УХВАЛА
15 липня 2019 року
м. Київ
Справа № 902/410/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Случа О.В. - головуючого (доповідача), Волковицької Н.О., Могил С.К.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Центр профілактичної дезінфекції
на рішення Господарського суду Вінницької області від 19.11.2018 (суддя Банасько О.О.)
та на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 14.03.2019 (головуючий суддя Тимошенко О.М., судді Крейбух О.Г., Юрчук М.І.)
у справі № 902/410/18
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю УЛФ-ФІНАНС
до Товариства з обмеженою відповідальністю Центр профілактичної дезінфекції
про витребування майна з чужого незаконного володіння
та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Центр профілактичної дезінфекції
до Товариства з обмеженою відповідальністю УЛФ-ФІНАНС
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Український лізинговий фонд
про визнання права власності на легковий транспортний засіб, зобов`язання підписати акт звірки взаєморозрахунків та акт про передачу предмета лізингу,
В С Т А Н О В И В:
30.04.2019 ТОВ Центр профілактичної дезінфекції надіслало через Північно-західний апеляційний господарський суд до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Господарського суду Вінницької області від 19.11.2018 і постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 14.03.2019 у справі № 902/410/18.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) між суддями від 05.06.2019 вказану касаційну скаргу передано для розгляду колегії суддів у складі: Случ О.В. - головуючий (доповідач), Волковицька Н.О., Могил С.К.
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 18.06.2019 касаційну скаргу ТОВ Центр профілактичної дезінфекції залишено без руху. Надано скаржникові строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, а саме - вказано на необхідність надати докази про сплату судового збору за подання касаційної скарги у сумі 7 722 грн або уточнити вимоги касаційної скарги.
На виконання вимог вказаної ухвали ТОВ Центр профілактичної дезінфекції 01.07.2019 надіслало до суду клопотання про усунення недоліків касаційної скарги, до якого додало оригінал платіжного доручення про сплату судового збору.
Здійснивши перевірку матеріалів касаційної скарги на відповідність вимог статей 287-290 Господарського процесуального кодексу України колегія суддів дійшла висновку, що подана скарга їм відповідає, у зв`язку з чим, з огляду на положення частини першої статті 294 Господарського процесуального кодексу України, наявні підстави для відкриття касаційного провадження у даній справі.
Відповідно до частини третьої статті 294 Господарського процесуального кодексу України питання про відкриття касаційного провадження у справі вирішується колегією суддів у складі трьох суддів не пізніше десяти днів з дня надходження касаційної скарги або з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, визначеному статтею 292 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з частиною третьою статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду.
З огляду на те, що скаржник усунув недоліки касаційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день її подання і такою, що відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України.
Однак, Суд звертає увагу, що відповідно до статті 291 Господарського процесуального кодексу України, особа, яка подає касаційну скаргу, надсилає учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення. Скаржник до касаційної скарги додав докази надсилання копії касаційної скарги з додатками листом з описом вкладення, проте скаржник не додав до заяви про усунення недоліків доказів надсилання копії заяви з додатками іншим учасникам у справі.
Крім того, до касаційної скарги скаржник додав клопотання про проведення розгляду справи № 902/410/18 в суді касаційної інстанції в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд зазначає, що відповідно до частини третьої статті 301 Господарського процесуального кодексу України розгляд справ у суді касаційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, а тому клопотання скаржника слід залишити без розгляду.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 234, 294, 295, 301 Господарського процесуального кодексу України, Суд
У Х В А Л И В:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Центр профілактичної дезінфекції про розгляд справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін залишити без розгляду.
2. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Центр профілактичної дезінфекції на рішення Господарського суду Вінницької області від 19.02.2019 і постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 14.03.2019 у справі № 902/410/18.
3. Призначити касаційну скаргу до розгляду на 13 серпня 2019 року о 14:00 у приміщенні Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, в залі судових засідань № 332.
4. Витребувати з Господарського суду Вінницької області та/або Північно-західного апеляційного господарського суду матеріали справи № 902/410/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю УЛФ-ФІНАНС до Товариства з обмеженою відповідальністю Центр профілактичної дезінфекції про витребування майна з чужого незаконного володіння та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Центр профілактичної дезінфекції до Товариства з обмеженою відповідальністю УЛФ-ФІНАНС , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Український лізинговий фонд про визнання права власності на легковий транспортний засіб, зобов`язання.
5. Надати учасникам строк для подання відзиву на касаційну скаргу до 05.08.2019 . Звернути увагу на те, що відповідно до частини четвертою статті 295 Господарського процесуального кодексу України до відзиву додаються докази надсилання копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
6. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю Центр профілактичної дезінфекції до судового засідання надати Суду докази надсилання копії заяви про усунення недоліків з додатками іншим учасникам справи.
7. Довести до відома учасників справи, що їх явка в судове засідання не є обов`язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Головуючий О.В. Случ
Судді Н.О. Волковицька
С.К. Могил
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2019 |
Оприлюднено | 16.07.2019 |
Номер документу | 83002764 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Случ О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні