Справа №:755/18135/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" лютого 2019 р. м.Київ
Слідчий суддя Дніпровського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м.Києві та Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному проваджені №22017101110000230 від 20.09.2017року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 с.201, ч.1 ст.263 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м.Києві та Київській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором відділу прокуратури м.Києва ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді в рамках кримінального провадження №22017101110000230 від 20.09.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.201, ч.1 ст.263 КК України, з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів в ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_1 )про фізичних осіб, які отримували чи відправляли поштові відправлення за період 2017-2019 років, а саме: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), з наданням завірених копій документів, які зберігаються в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та до копій відео спостереження з наявних камер в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що з матеріалів кримінального провадження вбачається, що громадянин України ОСОБА_16 та ОСОБА_17 за попередньою змовою групою осіб організували схему незаконного переміщення запчастин до нарізної вогнепальної зброї через державний та митний кордон України з використанням ДОПП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та міжнародних поштових експрес відправників « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з країн США та Європи. Відправлення видаються без проходження митного контролю шляхом надання неправомірної винагороди співробітнику митних органів.
На переміщення через митний та державний кордон запчастин до нарізної вогнепальної зброї, відповідно до чинного законодавства України, необхідні дозвільні документи органів МВС України.
Згідно відповіді ГУ БКОЗ СБ України, посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), адреса: АДРЕСА_1 ) за сприяння невстановлених осіб отримує через міжнародних операторів поштового зв`язку запчастини до нарізної вогнепальної зброї. Вказане підприємство спеціалізується на виробництві спецзасобів активного захисту (пістолети та револьвери предмети для відстрілу патронів травматичної дії, газові пістолети, сигнальні пістолети, масові-габаритні макети зазначених виробів) та боєприпасів до них. Посадові особи використовують потужності підприємства для виробництва, перероблення небойової зброї та боєприпасів у бойові.
Посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за попередньою змовою з невстановленими особами здійснюють незаконне виготовлення та збут бойових припасів до вогнепальної зброї.
До вказаної протиправної діяльності причетні посадові особи «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », а саме: ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , посадові особи «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » - ОСОБА_7 та посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 , адреса: АДРЕСА_1 ), а саме: ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , ОСОБА_9 . До вказаного протиправного механізму також причетний ОСОБА_12 , який через операторів поштового зв`язку відправляє бойові припаси до кінцевих замовників.
Згідно висновку судової балістичної експертизи ІНФОРМАЦІЯ_9 № 19/8-2/85-СЕ/18 надані на дослідження патрони є боєприпасами вогнепальної зброї.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_15 відправляли та отримували боєприпаси вогнепальної зброї в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ).
За вказаними фактами було розпочато кримінальне провадження №22017101110000230 від 20.09.2017року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 с.201, ч.1 ст.263 КК України, про що внесено відповідні дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Слідчий в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м.Києві та Київській області ОСОБА_3 , будучи належним чином повідомленим про час та місце судового розгляду, в судове засідання не з`явився. Разом з тим, на адресу Дніпровського районного суду міста Києва надійшла заява останнього про розгляд справи без його участі.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подано до суду клопотання, суд приходить до наступного.
Так, відповідно до вимог ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Крім того, у випадку необхідності отримання особистого листуванняособи таінших записівособистого характеру,що відповіднодо п.6 ч.1 ст.162 КПК України містить охоронювану законом таємницю, сторона кримінального провадження в порядку, передбаченому главою 15 КПК України, має право згідно з положеннями ст.160 КПК України звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Зокрема,відповідно доч.2ст.160КПК України,у клопотанніпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів зазначаються: 1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Разом зтим,згідно зч.5ст.163КПК України,слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Проте, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим не в повній мірі виконані вищезазначені вимоги кримінально-процесуального законодавства та недостатньо наведено обґрунтування щодо необхідності надання тимчасового доступу до вищезазначених речей і документів.
Як вбачається зі змісту клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м.Києві та Київській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, останнім лише вказано в прохальній частині клопотання документи, до яких слідчий просить надати доступ, при цьому в мотивувальній частині клопотання взагалі не зазначено перелік документів з належним обґрунтуванням, що відомості, які містять вказані документи, доступ до яких слідчий просить надати мають суттєве значення, в тому числі для встановлення яких саме обставин у даному кримінальному провадженні, у випадку надання такого доступу.
Поряд з цим, слідчим в мотивувальній частині та в прохальній частині клопотання не зазначено адресу володільця майна до якого останній просить надати тимчасовий доступ до документів.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя приходить до висновку, що у задоволенні клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м.Києві та Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів слід відмовити.
За таких обставин, керуючись вимогами ст.ст.159, 160-164 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м.Києві та Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному проваджені №22017101110000230 від 20.09.2017року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 с.201, ч.1 ст.263 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82582709 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Марченко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні