Ухвала
від 19.06.2019 по справі 804/3655/16
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

19 червня 2019 року Справа № 804/3655/16

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тулянцевої І.В., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Рітейл Ультра про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Рітейл Ультра про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі №804/3655/16,-

ВСТАНОВИВ :

10 червня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю Рітейл Ультра звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі №804/3655/16 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Рітейл Ультра до Кіровоградської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення.

Ухвалою суду від 12.06.2019 року заяву про зміну способу і порядку виконання судового рішення призначено до розгляду у судовому засіданні на 24 червня 2019 року о 14:00 год.

19 червня 2019 року від Товариства з обмеженою відповідальністю Рітейл Ультра надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

При винесенні рішення щодо заявленого клопотання суд зазначає наступне.

Згідно з частиною 1 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Відповідно до частини 2 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Частиною 7 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

За приписами частини 5 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

З огляду на викладені норми, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторони.

Зважаючи, що такий спосіб участі має винятковий характер, суд вважає, що повинні насамперед існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні, підтверджені належними доказами.

Клопотання позивача обґрунтовано віддаленістю виконавчого органу позивача від міста Дніпро та залучення представника з м. Києва для надання професійної правничої допомоги.

Між тим, позивачем у клопотанні не зазначено прізвище, ім`я та по батькові представника Товариства з обмеженою відповідальністю Рітейл Ультра , який буде надавати правову допомогу. Крім того, позивачем не надано довіреність на представника і свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, які вказані як додатки до клопотання про призначення відеоконференції, що підтверджується актом відділу з організаційного забезпечення суду від 19.06.2019 року №255.

За таких обставин, наведене позивачем обґрунтування щодо необхідності проведення судового засідання 24.06.2019 року в режимі відеоконференції не може бути визнано судом як доцільне, оскільки на підтвердження таких обставин не надано достатніх та переконливих доказів. Також, позивачем не наведено інших поважних причин, які фактично ускладнюють або роблять неможливою участь сторін у судовому засіданні безпосередньо у суді та необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Таким чином, підстави для задоволення клопотання позивача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, відсутні.

Керуючись статтями 195, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Рітейл Ультра про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту складення та оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Тулянцева

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.06.2019
Оприлюднено20.06.2019
Номер документу82461565
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/3655/16

Постанова від 17.10.2019

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Іванов С.М.

Ухвала від 19.08.2019

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Іванов С.М.

Ухвала від 19.08.2019

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Іванов С.М.

Ухвала від 15.07.2019

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Чабаненко С.В.

Ухвала від 24.06.2019

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

Ухвала від 19.06.2019

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

Ухвала від 12.06.2019

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

Постанова від 06.12.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Гончарова І.А.

Ухвала від 05.12.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Гончарова І.А.

Ухвала від 09.11.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Маринчак Н.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні