1Справа № 335/11007/18 1-кс/335/5083/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2019 р. слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів поданого в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018080000000177 від 14.06.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 за погодженням процесуального керівника звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, мотивуючи свої вимоги тим, що невстановлені службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою між собою та невстановленими керівниками районні адміністрацій ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи своїм службовим становищем планують здійснити незаконне заволодіння бюджетними грошовими коштами, виділеними підприємству ПП « ОСОБА_4 » на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів, шляхом завищення обсягів та вартості вказаних робіт.
Також встановлено, що 20.04.2018 був укладений договір № 16 між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо вивезення та захоронення твердих побутових відходів, за ДК 021:2015 код 90510000-5-Утилізація сміття та поводження» зі сміттям (вивезення та захоронення твердих побутових відходів).
В ході проведення подальшого досудового розслідування, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу із вилученням інформації про вхідні та вихідні телефонні дзвінки, а також sms- повідомлення з терміналів мобільного зв`язку з номером, яким користується водій, який здійснював вивезення сміття, а саме ОСОБА_5 № НОМЕР_2 .?
Органу досудового розслідування необхідні документи, які містять відомості про номери телефонів абонентів рухомого (мобільного) зв`язку, з метою встановлення кола всіх причетних осіб до вказаного кримінального правопорушення, які можливо використовували для отримання та передачі інформації вищезазначені термінали мобільного зв`язку, встановлення маршруту руху зазначених осіб, але така інформація потребує тривалого ретельного аналізу, що обумовлює необхідність вилученні документів. Для отримання документів з такою інформацією необхідно отримати дозвіл слідчого судді на тимчасовий доступ до даних документів та їх вилучення для забезпечення можливості використання їх в дослідженні доказів.
Враховуючи, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю, та перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, маршрути передавання тощо, щодо абонентського номеру № НОМЕР_2 за період часу з 00:00:00 год. 01.01.2018 по 23:59:59 год. 01.01.2019.
Слідчий підтримав клопотання про що зазначив в поданій заяві.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, у судове засідання не з`явився, про дату, час ста місце слухання клопотання повідомлявся судом належним чином. З урахуванням положень частини 1 та 4 статті 163, частини 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України) слідчий суддя вважав за можливе розглянути клопотання за відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, слідчого, без здійснення фіксування технічними засобами.
Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).
Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
За нормою частини шостої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Зазначені обставини вказують, що тимчасовий доступ до речей та документів надасть змогу органу досудового розслідування встановити фактичні обставини вчинення ймовірного злочину, які можуть мати доказове значення під час судового розгляду, при цьому підтвердження обставин, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів в інший спосіб є неможливим.
Проаналізувавши доводи клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що вказані у клопотанні речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому наявні підстави для надання слідчому тимчасового доступу до цих документів.
Керуючись ст.ст. 159163, 369, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати старшомуслідчому СУГУНП вЗапорізькій області ОСОБА_3 ,старшому оперуповноваженомув ОВСГВ БКОЗУСБ Українив Запорізькійобласті ОСОБА_6 ,тимчасовий доступдо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю,та перебуваютьу володінніТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,розташованого заадресою: АДРЕСА_1 ,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалість,маршрути передаваннятощо,щодо абонентськогономеру № НОМЕР_2 за періодчасу з00:00:00год.01.01.2018по 23:59:59год.01.01.2019,із обов`язковимзазначенням:
- адреса розташування базових станцій та азимуту сигналу;
- типів з`єднання та передачі даних (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, доступ до мережі Internet, переадресація);
- дати, часу та тривалості з`єднання, послуг з передачі даних, ІР-адрес для послуг передачі даних;
- ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання абонентських номерів (ICCID, IMSI, ІМЕІ);
- дату, час, спосіб зарахування та суму зарахованих на рахунок абонента коштів, номери карток поповнення рахунку;
- за наявності контрактної угоди надати відомості про особу абонента.
Визначити строк дії ухвали протягом тридцяти днів з дня її постановлення слідчим суддею.
Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення вказаних документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83268867 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Соболєва І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні