Ухвала
від 25.06.2019 по справі 368/506/19
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 368/506/19

№ апеляційного провадження: 22-ц/824/10101/2019

У Х В А Л А

25 червня 2019 року Київський апеляційний суд у складі судді-доповідача судової палати з розгляду цивільних справ Слюсар Т.А., вирішуючи питання відкриття апеляційного провадження та перевіривши виконання вимог ст.ст. 354, 356 ЦПК України за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Кагарлицького районного суду Київської області від 26 квітня 2019 року у складі судді Кириченко В.І.,

у справі за заявою фермерського господарства Березюк про забезпечення позову до подання позовної заяви,-

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою Кагарлицького районного суду Київської області від 26 квітня 2019 фермерського господарства Березюк про забезпечення позову до подання позовної заяви задоволено частково.

11 червня 2019 року на ухвалу суду першої інстанції ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу.

Між тим, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду, враховуючи наступне.

Відповідно до положень ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч.1).

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:

1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;

2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (ч.2).

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу (ч.3).

Отже, у відповідності до норм чинного цивільного процесуального кодексу України, строк оскарження судових рішень в апеляційному порядку обчислюється з дня складення повного судового рішення .

Положеннями ч. 3 ст. 357 ЦПК України встановлено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу (ч. 4 ст. 357 ЦПК України).

Враховуючи, що ОСОБА_1 не порушується питання поновлення строку апеляційного оскарження, з обґрунтуванням поважності його пропуску, скаржнику роз`яснюється право усунути вказаний недолік шляхом подання відповідного клопотання (заяви).

Крім того, апеляційна скарга не відповідає п. 1 ч. 2 ст. 356 ЦПК України, а саме: не вказано повне найменування суду до якого подається апеляційна скарга.

Згідно ч. 1 ст. 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

У відповідності до пункту 15 частини 5 Перехідних положень ЦПК України апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

З апеляційної скарги убачається, що остання адресована Кагарлицькому районному суду Київської області.

Враховуючи, що до повноважень Київського апеляційного суду віднесено перегляд судового рішення, ухваленого Кагарлицьким районним судом Київської області, суд роз`яснює право усунути зазначені недоліки апеляційної скарги й подати апеляційну скаргу в новій редакції із зазначенням повного найменування суду до якого подається апеляційна скарга - Київського апеляційного суду, з відповідною кількістю копій та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Оскільки апеляційна скарга не відповідає вимогам п.1 ч.2 ст. 356, ст. 357 ЦПК України та ч. 3 ст. 357 ЦПК України, її слід залишити без руху.

Керуючись ст. 357 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Кагарлицького районного суду Київської області від 26 квітня 2019 року залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.

Роз`яснити скаржнику право протягом п`яти днів з дня отримання ухвали суду усунути виявлені недоліки.

У випадку невиконання позивачем вимог ухвали суду в частині обґрунтування поважності пропущення процесуального строку, відповідно до вимог ч. 3 ст. 357 ЦПК України, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Суддя:

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення25.06.2019
Оприлюднено28.06.2019
Номер документу82701839
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —368/506/19

Постанова від 04.09.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Слюсар Тетяна Андріївна

Ухвала від 05.07.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Слюсар Тетяна Андріївна

Ухвала від 05.07.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Слюсар Тетяна Андріївна

Ухвала від 25.06.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Слюсар Тетяна Андріївна

Ухвала від 26.04.2019

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Кириченко В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні