УХВАЛА
12 липня 2019 року
м. Київ
справа №1340/5558/18
адміністративне провадження №К/9901/18508/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду :
судді-доповідача - Шарапи В.М.,
суддів: Єзерова А.А., Чиркіна С.М.,
перевіривши касаційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23.01.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.04.2019 у справі за позовом ФОП ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради про визнання протиправним і скасування рішення,-
УСТАНОВИВ:
Відповідно до частини 1 статті 329 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно доданої до касаційної скарги копії повна постанова суду апеляційної інстанції від 23.04.2019 складена 24.04.2019.
Отже, строк на касаційне оскарження судових рішень, ухвалених в межах даної справи, закінчився 24.05.2019.
Касаційну скаргу подано до суду шляхом її направлення поштою 27.06.2019, тобто, з пропуском вказаного строку.
У касаційній скарзі скаржником подано заяву про поновлення строку на касаційне оскарження, в якій зазначено, що після отримання 07.05.2019 копії постанови апеляційного суду вживались дієві заходи для виділення коштів на сплату судового збору та тільки 20.06.2019 судовий збір було сплачено. Подання касаційної скарги без сплати судового збору було б порушенням вимог статті 330 КАС України. Вжиття заходів щодо сплати судового збору скаржник вважає поважною причиною пропуску строку звернення з касаційною скаргою.
Оцінюючи поважність наведених скаржником причин пропуску строку на касаційне оскарження, суд наголошує, що поважними можуть визнаватися ті причини, які створювали скаржнику об`єктивні перешкоди у своєчасному зверненні до суду та не залежали від його волевиявлення.
Водночас, вжиття заходів для сплати судового збору, на яких наголошує особа, яка подала касаційну скаргу, не є об`єктивною перешкодою для своєчасного звернення до суду та не є безумовним свідченням поважності причин пропуску строку для подання касаційної скарги. Крім того, до касаційної скарги не було долучено будь-яких доказів на підтвердження зазначених як підстава для поновлення строку звернення з касаційною скаргою обставин.
Тому, суд приходить до переконання, що наведені скаржником у заяві причини пропуску строку на касаційне оскарження не можуть бути визнані поважними і у задоволенні такої заяви про поновлення строку на касаційне оскарження слід відмовити.
Частиною 3 статті 329 КАС України встановлено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, касаційна скарга підлягає залишенню без руху. Скаржнику слід усунути її недоліки шляхом подання до суду заяви про поновлення строку на касаційне оскарження з вказівкою інших поважних підстав для його поновлення.
Керуючись статтями 329, 332 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви про поновлення строку на касаційне оскарження Державній архітектурно-будівельній інспекції України - відмовити.
Касаційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23.01.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.04.2019 у справі за позовом ФОП ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради про визнання протиправним і скасування залишити без руху.
Надати скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги - десять днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Шарапа В.М.
Судді Єзеров А.А.
Чиркін С.М.
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2019 |
Оприлюднено | 14.07.2019 |
Номер документу | 82996737 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Шарапа В.М.
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Коморний Олександр Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Коморний Олександр Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні