Ухвала
від 18.06.2019 по справі 340/1172/19
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

18 червня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/1172/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,

розглядаючи за правилами спрощеного позовного провадження справу

позивач: Головне управління ДФС у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ 39393501)

відповідач: товариство з обмеженою відповідальністю "Корпорація СВС" (27500, Кіровоградська обл., м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, код ЄДРПОУ 37918046)

про стягнення податкового боргу , -

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звернулося до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація СВС" про стягнення податкового боргу, що виник з податку на додану вартість, в сумі 1170874 грн.

Ухвалою судді від 17.05.2019 року у справі за цим позовом відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено сторонам порядок та строк для виконання процесуальних дій.

До суду 11.06.2019 року від представника відповідача поштою надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, в якому він просив суд розглядати справу в порядку загального позовного провадження.

Вирішуючи зазначене клопотання, суд виходить з того, що частинами 2, 3, 5 статті 12 КАС України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

За визначенням, наведеним у пункті 20 частини 1 статті 4 КАС України, адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Згідно з частиною 6 статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: 7) стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб`єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження; 10) інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частин 2, 3 статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною 4 статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача 1170874 грн. податкового боргу з податку на додану вартість, зокрема узгоджених грошових зобов`язань, донарахованих контролюючим органом та самостійно визначених платником.

Відтак, ця справа не відноситься до переліку справ, які підлягають розгляду виключно за правилами загального позовного провадження, є справою незначної складності, а тому при відкритті провадження 17.05.2019 року суд вирішив розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження. При цьому суд визначив відповідачу строк для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - 5 днів з дня вручення ухвали судді від 17.05.2019 року.

Відповідач отримав вказану ухвалу 24.05.2019 року, у встановлений судом строк заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не подав. Воднораз, у відзиві на позов, направленому до суду 07.06.2019 року, представник відповідача просив розглядати справу в порядку загального позовного провадження.

За правилами частин 4, 5 статті 257 КАС України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк із поважних причин.

Відтак, суд не вбачає підстав для розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження, зокрема проведення у даній справі підготовчого провадження, та продовжує розгляд справи у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з частинами 5, 7, 8 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення.

З огляду на зміст відзиву відповідача на позов суд вважає за необхідне провести у даній справі судове засідання для розгляду справи по суті, в яке викликати учасників справи, для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Керуючись статтями 12, 80, 248, 256, 257, 260-262 КАС України, суд. -

У Х В А Л И В:

1. Залишити без задоволення заяву відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

3. Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 9 липня 2019 року о 15:00 год. у приміщенні Кіровоградського окружного адміністративного суду за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 40, 6 поверх, зал судових засідань №5.

4. У судове засідання викликати учасників справи.

5 . Позивачу до дня судового засідання подати до суду:

- інтегровану картку платника - ТОВ "Корпорація СВС" - зі сплати податку на додану вартість за 2016 - 2019 роки;

- обґрунтований розрахунок пені, заявленої до стягнення.

6. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.06.2019
Оприлюднено20.06.2019
Номер документу82462230
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —340/1172/19

Постанова від 13.11.2019

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шлай А.В.

Постанова від 13.11.2019

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шлай А.В.

Ухвала від 16.10.2019

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шлай А.В.

Ухвала від 18.09.2019

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шлай А.В.

Ухвала від 19.09.2019

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Шлай А.В.

Рішення від 17.07.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

Рішення від 17.07.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

Ухвала від 18.06.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

Ухвала від 17.05.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні