Ухвала
від 18.07.2019 по справі 200/19629/14-ц
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа №200/19629/14-ц

Провадження№2/200/274/19

У Х В А Л А

18 липня 2019 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

в складі : головуючого судді: Женеску Е.В.

за участю секретаря: Стрипи М.П.

позивача: ОСОБА_1

відповідача: ОСОБА_2

представника відповідача: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дніпропетровська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , треті особи: відділ реєстрації актів цивільного стану Царичанського районного управління юстиції Дніпропетровської області, приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу Римська А.В. про встановлення батьківства, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває вищезазначена цивільна справа.

18 травня 2017 року ухвалою суду було призначено судово-генетичну експертизу в справі.

12 липня 2017 року від директора Судової незалежної експертизи України Герца І.В ОСОБА_6 надійшов лист №3166 від 04.07.2017 року в якому роз`яснено порядок проведення дослідження для надання висновку судово-генетичної лабораторії.

У судовому засіданні судом роз`яснено сторонам порядок проведення дослідження для якого використовується зразок слини слизової оболонки рота, а саме клітини взяті з внутрішньої сторони щоки (букальний епітелій). Дослідження на підставі дослідження крові не можливо. Забір зразків біологічного матеріалу здійснюється на території України в одному з відділень Судової незалежної експертизи України у відповідності до вимог лабораторії. Зразки ДНК (мазок з порожнини рота) беруться лише за згодою осіб, або їх законних представників (для неповнолітніх). Всім хто надає зразки ДНК, та їх законним представникам необхідно пред`явити паспорт (свідоцтво про народження) для обов`язкового підтвердження особи. Відібрані зразки направляються до лабораторії на виконання дослідження. По завершенню дослідження лабораторія надає роз`яснення результатів дослідження та ферограмму (графічні дані результату ДНК аналізу, які друкуються автоматично).

Позивачка ОСОБА_1 яка діє в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 у судовому засіданні надала згоду на відібрання зразків у сина для проведення тесту на спорідненість з ОСОБА_2 відповідно до вищезазначеного порядку.

Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні надала згоду на відібрання у неї зразків слини слизової оболонки рота для проведення тесту на спорідненість з ОСОБА_4 відповідно до вищезазначеного порядку.

Суд заслухавши думку учасників справи, оглянувши матеріали цивільної справи прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно ч.1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 102 ЦПК України висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.

Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань.

Відповідно до ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для зясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Порядок призначення судової експертизи у науково-дослідних судово-експертних установах Міністерства юстиції України, обов`язки, права та відповідальність судового експерта, організація проведення експертиз та оформлення їх результатів визначається Законом України „Про судову експертизу", Цивільним процесуальним кодексом, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та іншими нормативно-правовими актами з питань судової експертизи.

Як роз`яснено в п. 17 постанови ПленумуВерховногоСудуУкраїни № 5 від 12 червня 2009 року Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів.

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Учасники справи мають право запропонувати суду питання, розяснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобовязаний мотивувати таке відхилення або зміну.

При призначені експертизи, суд бере за основу перелік питань, які поставлені заявником перед експертом у письмовому клопотанні, яке залучено до матеріалів справи, які викладені у відповідності до орієнтованого переліку вирішуваних питань експертами при проведенні даного виду експертизи, який викладено в Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз, та враховуючи той факт, що з боку інших учасників процесу не було заявлено клопотань про інші питання, які мають бути поставлені експерту при проведені даного виду експертизи.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.

Вислухавши думку сторін щодо призначення по справі експертизи, вивчивши письмові матеріали справи, враховуючи, що питання про призначення експертизи тісно пов`язане з предметом спору визначений позивачкою, а саме встановлення батьківства ОСОБА_7 стосовно неповнолітнього ОСОБА_8 , а тому суд приходить до висновку, проведення судово-генетичної експертизи має суттєве значення по справі, вважає за необхідне призначити по справі зазначену вище експертизу,проведення якої доручити експертам ТОВ Судова незалежна експертиза України (03179, м. Київ, пр. Перемоги, 123).

Відповідно до ст. 109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Оскільки, для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, тому на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

На підставі наведеного , керуючись ст. ст. 43, 102-107, 109, 174,252, 353, ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача про призначення судово-генетичної експертизи по справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , треті особи: відділ реєстрації актів цивільного стану Царичанського районного управління юстиції Дніпропетровської області, приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу Римська А.В. про встановлення батьківства - задовольнити.

Призначити по справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , треті особи: відділ реєстрації актів цивільного стану Царичанського районного управління юстиції Дніпропетровської області, приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу Римська А.В. про встановлення батьківства - судову генетичну експертизу.

На вирішення експертизи поставити наступне запитання:

- Чи підтверджується кровне споріднення між ОСОБА_4 . ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 .

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .

Роз`яснити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384 та 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених обов`язків.

Проведення експертизи доручити експертам ТОВ Судова незалежна експертиза України (03179, м. Київ, пр. Перемоги, 123)

На дослідження надати експерту цивільну справу № 200/19629/14-ц (провадження №2/200/274/19) за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , треті особи: відділ реєстрації актів цивільного стану Царичанського районного управління юстиції Дніпропетровської області, приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу Римська А.В. про встановлення батьківства .

Провадження в справі зупинити на час проведення експертизи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення . Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Суддя Женеску Е.В.

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення18.07.2019
Оприлюднено19.07.2019
Номер документу83097649
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —200/19629/14-ц

Ухвала від 03.08.2023

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Куцевол В. В.

Ухвала від 19.03.2021

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Куцевол В. В.

Ухвала від 24.07.2020

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Яковлев Д. О.

Ухвала від 27.03.2020

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Сліщенко Ю. Г.

Ухвала від 19.08.2019

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Женеску Е. В.

Ухвала від 18.07.2019

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Женеску Е. В.

Ухвала від 16.08.2017

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Женеску Е. В.

Ухвала від 18.05.2017

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Женеску Е. В.

Ухвала від 05.04.2016

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Женеску Е. В.

Ухвала від 02.06.2015

Цивільне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Максюта Ж. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні