Октябрський районний суд м.полтави
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяДата документу 12.07.2019 Справа № 554/5252/19
Провадження № 1-кс/554/10458/2019
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
12 липня 2019 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 розглянувши клопотання слідчого Першого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, погоджене прокурором, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018040000001028 від 27.08.2018 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, яке мотивує наступним.
Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань розташованого у місті Полтаві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018040000001028 від 27.08.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , обіймаючи, згідно наказу № 65 о/с від 09.07.2012 року, посаду заступника начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи начальника відділу соціально-виховної та психологічної роботи Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 », організовуючи розгляд матеріалів на засуджених, щодо застосування пільг, згідно статей 81, 82, 107 КК України (умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, заміна невідбутої частини покарання більш м`яким, переведення засуджених в порядку статей 100, 101 КВК України), маючи спеціальне звання підполковника внутрішньої служби та будучи наділеним організаційно-розпорядчимитаадміністративно-господарськими повноваженнями, тобто будучи особою, згідно із статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції», уповноваженою на виконання функцій держави, і таким чином постійно здійснюючи функції представника влади, обіймаючи посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, будучи заступником керівника органу державної влади, та відповідно до п. 2 Примітки 1 до статті 368 КК України, будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище і якій, відповідно до статті 22 Закону України «Про запобігання корупції» заборонено використовувати свої службові повноваження та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання з корисливих мотивів з метою особистого збагачення протиправним шляхом, використовуючи своє службове становище та владні повноваження, зловживаючи ними, в першій декаді 2018 року, перебуваючи у службовому кабінеті Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , висловив ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 вимогу про надання неправомірної вигоди в розмірі 5 000 грн. за здійснення дій, спрямованих на отримання ОСОБА_6 заходів заохочення, визначення максимального ступеню виправлення засудженого, а також забезпечення відсутності в останнього дисциплінарних стягнень з метою заміни покарання у вигляді позбавлення волі на обмеження волі та переведення його до виправної установи із менш суворим режимом, та у випадку ненадання ним неправомірної грошової винагороди, вчинити дії, що унеможливлять ОСОБА_7 заміну покарання.
У подальшому, реалізуючи вказаний злочинний умисел, направлений на особисте збагачення протиправним шляхом, ОСОБА_5 в третій декаді квітня 2018 року, перебуваючи у службовому кабінеті Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , в ході особистої бесіди із матір`ю засудженого ОСОБА_6 - ОСОБА_8 підтвердив необхідність передачі йому неправомірної грошової винагороди за здійснення дій, спрямованих на отримання її сином ОСОБА_6 заходів заохочення, визначення максимального ступеню виправлення засудженого, а також забезпечення відсутності у ОСОБА_6 дисциплінарних стягнень з метою заміни покарання у вигляді позбавлення волі на обмеження волі та переведення останнього до виправної установи із менш суворим режимом.
В першій декаді серпня 2018 року, ОСОБА_5 , перебуваючи у службовому кабінеті Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , надав ОСОБА_7 номер банківської картки ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_1 та вказав на необхідність переказу його матір`ю, раніше обумовленої суми неправомірної грошової винагороди саме на цю банківську картку.
В подальшому, на прохання ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , о 17 годині 38 хвилин, через мобільний додаток « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », здійснила переказ грошових коштів у сумі 5 000 гривень на банківську картку № НОМЕР_1 , яка знаходилась у розпорядженні ОСОБА_5
18.09.2018 року о 19 годині 50 хвилин ОСОБА_5 , доводячи свій злочинний умисел до кінця, здійснив зняття готівкових коштів з банкомату ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_2 , що розташований за адресою: АДРЕСА_3 , в результаті чого незаконно заволодів отриманою неправомірною грошовою винагородою.
11.07.2019 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Від так, на сьогоднішній день органом досудового розслідування, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжкого корупційного злочину, відповідальність за яке передбачена положеннями ч. 3 ст. 368 КК України та згідно санкції статті вчинення даного діяння карається позбавленням волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та відповідно до ч. 4 ст. 12 КК України вказаний злочин віднесений до категорії тяжких злочинів.
Під час проведення досудового розслідування, встановлено, що громадянин ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , користується номером мобільного телефона: НОМЕР_3 , оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
У зв`язку з вищевикладеними обставинами та наявними даними, виникла необхідність в отриманні інформації щодо зв`язків вищезазначеної особи, із іншими особами від яких протягом тривалого часу також отримувалась неправомірна вигода.
На підставі вище викладеного, з метою повного, всебічного і об`єктивного розслідування обставин справи необхідно забезпечити тимчасовий доступ
На підставі наведеного, слідчий просить задовольнити заявлене клопотання.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, розгляд даного клопотання прокурор вважав за необхідне проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Прокурор в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання, просив задовольнити.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Встановлено, що Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань розташованого у місті Полтаві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018040000001028 від 27.08.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368 КК України.
Статтею 160КПКУкраїни передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Частина 5 статті 163КПКУкраїни передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.162КПКУкраїни до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відноситься інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі, отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Таким чином, інформація, до якої просить дозволити доступ і її вилучити слідчий, є документами, які містить охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.6 ст.163КПКУкраїни слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Вивчивши матеріали кримінального провадження, суть клопотання, суд дійшов до висновку про наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх даних, що дають підстави вважати, що вищевказані документи, питання про проведення тимчасового доступу до яких ставиться в клопотанні органу досудового слідства, містять дані, що мають значення для встановлення істини, а також з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, суд вважає клопотання слідчого таким, що підлягає задоволенню.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 40, 107, 110, 131, 132, 159-166 КПК України,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати слідчим Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , дозвіл натимчасовий доступдоречейі документів,якімістятьохоронювану закономтаємницю,зможливістюзробити їхкопії(знятикопіюінформації),а саме: до документів, які знаходяться в володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , та містять відомості про усі телефонні з`єднання, у тому числі нульової тривалості, а також текстові та мультимедійні повідомлення абонента: НОМЕР_3 , оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » із зазначенням телефонних номерів, на які (з яких) були здійсненні вихідні (вхідні) дзвінки, дати, часу та тривалості їх здійснення, ІМЕІ, IMSI мобільних терміналів з яких і на які здійснювались дзвінки, в яких використовувалась сім-картки з вищезазначених абонентських номерів за період часу з 00.00 годин 01.01.2017 року по 00.00 годин 11.07.2019 року, з прив`язкою до базових станцій на місцевості (із зазначенням їх адреси), за кодом сукупності базових станцій (LAC) та ідентифікаційними параметрами базових станцій (CID) із зазначенням абонентського номеру (А та Б), типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та IMSI) з прив`язкою до місцевості з зазначенням адреси встановлення базової станції (ретрансляції антени) та азимуту; інформацію щодо «0» (нульових) з`єднань абонентів, що перебували в зоні дії вищезазначених базових станцій (ретрансляційних антен), із зазначенням абонентського номеру (А та Б), типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та IMSI) з прив`язкою до місцевості з зазначенням адреси встановлення базової станції (реєстраційної антени) та азимуту, а також відомостей про власника абонентського номеру НОМЕР_3 з наданням його повних анкетних даних.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 83017686 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Чуванова А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні