УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2019 року
м.Суми
Справа №584/585/18
Провадження № 22-з/816/98/19
Сумський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Ткачук С.С. (суддя-доповідач),
суддів: Собини О.І., Хвостика С.Г.,
розглянув у порядку письмового провадження заяву Приватного акціонерного товариства Суми-Авто про виправлення описки в постанові Сумського апеляційного суду від 27 травня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Суми-Авто , третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю Фалькон-Авто , про стягнення неустойки,
в с т а н о в и в:
Постановою Сумського апеляційного суду від 27.05.2019 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення. Рішення Буринського районного суду Сумської області від 06.03.2019 року залишено без змін. Зазначено, що постанова набирає законної сили з дня її прийняття і на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
20.06.2019 року на адресу апеляційного суду надійшла заява ПрАТ Суми-Авто про виправлення описки у вказаній постанові апеляційного суду.
Заява обґрунтована тим, що в описовій частині постанови зазначено, що представник відповідача апеляційну скаргу підтримав та просив задовольнити, проте представник ПрАТ Суми-Авто заперечував проти задоволення апеляційної скарги. Крім того, в постанові зазначено, що вона підлягає касаційному оскарженню, проте судом першої інстанції було відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та визнано справу малозначною, тому, відповідно до ч. 3 ст. 389 ЦПК України, вона не підлягає касаційному оскарженню.
Ухвалою Сумського апеляційного суду від 09.07.2019 року розгляд вказаної заяви призначено до розгляду без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши цивільну справу, колегія суддів вважає, що заява про виправлення описки підлягає задоволенню.
Відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з постанови Сумського апеляційного суду від 27.05.2019 року, а саме в абзаці 8 описової та мотивувальної частини постанови зазначено - Представник відповідач апеляційну скаргу підтримав та просив задовольнити. , проте як вбачається з матеріалів справи, що в судовому засіданні 27.05.2019 року представник відповідача ПрАТ Суми-Авто Кекін О.В. заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив оскаржуване рішення суду першої інстанції залишити без змін, що підтверджується копією звукозапису судового засідання, а також відзивом ПрАТ Суми-Авто на апеляційну скаргу ОСОБА_1 (а.с. 210 - 212, 238).
Таким, чином вказана описка підлягає виправленню із зазначенням в абзаці 8 описової та мотивувальної частини постанови замість Представник відповідач апеляційну скаргу підтримав та просив задовольнити. правильно Представник відповідача проти скарги заперечив та просив рішення суду залишити без змін. .
Також, встановлено, що ухвалою Путивльського районного суду Сумської області від 10.05.2018 року було відкрито провадження у справі, визнано її малозначною та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження (а.с. 28), тому, враховуючи положення ч. 3 ст. 389 ЦПК України, у постанові Сумського апеляційного суду від 27.05.2019 року було помилково зазначено про її касаційне оскарження учасниками справи.
Таким, чином вказана описка підлягає виправленню із зазначенням в абзаці 3 резолютивної частини постанови після слів Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і замість слів на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення правильно не підлягає касаційному оскарженню .
Керуючись ст.ст. 260, 269, 389 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Заяву Приватного акціонерного товариства Суми-Авто про виправлення описки в постанові Сумського апеляційного суду від 27 травня 2019 року задовольнити.
Виправити описку в постанові Сумського апеляційного суду від 27 травня 2019 року, а саме в абзаці 8 описової та мотивувальної частини постанови замість Представник відповідач апеляційну скаргу підтримав та просив задовольнити. вважати правильним Представник відповідача проти скарги заперечив та просив рішення суду залишити без змін. та в абзаці 3 резолютивної частини постанови після слів Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і замість слів на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення вважати правильним не підлягає касаційному оскарженню .
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддями і на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий - С.С. Ткачук
Судді: О.І. Собина
С.Г. Хвостик
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2019 |
Оприлюднено | 23.07.2019 |
Номер документу | 83159257 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Ткачук С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні