УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"18" червня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/589/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Машевської О.П.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю"Схід Діамант"
до 1. Державного підприємства "Коростишівське АТП-0652"
2. Державного нотаріуса Коростишівської державної нотаріальної контори Житомирської області
3. Відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Житомирській області
про визнання права власності на нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
13 червня 2019 року через діловодну службу Господарського суду Житомирської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Схід Діамант" з позовними вимогами до відповідача Державного підприємства "Коростишівське АТП - 0652" про визнання права власності на нерухоме майно.
Позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Вимоги до листа з описом вкладення встановлено Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 ( надалі за текстом - Правила №270).
Відповідно до п.п. 59, 61 Правил №270 бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
До матеріалів позовної заяви додано в копії три описи вкладень для кожного відповідача та згідно яких вкладення у листи ідентифіковано за найменуванням предметів - "позовна заява" , в графі кількість предметів - 7 арк. та "додатки до позовної заяви в кількості 13 шт." , в графі кількість предметів - 22 арк. Загальна кількість предметів - 29 аркушів.
У ст. 162 ч. 3 п. 8 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити , зокрема , перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Стаття 16 Кодексу конкретизує перелік документів, що додаються до позовної заяви:
- документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
- документ, що підтверджує повноваження представника позивача, зокрема довіреність.
Таким чином, процесуальні норми Кодексу встановлюють вимоги до змісту та обсягу документів, що додаються до позовної заяви за наявності яких дотримуються формальні підстави для відкриття провадження у справі. Натомість Кодекс не формалізує зміст та обсяг доказів, що додаються до позовної заяви на підтвердження позовних вимог, так як відносить це на розсуд позивача.
В свою чергу, вимога дотримання процесуальних формальностей надсилати учасникам справи копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення покликана насамперед забезпечити їх повну відповідність тим документам та доказам, що фактично надійшли до суду. Надмірним формалізмом постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху можна було б вважати неподання позивачем трьох описів вкладення в оригіналі при поданні їх в копії.
Так, позовна заява, яку отримано судом 13.16.19р., містить перелік документів та інших доказів, що до неї додаються, у якому за № 11 зазначено "копія договору про надання професійної правничої допомоги від 12.06.2019 року", однак такий додаток не виявлено діловодною службою Господарського суду Житомирської області, про що складено Акт №46/19 від 14.06.19.
З врахуванням викладеного , через недотримання вимог ч.1 ст. 172 ГПК України при формальному дотриманні вимог п. п. 59, 61 Правил №270 з бланку опису вкладення неможливо ідентифікувати найменування предметів , що складають додатки до позовної заяви у кількості 13 штук на 22 аркушах з тими, що фактично надійшли до суду з позовною заявою.
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Схід Діамант" залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю"Схід Діамант" протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом її надіслання учасникам справи з дотриманням вимог ч. 1 ст. 172 ГПК України, про що подати відповідні докази.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю"Схід Діамант" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається Товариству з обмеженою відповідальністю"Схід Діамант" згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала законної сили 18.06.19р та оскарженню не підлягає.
Суддя Машевська О.П.
1- у справу , 2- заявнику (рек. з повідомл)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2019 |
Оприлюднено | 20.06.2019 |
Номер документу | 82459828 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Машевська О.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні