Ухвала
від 10.07.2019 по справі 703/1661/19
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/1661/19

1-кс/703/1079/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2019 року м. Сміла

Слідчий суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 ,

з секретарем судового засідання ОСОБА_2

розглянувши в залі суду в м. Сміла клопотання слідчого СВ Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до ЄРДР 10 жовтня 2018 року за № 12018250230001896,

про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації

за участю

прокурора ОСОБА_4 ,

в с т а н о в и в :

Слідчий СВ Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся за погодженим з прокурором ОСОБА_4 клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Своє клопотання мотивує тим, що 10 жовтня 2018 року до Смілянського ВП звернувся ОСОБА_5 із заявою про те, що на його думку, депутати ІНФОРМАЦІЯ_2 , всупереч установленому порядку, 9 жовтня 2018 року провели чергову сесію міської ради.

24 жовтня 2018 року до чергової частини Смілянського ВП ГУНП надійшли також матеріали про те, що невідомі працівники ІНФОРМАЦІЯ_3 умисно внесли неправдиві відомості до протоколів поіменного голосування під час проведення сесії Смілянської міськради від 23 жовтня 2018 року.

В ході досудового розслідування було встановлено, що депутати міськради ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 не були присутні під час проведення позачергової 78 сесії міської ради, однак в протоколах поіменного голосування та у бланку реєстрації присутніх осіб внесено дані про їх участь у вищевказаній сесії.

Слідчий стверджує, що сесія міської ради фіксувалась за допомогою засобів відеофіксації.

Листом від 16 травня 2019 року ІНФОРМАЦІЯ_4 повідомила йому про неможливість надання вказаного відеозапису.

Оскільки наведений запис має суттєве значення для встановлення обставин у справі, а також може бути використаний як доказ, який прямо чи непрямо підтверджує існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, слідчий просив надати тимчасовий доступ до відеозапису наведеної сесії.

В судовому засіданні прокурор підтримала клопотання і просила його задовольнити з наведених в ньому підстав.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 в судове засідання не з`явився. В направлених на адресу суду письмових запереченнях просив розглядати клопотання у його відсутності та зазначив, що в малій залі виконавчого комітету дійсно знаходиться одна камера зовнішнього спостереження, яка не містить функції звукозапису. Відеоінформація, яка записується на зазначену камеру, а також інша відеоінформація, що записується з інших камер, зберігається на жорсткому диску об`ємом 500 Гб, що в часовому проміжку дозволяє її зберігання та перегляд протягом останніх 4 календарних днів. По закінченню зазначеного часу така інформація (відеозапис) автоматично знищується (без участі інших осіб) та перезаписується новою відеоінформацією в реальному часі. А тому, наведений відеозапис у міській раді відсутній.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до витягу з ЄРДР кримінальне провадження відкрите за фабулою, зазначеною слідчим у клопотанні (а.с.3).

Згідно з протоколами допиту свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , вони не були присутніми під час голосування на сесії 23 жовтня 2018 р., підпис біля їх прізвищ у реєстрації депутатів ІНФОРМАЦІЯ_2 виконано не ними.

Слідчий суддя це суддя, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження.

За змістом ст. 159-160 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді і полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними та у разі необхідності вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п. 4-5 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ зазначаються:

- підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

- значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Як встановлено ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Подане до суду клопотання не відповідає цим вимогам.

Так, слідчим не доведено, що інформація, до якої він просить надати доступ, дійсно наявна у ІНФОРМАЦІЯ_1 , враховуючи, що ця особа заперечує факт її наявності, докази протилежного до клопотання не додані.

Крім того, клопотання не містить відомостей щодо значення інформації, доступ до якої просить слідчий, для встановлення обставин у кримінальному провадження.

Клопотання слідчого ґрунтується на необхідності правомірного доступу та вилучення інформації, яка може бути речовим доказом.

Однак, при зверненні до суду з клопотаннями про тимчасовий доступ до речей і документів слідчими не враховуються вимоги ч. 2 ст. 93 КПК, згідно з якою сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових дій), витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Метою ж застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відноситься і тимчасовий доступ, є досягнення дієвості цього провадження (ч. 1 ст. 131 КПК України).

Звертаючись до суду з клопотанням про застосування заходу забезпечення кримінального провадження слідчий намагається досягти мети, яка саме таким заходам не властива.

Таким чином, слідчий суддя зазначає, що збирання доказів, в тому числі і речових, відбувається через інститут слідчих дій (зокрема, вилучення в ході огляду, проведення обшуку). У таких випадках неправильне розуміння слідчим положень кримінального процесуального закону фактично зумовлює підміну слідчих дій заходом забезпечення кримінального провадження.

Згідно з ч. 4 ст. 132 КПК для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

У цьому контексті потрібно враховувати, що речі і документи могли би бути отримані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.

Аналогічні роз`яснення містяться в узагальненні судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження ВССУ від 7 лютого 2014 року.

Враховуючи наведене, слідчий суддя вважає, що в клопотанні слідчого належить відмовити.

Керуючись ст. 132,159-164, 372 КПК України,

у х в а л и в :

Відмовити слідчому Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 в клопотанні про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до ЄРДР 10 жовтня 2018 року за № 12018250230001896.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення10.07.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу82916770
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —703/1661/19

Ухвала від 22.10.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Опалинська О. П.

Ухвала від 23.09.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Кирилюк Н. А.

Ухвала від 12.09.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Кирилюк Н. А.

Ухвала від 10.09.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Кирилюк Н. А.

Ухвала від 10.09.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Кирилюк Н. А.

Ухвала від 10.09.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Кирилюк Н. А.

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Кирилюк Н. А.

Ухвала від 22.07.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Прилуцький В. О.

Ухвала від 10.07.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Кирилюк Н. А.

Ухвала від 10.07.2019

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Кирилюк Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні