Ухвала
від 26.06.2019 по справі 906/634/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"26" червня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/634/19

Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,

перевіривши матеріали позовної заяви

Приватного підприємства "Кійтеп" (м.Київ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Левайс Моноліт" (м.Коростень Коростенського району Житомирської області)

про звільнення та повернення приміщення,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Кійтеп" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Левайс Моноліт" про звільнення та повернення за актом приймання-передачі приміщення загальною площею 1500,00м.кв., що розташоване за адресою: Житомирська область, м.Коростень, вул.1-го Травня 43/в.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що після спливу терміну оренди відповідач відмовився повернути та звільнити орендоване приміщення та станом на 03.06.19 продовжує перебувати та користуватися майном, яке належить позивачу на праві приватної власності.

Згідно із ч.ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши матеріали позовної заяви від 03.06.19, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

Пунктом 1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку визначено Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 (з наступними змінами та доповненнями).

За змістом п.19 вказаного Порядку, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Відповідно до п.61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку Укрпошта від 12.05.2006 року № 211 затверджено Порядок пересилання поштових відправлень, в п.3.2.1 якого наведено зразок оформлення Опису вкладення за формою 107.

Так, за формою 107 відправник складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.

Таким чином, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатком відповідачу, є оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека), виданий відправникові поштового відправлення та опису вкладення, в якому зазначені: повне найменування адресата, його поштова адреса та поіменний перелік документів, що надсилається на його адресу.

Позивачем в підтвердження надіслання позовної заяви з додатками відповідачу додано оригінал фіскального чеку ПАТ "Укрпошта" від 20.06.19 та опис вкладення у цінний лист, на якому є підпис та печатка відділу поштового зв`язку. При перерахунку кількості аркушів, з яких складається позовна заява з додатками, яка надійшла на розгляд Господарського суду Житомирської області, судом встановлено, що позовна заява від 03.06.19 з додатками складається з 15 аркушів (без врахування доказів надіслання позовної заяви з додатками відповідачу), в той час коли в описі вкладення в цінний лист зазначено про надіслання відповідачу позовної заяви з додатками на 10 аркушах.

Як вбачається з опису вкладення у цінний лист від 20.06.19 в графі "найменування предметів" відсутні відомості про направлення відповідачу копії договору оренди від 01.04.17.

Таким чином, позивач не виконав вимоги п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України, оскільки належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви та в с і х доданих до неї документів не надав.

Слід також відмітити, що згідно із п.8 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Позивачем всупереч п.8 ч.3 ст.162 ГПК України не зазначено про докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), про наявність у нього, чи іншої особи оригіналів документів, які ним подано до матеріалів позовної заяви.

Відповідно до пункту 9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Однак позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків, шляхом надання до суду належних доказів, які підтверджують відправлення відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Левайс Моноліт" позовної заяви та усіх доданих до неї документів; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Крім того, позивачу слід зазначити про докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких буде додано до заяви.

Суд звертає увагу позивача на те, що приписами ч. 3, 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Приватному підприємству "Кійтеп" протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.

3. Роз`яснити Приватному підприємству "Кійтеп" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Соловей Л.А.

друк 2 прим.

1- до матеріалів позовної заяви

2- заявнику (рек. з повід)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення26.06.2019
Оприлюднено27.06.2019
Номер документу82638087
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/634/19

Ухвала від 29.01.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Савченко Г.І.

Ухвала від 26.12.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Савченко Г.І.

Рішення від 12.11.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 21.10.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 15.10.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 30.09.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 17.09.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 27.08.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 22.07.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 26.06.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні