УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Єдиний унікальний номер №440/1111/19
Провадження №1-кс/440/546/2019
03 липня 2019 року м. Буськ
Слідчий суддя Буського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Буськоговідділу Радехівської місцевоїпрокуратури ОСОБА_3 ,підозрюваного ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,українця,громадянин України,уродженець м.Буськ,Львівської області,зареєстрований тапроживає заадресою АДРЕСА_1 ,раніше неодноразово судимий за вчинення злочинів проти власності, останній раз засуджений 05.07.2012 року Буським районним судом Львівської області за ч.2 ст.186 КК України
в с т а н о в и в :
Слідчий СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 , за погодженням із прокурором Буського відділення Радехівської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , звернувся з клопотанням про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_4 .
Клопотання мотивує тим, що 25 червня 2019 року, ОСОБА_4 , який знаходиться під адміністративним наглядом на обліку в Буському ВП Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області,перебуваючи встані алкогольногосп`яніння,маючи умиселна таємневикрадення чужогомайна,з корисливихмотивів,з метоюособистого протиправногозбагачення,скориставшись відсутністювласника майна,усвідомлюючи суспільно-небезпечнінаслідки своїхдій такеруючи ними,проник натериторію господарства ОСОБА_6 ,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_2 , де шляхом відсування шиферного листа від вікна незаконно проник через це вікно у будинок, звідки таємно викрав металеву підставку під камфорки для газової плити, кольоровий килим розміром 1.25*200 см, каструлю з дюралюмінієвого металу, туфлі жіночі коричневого кольору 39 розміру, подушку спальну розміром 70*50 см, подушку коричневого кольору розміром 40*20 см, кольорове покривало розміром 85*200см, спальний матрац розміром 70*180 см, клаптик коричневої матерії розміром 75*60 см, плитку електрична керамічну круглу, діаметром 16 см із шнуром до неї довжиною 160 см, парасолю синьо-чорного кольору, чоловічі шльопанці чорного кольору розміру 42, чим спричинив потерпілому шкоду на загальну суму 1000 грн. (одна тисяча гривень).
У судовому засіданні прокурор та слідчий пояснили, що підозрюваний вчинив кримінальне правопорушення, за яке законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше п`яти років. Крім цього, підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та незаконно впливати на свідків, що свідчить про неможливість запобігання цим ризикам шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів, тому необхідно обрати стосовно підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Підозрюваний свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав, однак просить застосувати відносно нього запобіжний захід у виді домашнього арешту.
Заслухавши думку прокурора, слідчого, підозрюваного, дослідивши інші матеріали справи, вважаю, що клопотання підставне та підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 331 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.
У відповідності до ч.1 ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
27.06.2019 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України.
Обставинами, що враховуються при обранні запобіжного заходу також є міцність соціальних зв`язків підозрюваного в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини та утриманців, наявність постійного місця роботи або навчання.
Вважаю, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування, та суду, знищити, сховати або спотворити речі, які мають істотне значення, для встановлення обставин кримінального правопорушення, вчиняти інші кримінальні правопорушення, що свідчить про неможливість запобігти ризикам шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів.
Інші запобіжні заходи можуть не запобігти ризикам, передбаченим ч.1 ст.177 КПК України, а тому суд приходить до висновку про необхідність застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Згідно ч. 3 ст. 183 КПК України, слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
В ухвалі слідчого судді, суду зазначаються, які обов`язки з передбачених статтею 194 цього Кодексу будуть покладені на підозрюваного, обвинуваченого у разі внесення застави.
Оскільки ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, у відповідності до п.2 ч. 5 ст. 182 КПК України, вважаю що обвинуваченому слід визначити розмір застави двадцять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 182 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, який не утримується під вартою, не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов`язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 176-178, 183, 184, 194,196, 309 КПК України, -
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,українця,громадянина України,уродженця м.Буськ,Львівської області,зареєстрованого тапроживаючого заадресою АДРЕСА_1 ,неодноразово раніше судимого за злочини проти власності, останній раз засудженого 05.07.2012 року Буським районним судом Львівської області за ч.2 ст.186 КК України, запобіжний захід у виді тримання під вартою з утримання в ЛСІ УДПтСУ у Львівській області.
Строк дії ухвали становить шістдесят днів з моменту застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою тобто з 03 липня 2019 року до 31 серпня 2019 року включно.
Визначити розмір застави в сумі 40140 (сорок тисяч сто сорок) гривень, що становить двадцять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що застава може бути внесена у визначеному судом розмірі у будь-який момент з часу винесення ухвали, за наступними реквізитами одержувач Територіальне управління державної судової адміністрації України у Львівській області, розрахунковий рахунок 37315022000757, Державна казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, ЄДРПОУ 26306742.
Внесення застави, визначеної судом про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є підставою для звільнення особи з-під варти.
У разі внесення застави, зобов`язати ОСОБА_4 :
прибувати за кожною вимогою до Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області та суду;
2) не відлучатися із населеного пункту, в якому зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
У разі невиконання підозрюваним покладених на нього обов`язків, застава звертається в дохід держави.
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що у випадку невиконання покладених обов`язків та в подальшому розгляду питання про застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, на підставі п.3 ч.4 ст.183 КПК України, суд матиме право не визначати розмір застави.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Буського відділу Радехівської місцевої прокуратури ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка перебуває під вартою протягом п`яти днів з моменту вручення їй копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82807356 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Буський районний суд Львівської області
Журибіда Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні