Справа № 133/2751/16-ц
Провадження №22-ц/801/1633/2019
Категорія: 31
Головуючий у суді 1-ї інстанції Сорока Д. В.
Доповідач :Панасюк О. С.
УХВАЛА
09 липня 2019 рокуСправа № 133/2751/16-цм. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Панасюка О. С., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Елмакс , Публічного акціонерного товариства Страхова компанія Універсальна , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 , про стягнення майнової шкоди, завданої злочином, за апеляційною скаргою представника Приватного підприємства Елмакс Янкового Володимира Вікторовича на рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області у складі судді Сороки Д. В. від 11 травня 2019 року, -
в с т а н о в и в:
До Вінницького апеляційного суду надійшли матеріали апеляційної скарги Приватного підприємства Елмакс (далі ПП Елмакс ), поданої Янковим В. В., який діє на підставі довіреності від 11 січня 2019 року.
Згідно з частиною третьою статті 58 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до положень статті 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи підтверджуються, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) від 02 червня 2016 року № 1401-VIII, яким Конституцію України доповнено статтею 131-2.
Так, згідно із частиною третьою статті 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Відповідно до підпункту 11 пункту 16-1 розділу ХV Перехідні положення Конституції України у редакції Закону України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) від 2 червня 2016 року представництво відповідно до пункту 3 статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 01 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 01 січня 2019 року.
Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Зі змісту апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів видно, що провадження у справі розпочато після набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , відтак представництво сторін у даній справі у суді апеляційної інстанції може здійснюватися виключно адвокатами.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Проте, із наявної в матеріалах апеляційної скарги довіреності не видно, що особа, яку уповноважено представляти інтереси ПП Елмакс , є адвокатом, або керівником підприємства.
Відповідно до пункту 1 частини п`ятої статті 357 ЦПК України апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено, не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції.
Оскільки апеляційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, вона підлягає поверненню особі, яка її подала.
Керуючись статтями 357 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу представника Приватного підприємства Елмакс , подану Янковим Володимиром Вікторовичем , на рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 11 травня 2019 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Елмакс , Публічного акціонерного товариства Страхова компанія Універсальна , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 , про стягнення майнової шкоди, завданої злочином, повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів до Верховного Суду.
Суддя підпис О. С. Панасюк
Згідно з оригіналом О. С. Панасюк
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2019 |
Оприлюднено | 11.07.2019 |
Номер документу | 82925994 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Панасюк О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні