УХВАЛА
21 червня 2019 року
м. Київ
справа №0440/7162/18
адміністративне провадження №К/9901/16452/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду :
судді-доповідача - Усенко Є.А.,
суддів: Олендера І.Я., Гусака М.Б.,
розглянув матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 08.05.2019 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОРІУМ" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В :
Дніпропетровський окружний адміністративний суд рішенням від 26.10.2018 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОРІУМ" задовольнив: визнав протиправним та скасувати Рішення Комісії Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, яке оформлено протоколом від 25.05.2018 №93, робочої групи ГУ ДФС із забезпечення функціонування Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, в частині внесення Товариства з обмеженою відповідальністю "ОРІУМ" до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості; зобов`язав Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю "ОРІУМ" з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості.
Відповідач оскаржив це рішення, подавши апеляційну скаргу, яку суд апеляційної інстанції ухвалою від 16.11.2018 повернув на підставі пункту 1 частини четвертої статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України як таку, що підписана особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку.
22.12.2018 відповідач повторно звернувся з апеляційною скаргою.
Третій апеляційний адміністративний суд ухвалою від 14.01.2019 апеляційну скаргу залишив без руху у зв`язку із несплатою судового збору за подання апеляційної скарги, а ухвалою від 19.02.2019 повернув апеляційну скаргу, оскільки вимоги суду, викладені в ухвалі від 14.01.2019, скаржник не виконав, а наведені у клопотанні про відстрочення сплати судового збору доводи (неналежний майновий стан) не є підставою для відстрочення сплати судового збору, оскільки всі учасники процесу є рівними при здійсненні своїх прав та обов`язків, в тому числі, у питанні сплати судового збору, незалежно від статусу особи, яка є учасником справи.
15.04.2019 відповідач втретє подав апеляційну скаргу, при цьому надав платіжне доручення від 14.12.2018 №2680 про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 5286,00 грн.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 22.04.2019 апеляційну скаргу залишено без рух з тих підстав, вказана скаржником причина пропуску строку на апеляційне оскарження визнана неповажною.
Ухвалою цього ж апеляційного суду від 08.05.2019 відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою з тих підстав, що відповідач пропустив встановлений законом строк на подання апеляційної скарги, а обставини пропуску строку на апеляційне оскарження, вказані ним у заяві як підстави для поновлення такого строку (сплата судового збору на момент повернення повторно поданої апеляційної скарги), не можуть бути визнані поважними.
07.06.2019 відповідач подав до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 08.05.2019, у якій просить скасувати зазначене судове рішення, а справу направити на розгляд до апеляційного адміністративного суду.
Обґрунтовуючи касаційну скаргу, відповідач посилається на те, що суд апеляційної інстанції ухвалою від 19.02.2019 безпідставно повернув подану повторно 22.12.2018 апеляційну скаргу у зв`язку з несплатою судового збору, оскільки судовий збір за подання апеляційної скарги був фактично сплачений 14.12.2018. У подальшому це вплинуло на висновок суду апеляційної інстанції в ухвалі від 08.05.2019 про відсутність поважних причин, з яких відповідач пропустив строку на апеляційне оскарження при зверненні до суду з апеляційною скаргою 15.04.2019.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо суд у порядку, передбаченому частинами другою, третьою цієї статті, дійшов висновку, що касаційна скарга є необґрунтованою.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), а також у випадку оскарження ухвали (крім ухвали, якою закінчено розгляд справи), суд може визнати касаційну скаргу необґрунтованою та відмовити у відкритті касаційного провадження, якщо правильне застосовування норми права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення.
Відповідно до пункту 1 частини п`ятої статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Підставою для повернення апеляційної скарги згідно з ухвалою від 19.02.2019 було те, що відповідач не усунув недолік апеляційної скарги, на який було вказано в ухвалі від 14.01.2019 (до апеляційної скарги не був доданий документ про сплату судового збору).
У касаційній скарзі відповідач не наводить доводів, що заявляв суду апеляційної інстанції про факт сплати судового збору 14.12.2018.
За змістом ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 08.05.2019 платіжне доручення від 14.12.2018 №2680 було надано суду апеляційної інстанції 15.04.2019 разом з апеляційною скаргою, що була подана відповідачем втретє. Відповідач в касаційній скарзі не заперечує щодо цієї обставини.
Статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України визначено строк на апеляційне оскарження судового рішення, а пунктом першим частини п`ятої статті 296 цього Кодексу закріплено вимоги щодо форми та змісту апеляційної скарги, в тому числі щодо надання документа про сплату судового збору.
За правилами частини третьої статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строку, установленого статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними (пункт 4 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд апеляційної інстанції, відмовляючи у відкритті апеляційного провадження у цій адміністративній справі, правильно застосував норми процесуального права, що є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо їх застосування чи тлумачення, у зв`язку з чим касаційна скарга визнається необґрунтованою, що, у свою чергу, відповідно до пункту 5 частини першої та частини другої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження у справі.
Керуючись статтею 333 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 08.05.2019.
Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику, а копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
Є.А. Усенко
І.Я.Олендер
М.Б. Гусак ,
Судді Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2019 |
Оприлюднено | 24.06.2019 |
Номер документу | 82541206 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Усенко Є.А.
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Віхрова Вікторія Станіславівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Віхрова Вікторія Станіславівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Віхрова Вікторія Станіславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні