Ухвала
від 13.06.2019 по справі 520/3408/19
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

13 червня 2019 р. Справа № 520/3408/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шевченко О.В.,

при секретарі - Шаталовій Н.В.,

за участі представників:

позивача - Костіна К.В., відповідача - Цимбалістого В.А.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до приватного акціонерного товариства "Ізюмське" про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, з адміністративним позовом до приватного акціонерного товариства "Ізюмське", в якому просить суд до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, експлуатацію будівель приватного акціонерного товариства "Ізюмське", за адресою: Харківська область, Ізюмський район, с. Федорівна, вул. Ізюмська, буд. 4-А, зупинити повністю шляхом їх знеструмлення з опечатуванням пристроїв відключення джерел електропостачання, у зв`язку з чим зобов`язати керівництво приватного акціонерного товариства "Ізюмське" негайно припинити використання цих будівель з метою проведення будь якої діяльності, не пов`язаної з усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Ухвалою суду від 10.04.2019 року відкрито провадження по справі. Призначено підготовче засідання. Запропоновано відповідачу надати до суду відзив на позов в установлений строк.

25.04.2019 року представником відповідача надано до суду відзив на позов, в якому зокрема, зазначено, що позивачем пропущено строк звернення до суду з даним позовом.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Як свідчать матеріали справи, 18.03.2019 року відповідачем видано посвідчення № 82 на проведення позапланової перевірки ПрАТ "Ізюмське" щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, вказаних в приписі №192 від 25.04.2014 року.

Так, з 18.03.2019 року по 19.03.2019 року Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області проведено захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки ПрАТ "Ізюмське" за адресою: 64331, Харківська область, Ізюмський район, с. Федорівка, вул. Ізюмська, буд. 4-А.

За результатами проведеної перевірки складений акт № 70, яким зафіксований перелік допущених ПрАТ "Ізюмське" порушень.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області з огляду на те, що в ході перевірки будівель ПрАТ "Ізюмське" порушень, за адресою: за адресою: 64331, Харківська область, Ізюмський район, с. Федорівка, вул. Ізюмська, буд. 4-А, було встановлено їх експлуатацію з порушеннями вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, звернулось до суду із позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення експлуатації будівель, споруд.

Порядок та підстави звернення до суду органом, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки врегульований Кодексом цивільного захисту України.

Згідно з пунктом 12 частини 1 статті 67 Кодексу до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Відповідно до частини другої ст. 68 Кодексу у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Пунктами 1-11 частини 1 статті 70 Кодексу визначений вичерпний перелік обставин для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів.

Аналіз наведених норм Кодексу дає підстави для висновку про те, що право на звернення до адміністративного суду безпосередньо пов`язане з фактом встановлення органом державного нагляду порушення або недотримання суб`єктом державного нагляду вимог пожежної безпеки, інших надзвичайних ситуацій, правил поводження з небезпечними речовинами і т.ін.

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Строк для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування окремо законодавством не визначений, у зв`язку з чим, зазначений строк визначається на підставі частини другої статті 122 КАС, згідно з якою для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк , який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог.

Звернення ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій у Харківській області до суду із зазначеним позовом обумовлено тим, що плановою перевіркою ПрАТ "Ізюмське", проведеною в період з 18.03.2019 року по 19.03.2019 року були встановлені порушення суб`єктом нагляду вимог законодавства, які дають підстави для застосування заходів реагування.

Разом з тим, наказом начальника Ізюмського районного відділу ГУ ДСНС України у Харківській області № 42 від 07.03.2019 року та посвідченням про проведення заходу державного нагляду (контролю) № 82 від 18.03.2019 року, виданого начальником Ізюмського районного відділу ГУ ДСНС України у Харківській області передбачено, що предметом перевірки було виконання ПрАТ "Ізюмське" вимог припису № 192 від 25.04.2014 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

З акту, що складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №70 від 19.03.2019 року вбачається, що припис було винесено за результатами планової перевірки відповідача, що проводилася в період з 07.04.2014 року по 18.04.2014 року та за результатами якої був складений акт №232 від 18.04.2014 року.

Таким чином, про наявність обставин, що дають ГУ ДСНС України у Харківській області право на пред`явлення даного позову позивач дізнався у квітні 2014 року. Проте, із даним адміністративним позовом до суду звернувся до суду лише 05.04.2019 року, тобто з порушенням тримісячного строку для звернення, встановленого ч. 2 ст. 122 КАС України.

Відповідно до частини третьої статті 123 КАС України, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 183 КАС України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.

Враховуючи вищенаведене, адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду у зв`язку із пропуском строку звернення до суду з даним позовом.

Суд зазначає, що відповідно до ч.4 ст. 240 КАС України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Відповідно до ч.3 ст. 240 КАС України, про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена.

Керуючись положеннями ст. ст. 123, 183, 240, 241-243, 248, 256, 294, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (код ЄДРПОУ 38631015, адреса: 61013, м. Харків, вул. Шевченка, буд. 8) до приватного акціонерного товариства "Ізюмське" (код ЄДРПОУ 00414730, адреса: 64331, Харківська область, Ізюмський район, с. Федорівка, вул. Ізюмська, буд. 4-А) про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Повний текст ухвали складено 18 червня 2019 року.

Суддя О.В.Шевченко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.06.2019
Оприлюднено20.06.2019
Номер документу82462872
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —520/3408/19

Постанова від 02.02.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Постанова від 02.02.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Ухвала від 28.09.2020

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Ухвала від 23.06.2020

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Присяжнюк О.В.

Ухвала від 04.02.2020

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Калитка О.М.

Ухвала від 04.02.2020

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Калитка О.М.

Рішення від 06.12.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

Ухвала від 23.09.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

Постанова від 15.08.2019

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Лях О.П.

Постанова від 15.08.2019

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Лях О.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні