ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
15 липня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/2315/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши у підготовчому засіданні справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Комісії з реорганізації Державного підприємства Первомайськвугілля про визнання кредиторських вимог до Відокремленого підрозділу шахта Ломоватська Державного підприємства Первомайськвугілля у сумі 5635040,55 грн та включення до передавального акта,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Комісії з реорганізації Державного підприємства Первомайськвугілля про зобов`язання визнати кредиторські вимоги у сумі 53026474,11 грн та включення до передавального акта.
Ухвалою суду від 03 червня 2019 року роз`єднано позовні вимоги, виокремлено у самостійне провадження позовні вимоги про зобов`язання Комісії з реорганізації Державного підприємства Первомайськвугілля визнати кредиторські вимоги позивача до Відокремленого підрозділу шахта Ломоватська Державного підприємства Первомайськвугілля у сумі 5635040,55 грн та включити їх до передавального акта Державного підприємства Первомайськвугілля .
Ухвалою суду від 04 червня 2019 року прийнято до провадження адміністративну справу в частині позовних вимог, визначено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі.
Відповідно до частин першої, другої статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з частиною першою статті 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до частини третьої статті 173 КАС України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду (частина четверта статті 173 КАС України).
Від Комісії з реорганізації Державного підприємства Первомайськвугілля 27 червня 2019 року за вх. № 34179/2019 надійшло клопотання про витребування доказів, а саме: передавального акта між відділенням ВД ФССНВВПЗ в м. Брянка Луганської області та відділенням ВД ФССНВВПЗ у Старобільському районі Луганської області по ВП шахта Ломоватська ДП Первомайськвугілля або письмові пояснення щодо відсутності такого передавального акта; копії наказу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області від 04.08.2015 № 144 Про тимчасовий розподіл роботи зі страхувальниками ; письмові пояснення про наявність у позивача або іншої особи оригіналу договору від 23.01.2014 № 1, копію якого додано до позовної заяви (арк. спр. 98-100).
В обґрунтування заявленого клопотання вказано, що згідно з наказом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області від 04.08.2015 № 144 Про тимчасовий розподіл роботи зі страхувальниками визначено ВД ФССНВВПЗ у Старобільському районі Луганської області забезпечувати роботу зі страхувальниками ВД ФССНВВПЗ в м. Брянка Луганської області.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2011 № 201 Про затвердження порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади визначено механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацію міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів. Пунктом 7 порядку встановлено, що майнові права та обов`язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта. Проте, позивачем до матеріалів справи не надано передавальних актів, які б підтверджували перехід прав та обов`язків від ВД ФССНВВПЗ в м. Брянка Луганської області до відділення ВД ФССНВВПЗ у Старобільському районі Луганської області.
Також, відповідач зауважує, що позивач відповідно до вимог частини п`ятої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) має зазначити, про наявність у нього оригіналу договору від 23.01.2014 № 1, чого останнім не зроблено.
Вказані докази необхідні для підтвердження обставин, на які посилається відповідач у відзиві на позов.
Вирішуючи заявлене клопотання, суд виходить з такого.
Відповідно до частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Частиною першою статті 80 КАС України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до частини другої статті 80 КАС України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Згідно з частиною третьою статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (частина шоста статті 80 КАС України).
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
З вищевикладеного слідує, що особа, яка звертається до суду з клопотанням про витребування доказів, зобов`язана зазначити у клопотанні, яких заходів нею вжито для отримання такого доказу. Відповідачем цих вимог КАС України не дотримано.
Проте, з метою з`ясування всіх обставин у справі, суд вважає за необхідне витребувати докази, що підтверджують обставини, на які посилається відповідач заперечуючи проти задоволення позовних вимог.
Таким чином клопотання Комісії з реорганізації Державного підприємства Первомайськвугілля підлягає задоволенню.
Також від відповідача 27 червня 2019 року за вх. № 34177/2019 надійшов відзив на позовну заяву (арк. спр. 104-110).
Відповідно до частини третьої статті 163 КАС України відповідь на відзив подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання відповіді на відзив, який дасть змогу позивачу підготувати свої пояснення, міркування та аргументи та відповідні докази, іншим учасникам справи - отримати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті, а відповідачу - надати учасникам справи заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.
Частиною другою статті 180 КАС України визначено перелік питань, які вирішуються у підготовчому засіданні.
Підготовче провадження у даній справі триває 41 день, питання, зазначені у частині другій статті 180 КАС України, повністю судом не вирішені.
З метою належної підготовки справи для розгляду по суті, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
Керуючись статтями 77, 80, 163, 173, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання Комісії з реорганізації Державного підприємства Первомайськвугілля про витребування доказів задовольнити.
Зобов`язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області протягом 10 днів з дня отримання ухвали надати до Луганського окружного адміністративного суду такі докази:
- належним чином засвідчену копію наказу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області від 04.08.2015 № 144 Про тимчасовий розподіл роботи зі страхувальниками ;
- належним чином засвідчену копію передавального акта від відділення ВД ФССНВВПЗ в м. Брянка Луганської області до відділення ВД ФССНВВПЗ у Старобільському районі Луганської області заборгованості ВП шахта Ломоватська ДП Первомайськвугілля ;
- інформацію про наявність в Управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області оригіналу договору від 23.01.2014 № 1 Про розстрочення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України .
Встановити строк для подання до суду відповіді на відзив та заперечення - протягом 5 днів з дня одержання відзиву (відповіді на відзив), але не пізніше ніж до закінчення підготовчого провадження.
Продовжити строк підготовчого провадження в адміністративній справі на тридцять календарних днів.
Наступне підготовче судове засідання призначити на 02 вересня 2019 року о 09 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: м. Сєвєродонецьк, просп. Космонавтів, 18.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяК.О. Пляшкова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2019 |
Оприлюднено | 17.07.2019 |
Номер документу | 83018438 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
К.О. Пляшкова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні