Ухвала
від 25.06.2019 по справі 379/366/19
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 379/366/19

1-кс/379/477/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.06.2019 року м.Тараща

Слідчий суддя Таращанського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

розглянув клопотання слідчого СВ Таращанського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , подане за матеріалами досудового розслідування в кримінальному провадженні за № 12019110290000055, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів.

Суд перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах,

ВСТАНОВИВ:

До Таращанського районного суду Київської області надійшло дане клопотання, в обґрунтування якого слідчим зазначено, що 01.03.2019 до Таращанського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області надійшов лист з ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 на виконання вимог ст.ст. 125, 1226 Земельного кодексу України під час реєстрації права оренди, яке посвідчується договором оренди земельної ділянки комунальної власності по АДРЕСА_1 згідно рішення сесії міської ради від 20.12.2018 року №730-48-VII виявила, що згідно витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 3224410100:01:009:0009 земельна ділянка має форму власності «приватна власність» з цільовим призначенням іншої комерційної діяльності площею 0,0079 га. Для вказаної земельної ділянки з кадастровим номером 3224410100:01:009:0009 по АДРЕСА_1 рішень ІНФОРМАЦІЯ_3 про передачу у приватну власність або про затвердження експертної грошової оцінки та викуп не приймалися. Крім того у відповідності до Класифікатора видів цільового призначення земель (КВЦПЗ), затвердженого Наказом від 23.07.2010 року № 548 ІНФОРМАЦІЯ_4 , цільового призначення земель іншої комерційної діяльності не встановлено, що не дає змоги провести державну реєстрацію права оренди на земельну ділянку та потребує додаткових витрат на розробку землевпорядної документації.

Згідно звимогами законодавства,реєстраційна справа щодо реєстрації права власності земельну ділянку площею 0,0079 га з кадастровим номером 3224410100:01:009:0009 цільове призначення для іншої комерційної діяльності повинна зберігатисяу ІНФОРМАЦІЯ_5 , що розташований за адресою АДРЕСА_2 (тел. НОМЕР_1 ).

Згідно зч.4ст.17Закону України«Про державнуреєстрацію речовихправ нанерухоме майнота їхобтяжень» державний реєстратор, який не перебуває у трудових відносинах з суб`єктом державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, та провів державну реєстрацію прав, забезпечує передачу реєстраційної справи у паперовій формі або документів, що були видані, оформлені або отримані ним під час проведення такої реєстрації, до відповідного суб`єкта державної реєстрації прав, який забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі відповідно до цієї статті.

У зв`язкуз важливимзначенням відомостей,викладених удосліджуваних документах,можливістю їхвикористання якдоказів,та зметою перевіркизаконності вчиненихправочинів,виникла необхідністьотримати доступдо всіхнаявних матеріалівреєстраційної справищодо реєстраціїправа власностіна земельнуділянку площею0,0079га зкадастровим номером3224410100:01:009:0009цільове призначення дляіншої комерційноїдіяльності, яка розташована по АДРЕСА_1 , інших копій матеріалів, на підставі яких було проведено дану реєстраційну дію, та які не було долучено у електронному вигляді у формі сканованих копій у електронній базі даних «Державний реєстр прав»; супровідних листів, що підтверджують передачу реєстраційних справ до ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Статтею 12 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено, що державний реєстр прав містить записи про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об`єкти незавершеного будівництва, їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів цих прав, відомості та електронні копії документів, поданих у паперовій формі, або документи в електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій.

Згідно статті 17 вище вказаного Закону України Реєстраційна справа формується у паперовій та електронній формі після відкриття розділу на об`єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав та внесення до нього відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів цих прав та зберігається протягом всього часу існування об`єкта. Відповідно п. 2 ст.17 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстраційна справа включає документи у паперовій та електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій. Документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії та які підлягають поверненню заявнику, зберігаються у реєстраційній справі у формі електронних копій документів, виготовлених шляхом сканування під час проведення реєстраційних дій.

Згідно зч.6ст.17Закону України«Про державнуреєстрацію речовихправ нанерухоме майнота їхобтяжень» витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за рішенням суду.

Згідно ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться вказані речі та документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх. Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_6 , у володінні яких знаходиться інформація, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Беручи доуваги вищевикладене,а такожте,що отримативідомості вінший спосібне представляєтьсяможливим,та враховуючите,що уматеріалах кримінальногопровадження вбачаєтьсянаявність достатніхпідстав вважати,що вказанаінформація маєсуттєве значеннядля встановленняважливих обставину кримінальномупровадженні,необхідно отриматитимчасовий доступдо всіхнаявних матеріалівреєстраційної справищодо реєстраціїправа власностіна земельнуділянку площею0,0079га зкадастровим номером3224410100:01:009:0009цільове призначення дляіншої комерційноїдіяльності, яка розташована по АДРЕСА_1 ; матеріалів, на підставі яких було проведено дану реєстраційну дію, та які не було долучено у електронному вигляді у формі сканованих копій у електронній базі даних «Державний реєстр прав»; супровідного листа, що підтверджує передачу реєстраційних справ та зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою АДРЕСА_2 (тел. НОМЕР_1 ), з подальшим вилученням оригіналів даних реєстраційних справ у разі наявності таких, а при встановленні наявних копій документів - ксерокопіювання всіх таких документів, і вилученням їх завірених копій для долучення до матеріалів кримінального провадження.

На розгляд даного клопотання слідчий СВ Таращанського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 не прибув, повідомлений належно, проте подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність у зв`язку з проведенням запланованих слідчих дій.

Згідно з вимогами ч. 4ст. 107 КПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому розгляді фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним з таких заходів забезпечення є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх(здійснити виїмку).

Враховуючи вищевикладене, а також те, що отримати відомості в інший спосіб не представляється можливим, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вважаю за необхідне задовольнити частково дане клопотання.

Керуючись ст. ст.40, 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Таращанського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , поданого за матеріалами досудового розслідування в кримінальному провадженні за № 12019110290000055, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.03.2019 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 362 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити частково.

Надати тимчасовий доступ до документів, а саме - оригіналу паперової реєстраційної справи щодо реєстрації права власності на земельнуділянку площею0,0079га зкадастровим номером3224410100:01:009:0009цільове призначення дляіншої комерційноїдіяльності, яка розташована по АДРЕСА_1 ; матеріалів, на підставі яких було проведено дану реєстраційну дію, та які не було долучено у електронному вигляді у формі сканованих копій у електронній базі даних «Державний реєстр прав»; супровідного листа, що підтверджують передачу реєстраційної справи та зберігаютьсяу ІНФОРМАЦІЯ_5 ,що розташованийза адресою: АДРЕСА_2 (тел. НОМЕР_1 ), ав разівідсутності паперовоїреєстраційної справи,-до всіх наявних копій матеріалів, на підставі яких було проведено дану реєстраційну дію.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто до 25.07.2019.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:ОСОБА_1

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.06.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу82609348
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —379/366/19

Ухвала від 25.06.2019

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Потеряйко С. А.

Ухвала від 20.06.2019

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Потеряйко С. А.

Ухвала від 13.06.2019

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 11.04.2019

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 19.03.2019

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні