УХВАЛА
29 липня 2019 р.Справа № 440/1275/19 Другий апеляційний адміністративний суд у складі:
Судді-доповідача: Катунова В.В.,
Суддів: Бершова Г.Є. , Ральченка І.М. ,
розглянувши клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13.06.2019 року по справі № 440/1275/19
за позовом ОСОБА_1
до Карлівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 13.06.2019 відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до Карлівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
На зазначене рішення суду ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.
Одночасно, позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги. В обґрунтування клопотання зазначає, що є безробітною, не має будь-якого доходу. Крім того вказує, що проживає разом з чоловіком, який є пенсіонером, отримує пенсію в розмірі 1562,87 грн. та є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2. На підтвердження незадовільного майнового стану позивач надала довідку про доходи чоловіка № 0332133023829312 за період з 01.01.2019 по 30.06.2019, видану Головним управлінням Пенсійного фонду в Полтавській області, посвідчення серії НОМЕР_2 від 01.04.1993 року.
Розглянувши дане клопотання, дослідивши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що таке клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується з ч.1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З наведених положень Закону вбачається, що їх застосування підлягає виключно до осіб, рівень статків яких обмежений, з метою усунення для таких осіб перешкод фінансового характеру для доступу до правосуддя. Інших, ніж незадовільний майновий стан особи, підстав законодавством не визначено.
Слід вказати, що Законом України "Про судовий збір" для визначення наявності підстав для відстрочення або звільнення від сплати судового збору визначено 5-ти відсотковий розмір річного доходу фізичної особи за попередній календарний рік.
У свою чергу, відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Таким чином, враховуючи дату подання позивачем апеляційної скарги - 12.07.2019 в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі незадовільного майнового стану, скаржник має надати інформацію щодо її річного доходу за 2018 рік (з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року) (довідку про доходи, довідку з органу ДФС про відсутність інших доходів, окрім пенсії, тощо).
Враховуючи ненадання позивачем належної інформації щодо майнового стану, колегія суддів позбавлена можливості визначити дохід апелянта у розумінні ст. 8 Закону України "Про судовий збір".
На підставі наведеного, колегія суддів приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.
Суддя-доповідач Катунов В.В. Судді Бершов Г.Є. Ральченко І.М.
Суд | Другий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 30.07.2019 |
Номер документу | 83298994 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Другий апеляційний адміністративний суд
Катунов В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні