-Кур.р-н/Мур-Кур р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37619070
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: 31211206002354
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: Судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Територіальної громади сіл Вербовець та Виноградне в особі Вербовецької сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області про визнання права на земельну частку (пай) та права власності на житловий будинок з господарськими спорудами в порядку спадкування , - залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків тривалістю десять днів з дня отримання ухвали.
У випадку невиконання вказаних вимог суду, дана позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Коломійцева В.І.
Суд | Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2019 |
Оприлюднено | 19.06.2019 |
Номер документу | 82431350 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Коломійцева В. І.
Цивільне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Коломійцева В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні