ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"10" липня 2019 р.м. Одеса № 916/1923/19 Господарський суд Одеської області у складі судді Цісельського О.В., розглянувши матеріали позовної заяви (вх.№1973/19) за позовом Акціонерного товариства Комерційного банку "ПРИВАТБАНК" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. №1Д) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Айрон-Плюс" (65070, м. Одеса, вул. Моторна, буд.4), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення 63412,29грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, АТ КБ "ПРИВАТБАНК", звернувся до Господарського суду Одеської області із позовом про солідарне стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Айрон-Плюс", ОСОБА_1 заборгованості за договором банківського обслуговування б/н від 24.03.2017р. в розмірі 63412,29грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Айрон-Плюс" умов договору банківського обслуговування б/н від 24.03.2017р. в частині повернення кредитних коштів.
Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч.ч.1,2 ст.91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч.ч.4,5 ст.91 ГПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Водночас додані до позовної заяви копії письмових доказів, а саме: заяви №б/н на відкриття банківського рахунку, договору поруки, паспорту поручителя та розрахунок заборгованості є не придатні до читання, що не може розцінюватися судом як належний доказ.
Між тим, наступні документи: статут Акціонерного товариства Комерційного банку "ПРИВАТБАНК", витяг з "Умов та Правил надання банківських послуг", платіжне доручення №BOJ63B22|1 від 13.06.2019р., довіреність №1734-К-Н-О від 01.04.2019р. засвідчені належним чином, при цьому штамп, яким завірено відповідні документи унеможливлює належним чином дослідити текс останніх.
Крім іншого, розрахунок заборгованості містить тільки підпис представника Акціонерного товариства Комерційного банку "ПРИВАТБАНК", однак без зазначення Прізвища, ім`я та по-батькові особи, яка посвідчила вищезазначений розрахунок.
Положеннями ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин вказаний позов Акціонерного товариства Комерційного банку "ПРИВАТБАНК" залишається господарським судом без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ст. ст. 162, 164 ГПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищевикладене, господарський суд повідомляє позивача, що способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду заяви про усунення недоліків з доказами направлення копії для учасників справи з урахуванням виявлених суддею недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Акціонерного товариства Комерційного банку "ПРИВАТБАНК" - залишити без руху.
2.Акціонерному товариству Комерційному банку "ПРИВАТБАНК" усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в семиденний термін з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Зобов`язати Акціонерне товариство Комерційний банк "ПРИВАТБАНК", у разі подання заяви про усунення недоліків позову, надати суду докази надсилання відповідачу заяви про усунення недоліків позовної заяви від 08.07.2019р. за вх.№1973/19.
4.Роз`яснити Акціонерному товариству Комерційному банку "ПРИВАТБАНК", що за змістом ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає чинності 10.07.2019р. та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Цісельський
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2019 |
Оприлюднено | 11.07.2019 |
Номер документу | 82937541 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Цісельський О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні