Єдиний унікальний номер 340/380/19
Судове провадження № 1-кс/340/150/19
УХВАЛА
про накладення арешту на майно
20 липня 2019 року, слідчий суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Верховина клопотання слідчого СВ Верховинського відділення поліції Косівського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Верховинського відділу Надвірнянської місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, -
в с т а н о в и в :
слідчий СВ Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області, звернулася до слідчого судді Верховинського районного суду Івано-Франківської області із клопотанням, яке погоджене прокурором Верховинського відділу Надвірнянської місцевої прокуратури Івано-Франківської області, в якому просить накласти арешт на майно: ліс кругляк хвойної породи в кількості 33 колоди довжиною 6 метри кожна.
Клопотання обґрунтовує тим, що в провадженні органу досудового розслідування перебуває кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 42019091200000019 від 18.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 ч. 2 КК України, а саме внаслідок перевірки інформації, що надійшла від особи про незаконне вивезення лісодеревини, працівниками поліції 18.07.2019 на узбіччі автодороги в с. Зелене, Верховинського району, Івано-Франківської області було виявлено спеціальний вантажний автомобіль марки «КАМАZ-4310» реєстраційний номернийзнак НОМЕР_1 з причіпом-розпуск-Е реєстраційний номернийзнак НОМЕР_2 , що перебували на час вчинення кримінального правопорушення у користуванні ОСОБА_5 з навантаженим лісом кругляком хвойної породи в кількості 33 колоди довжиною по 6 м. кожна, які перевозилися без відповідних на те документів. З метою збереження речового доказу, запобігання можливості його приховування, знищення, перетворення, відчуження, є необхідність накладення арешту на лісодеревину, а тому просить клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, про розгляд клопотання повідомлявся у встановленому законом порядку, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, що у відповідності до вимог ч.1 ст.172 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.
Представник власника майна ДП "Верховинське ЛГ", ОСОБА_6 та особа, а саме водій транспортного засобу, що здійснював перевезення лісодеревини, ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилися, про розгляд клопотання повідомлялися у встановленому законом порядку, що у відповідності до вимог ч.1 ст.172КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.
Враховуючи вищенаведене, згідно положень ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя постановляє ухвалу про наступне.
Встановлено, що в провадженні СВ Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР 18.07.2019 за №42019091200000019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України, яке полягає в тому, що службові особи ДП "Верховинське ЛГ" здійснили розтрату ввіреного їм майна - лісодеревини на користь ФОП ОСОБА_7 .
З протоколу огляду місця події від 18.07.2019 вбачається, що під час такого було виявлено та вилучено спеціальний вантажний автомобіль марки «КАМАZ-4310» реєстраційний номернийзнак НОМЕР_1 з причіпом-розпуск-Е реєстраційний номернийзнак НОМЕР_2 , що перебували на час вчинення кримінального правопорушення у користуванні ОСОБА_5 , з навантаженим лісом кругляком хвойної породи в кількості 33 колоди довжиною по 6 метрів кожна, які перевозилися без відповідних на те документів.
Постановою старшого слідчого СВ Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 від 18.07.2019, ліс кругляк хвойної породи в кількості 33 колоди довжиною по 6 метрів кожна, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні внесеного до ЄРДР 18.07.2019 за №42019091200000019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України та передано на зберігання до ДП "Верховинське ЛГ", що розміщене в смт Верховина, вул.Жаб`євська,57, Верховинського району, Івано-Франківської області.
Згідно ч.2 ст.131 КПК України, одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
У відповідності з ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, в тому числі: збереження речових доказів.
Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
Вилучене майно належить до категорії, зазначеної в п.1 ч.2 ст.167 КПК України, майно у вигляді речей, що використане як знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
З врахуванням наведеного, оскільки вилучена лісодеревина в кількості 33 колоди довжиною 6 метрів кожна, яка знаходиться на зберіганні ДП "Верховинське ЛГ" визнана органом досудового розслідування речовим доказам, зберегла на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, для запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження якої є доцільним вжиття заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, а тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 98, 107, 131, 132, 170-173, 174 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в :
клопотання старшого слідчого СВ Верховинського відділення поліції Косівського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, задовольнити.
Накласти арешт на рухоме майно, а саме: ліс кругляк хвойної породи в кількості 33 колоди довжиною 6 метрів кожна, що фактично перебуває на зберіганні у Державному підприємстві "Верховинське лісове господарство", шляхом заборони користуватися, відчужувати чи в будь-який інший спосіб розпоряджатися зазначеним майном.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Крім цього, у відповідності до ч.4 ст.174 КПК України, власник майна або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Верховинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83140051 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Бучинський А. Б.
Кримінальне
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Бучинський А. Б.
Кримінальне
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Бучинський А. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні