Справа № 522/4086/19
Провадження № 1-кс/522/13142/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2019 року Місто Одеса
Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС СВ УСБУ в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене із заступником прокурора Одеської області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 22018160000000056 від 02.03.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 305 КК України,-
Учасники процесу:
прокурор: ОСОБА_5 ,
підозрювана: ОСОБА_6 ,
захисник: ОСОБА_7
В С Т А Н О В И В:
Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається.
Слідчий в ОВС СВ УСБ України в Одеській області ОСОБА_3 , за погодженням із заступником прокурора Одеської області ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді із клопотанням про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження до чотирьох місяців, мотивуючи наступним.
Слідчим відділом УСБУ в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22018160000000056 від 02.03.2018, за підозрою громадянки України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 305 КК України.
07.05.2019, о 18 год. 30 хв. ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 305 КК України, за ознаками: контрабанда психотропної речовини, тобто її переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.
Двохмісячний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22018160000000056 від 02.03.2018, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 305 КК України, спливає 07.07.2019.
Закінчити досудове розслідування, у передбачений ч. 1, абз. 3, п.2ст.219КПК Українистрок,протягом 2(двох)місяців здня повідомлення ОСОБА_6 про підозруу вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.305КК України,не представляєтьсяможливим,оскільки дляприйняття законногота обґрунтованогорішення завказаними матеріаламидосудового розслідуваннянеобхідно завершитипроведення експертизнаркотичних засобів,психотропних речовин,їх аналогівта прекурсорів,вилучених підчас досудовогорозслідування;завершити процедуризняття грифівсекретності зпроцесуальних документівщодо проведеннянегласних слідчих(розшукових)дій; оглянути речі, предмети та документи, які вилучено в ході досудового розслідування; з урахуванням висновків експертиз наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, прийняті рішення щодо реєстрації до ЄРДР нового кримінального правопорушення; вирішити питання про повідомлення про підозру іншим особам; виконати вимоги ст. 290 КПК України; виконати вимоги, передбачені ст. 291 КПК України, а саме скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування.
На підставі ст. 294, 219, 40 КПК України, слідчий в ОВС СВ УСБ України в Одеській області ОСОБА_3 просить задовольнити дане клопотання та продовжити строк досудового розслідування кримінального правопорушення у кримінальному провадженні № 22018160000000056 від 02.03.2018, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 305 КК України, до 4 (чотирьох) місяців, тобто до 07.09.2019.
Позиція учасників судового розгляду.
Прокурор вважав клопотання обґрунтованим, та просив продовжити строк досудового розслідування, оскільки завершити досудове розслідування протягом строку вказаного у ст. 219 КПК України, неможливо у зв`язку із його складністю.
Захисник та підозрюваний заперечили проти продовження строку досудового розслідування.
Положення закону, якими керувався слідчий суддя при вирішенні клопотання.
Кримінальний процесуальний кодекс України:
стаття 294.Загальні положення продовження строку досудового розслідування
1. Якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
2. Якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пункті 1 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строку, встановленого пунктом 1 частини другої статті 219 цього Кодексу, районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором.
3. Якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;
3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
4. Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
5. Клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу.
Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Стаття 219.Строки досудового розслідування
1. Строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:
1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;
2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;
3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Досудове розслідування повинно бути закінчено:
1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;
2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
2. Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченомупараграфом 4 глави 24цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:
1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;
2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості;
3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
3. Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченомустаттею 290цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.
Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до дня її скасування слідчим суддею включається у строки, передбачені цією статтею.
4. Загальний строк досудового розслідування при об`єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченомустаттею 217цього Кодексу, визначається:
1) у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу, - шляхом поглинання меншого строку більшим;
2) у провадженнях, які розслідувалися в різні проміжки часу, - шляхом додавання строків досудового розслідування по кожному із таких проваджень, які не пересікаються, в межах строків досудового розслідування злочину, який передбачає найбільш тривалий строк досудового розслідування з урахуванням можливості його продовження, передбаченої частиною другою цієї статті.
5. Обрахований відповідно до частини четвертої цієї статті загальний строк досудового розслідування в об`єднаному кримінальному провадженні визначається прокурором, зазначеним участині четвертійстатті 295 цього Кодексу, про що ним виноситься відповідна постанова. У разі необхідності одночасно з обрахуванням загального строку в об`єднаному кримінальному провадженні може бути вирішено питання його продовження.
Стаття 295 - 1.Порядок продовження строку досудового розслідування слідчим суддею
1. У випадках, передбаченихстаттею 294цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
2. У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) найменування (номер) кримінального провадження;
2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження;
3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше;
4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
У клопотанні про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) прізвище, ім`я, по батькові підозрюваного;
2) найменування (номер) кримінального провадження;
3) суть повідомленої підозри і правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, у вчиненні якого підозрюється особа;
4) посилання на докази, якими обґрунтовується підозра;
5) процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу;
6) значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду;
7) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
8) обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог цієї статті, повертає його прокурору, слідчому, про що постановляє ухвалу.
3. Слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.
4. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
5. Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.
6. Про відмову у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування слідчим суддею постановляється вмотивована ухвала.
7. У разі відмови слідчим суддею у продовженні строку досудового розслідування прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення цього досудового розслідування, зобов`язаний протягом п`яти днів здійснити одну з дій, передбаченихчастиною другоюстатті 283 цього Кодексу.
8. Ухвала слідчого судді про продовження строку досудового розслідування повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити новий визначений строк досудового розслідування.
9. Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.
Встановлені слідчим суддею обставини та мотиви, із яких виходив слідчий суддя при постановленні ухвали.
07.05.2019, о 18 год. 30 хв. ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 305 КК України, за ознаками: контрабанда психотропної речовини, тобто її переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.
Підозра ОСОБА_6 на даній стадії кримінального провадження обгрунтовується наступними доказами: протоколом огляду місця події від 06.05.2019, в ході якого вилучено МПВ LA025323744US на адресу ОСОБА_6 : «Maslova Svitlana Pirogovskaya street 7/9, app. 53A, Odessa, Ukraine, 65044», із вищевказаним вмістом та отримано пояснення щодо вмісту МПВ від ОСОБА_6 , а саме наявності таблеток із «золпідем» у ньому; протоколом обшуку від 06.05.2019 за місцем проживання ОСОБА_6 : АДРЕСА_1 , в ході якого вилучено пакування від таблеток із вмістом «золпідем», таблетки із вмістом «золпідем», а також отримано пояснення ОСОБА_6 , щодо механізму замовлення та отримання таких таблеток; протоколом допиту підозрюваної ОСОБА_6 від 07.05.2019; допитами від 06.05.2019 свідків: ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , (поняті при проведення огляду місця події) та ОСОБА_10 (начальник відділення пошти та учасник огляду місця події), які пояснили, що ОСОБА_6 самостійно отримала МПВ в якому з її слів знаходяться таблетки із «золпідем»; проколом обшуку від 06.05.2019 за місцем реєстрації ОСОБА_6 , в ході якого також виявлено таблетки отримані останньою на території США; висновком експертного дослідження № 30/5 від 06.03.2019 УНДІСТ та СЕ СБ України; проведеними тимчасовими доступами до речей і документів від 15.03.2019 на ДОПП «Украпошта» та м/п «Спеціалізований» КММ ДФС (вилучено МПВ на вміст); та іншими документами.
В даному випадку, слідчим належним чином вмотивовано, а під час судового засідання доведено необхідність продовження строку досудового розслідування для проведення вказаних у клопотання слідчих (розшукових) дій, а також наведено достатньо підстав вважати, що відомості, які будуть отримані в результаті проведення вищевказаних експертиз, слідчих (розшукових) та процесуальних дій, матимуть значення доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду.
Слідчий суддя вважає обґрунтованими твердження слідчого, що обставинами, які перешкоджали здійснити вказані у клопотанні слідчі (розшукові) та процесуальні дії раніше, є: тривалість проведення призначених судових експертиз; великий об`єм матеріалів кримінального провадження, а також складність кримінального провадження, оскільки кримінальне правопорушення, що ставиться у підозру ОСОБА_6 є тяжким у відповідності до ст. 12 КК України.
Крім того, слідчий суддя погоджується із твердженнями слідчого, що для проведення та завершення вказаних у клопотанні слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, необхідний строк не менше 4 (чотирьох) місяців.
З урахуванням вище викладеного, дослідивши матеріали клопотання із додатками, слідчий суддя вважає клопотання про продовження строку досудового розслідування обґрунтованим, таким, що відповідає вимогам ст. 294 Кримінального процесуального кодексу України, немає підстав вважати його явно протиправним, на підставі чого дане клопотання підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 110, 219, 294, 295-1, 372 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого в ОВС СВ УСБУ в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене із заступником прокурора Одеської області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 22018160000000056 від 02.03.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 305 КК України - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження № 22018160000000056 від 02.03.2018, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 305 КК України, до 4 (чотирьох) місяців, тобто до «07» вересня 2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
04.07.2019
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82831737 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Попревич В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні