Ухвала
від 24.06.2019 по справі 140/1688/19
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 140/1688/19

Провадження №2/140/720/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позову без руху

24.06.2019 року м. Немирів

Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Царапора О.П. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Ковалівськоїоб`єднаної територіальної громади, про визнання права власності на спадкове майно,-

В С Т А Н О В И В:

В Немирівський районний суд надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Ковалівськоїоб`єднаної територіальної громади, про визнання права власності на спадкове майно.

У своїй заяві позивачі просять суд визнати за ними право власності на спадкове майно житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 у рівних частинах за кожним.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України , а також вимогам статті 177 цього Кодексу .

У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Справа позовного провадження характеризується наявністю двох сторін з протилежними інтересами і спірністю їх майнових та особистих немайнових правовідносин, які передаються на розгляд суду.

Отже, передумовою звернення до суду в порядку позовного провадження є наявність спірних правовідносин та необхідність захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, здійснення, яких є неможливим без судового втручання.

Відповідачем в позові зазначено Ковалівську об`єднану територіальну громаду однак зі змісту позову вбачається, що доказів на підтвердження зазначених обставин в порушення п.5 ст.177 ЦПК України позивачем не надано, а саме: відсутні посилання на докази, які підтверджують наявність спору саме між сторонами в частині визнання права власності на дане майно.

Позивачі у своєму позові зазначають, що нотаріусом відмовлено їм у видачі Свідоцтва про право на спадщину за законом про що наявні відмови нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії.

Згідно п. 23Постанови №7 Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року - свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину (яка повинна бути у вигляді саме постанови - Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України) особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження. Про це указано і в інформаційному листі Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо деяких спірних питань застосування норм цивільного процесуального права від 10.07.2012 року.

Оскільки, законодавством України передбачений порядок отримання нерухомого майна у власність в порядку спадкування за законом чи заповітом, тому у позивача існують усі умови для реалізації цього права, вважаю, що позивач повинен (зобов`язаний відповідно до ст.1297 ЦК України) письмово звернутися до нотаріальної контори з заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину на нерухомість (заявою про прийняття спадщини).

Враховуючи викладене, вважаю, що відсутність у матеріалах позову письмового звернення позивачів до нотаріуса про прийняття спадщини (заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину), позбавляє суд дійти до висновку про наявність достатньо обґрунтованого припущення про порушення або невизнання спадкових прав позивача.

Крім того, позовна заява, яку подали ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України .

Зокрема, в заяві не зазначено:

- з яких підстав житловий будинок АДРЕСА_1 відноситься до категорії колгоспний двір;

- хто саме із осіб які жили у житловому будинку АДРЕСА_1 були членами колгоспу;

- докази які підтверджують, що особи, які жили у господарстві АДРЕСА_1 району були членами колгоспу, а саме були прийняті у члени колгоспу загальними зборами колгоспників відповідного колгоспу.

Також при матеріалах позову відсутні будь які докази про те що житловий будинок АДРЕСА_1 відноситься до категорії колгоспних дворів та зазначений склад двору,як і відсутні виписки з погосподарських книг про членство в колгоспному дворі.

Згідно ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

При цьому, згідно ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до ч. 5 ст. 95 ЦПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів визначений п.п. 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року № 55. За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом"; назви посади; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

До того ж не всі документи, які додані до позовної заяви в копіях засвідчені належним чином.

Відповідно до ч. 1ст. 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність № 2658-ІІІ звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.

Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення судового збору та інших обов`язкових платежів визначений постановою Кабінету Міністрів України Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства від 21 серпня 2014 року N 358.

Однак, доданий позивачем до позовної заяви звіт з незалежної оцінки нерухомого майна не є чинним на день звернення позивачем до суду, так як є чинним протягом 6 місяців з дня його складання. Крім того, не додано до позовної заяви: кваліфікаційного сертифікату експерта, кваліфікаційного свідоцтва оцінювача, свідоцтва про включення інформації про оцінювача до державного реєстру оцінювачів та суб`єктів оціночної діяльності, Сертифікату на проведення оцінки майна.

Зазначені недоліки потребують виправлення.

Таким чином, позивачам необхідно, на підтвердження своїх позовних вимог і наявності правового характеру спору (наявності спору про право), надати письмове звернення до нотаріуса (заяву про прийняття спадщини) та обґрунтувати свої позовні вимоги в частині виниклого спору між ним та відповідачем, завірити надані на огляд суду документи у відповідності до вимог ЦПК України, обґрунтувати яким чином нерухоме майно відноситься до категорії колгоспний двір, надати підтверджуючі докази хто проживав у будинку та коли у даних осіб виник статус члена колгоспного двору та за яких підстав, додати виписку з по господарської книги, надати чинний звіт про оцінку майна.

Тому суд, відповідно до ст. 185 ЦПК України вважає, що позовну заяву необхідно залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків.

Якщо позивач у встановлений строк відповідно до ухвали суду не виконає зазначені вимоги, то на підставі ч.3 ст. 185 ЦПК України заява буде вважатися неподаною і буде йому повернута.

Керуючись ст. ст. 175 , 177 , 185 , 318 , ч.4 - 6 ст. 259 , ст. 260 ЦПК України , суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Ковалівської об`єднаної територіальної громади, про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху, запропонувавши усунути недоліки у строк не пізніше 5 днів з дня отримання копії ухвали, надавши належно оформлену заяву.

Роз`яснити позивачам, що у випадку не усунення зазначених недоліків заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: О.П. Царапора

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.06.2019
Оприлюднено04.07.2019
Номер документу82774448
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —140/1688/19

Ухвала від 02.12.2020

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Сорока Юрій Юрійович

Рішення від 12.08.2019

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 09.07.2019

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 24.06.2019

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 28.05.2019

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Сорока Юрій Юрійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні