Ухвала
від 26.07.2019 по справі 128/1914/18
ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 128/1914/18

УХВАЛА

"26" липня 2019 р. місто Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Ганкіної І.А.

при секретарі Жигаровій Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниця цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Поділля і К про визнання правочинів недійсними, -

Встановив:

В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Поділля і К про визнання правочинів недійсними.

До судового засідання представник позивача Парпальос В.В. надала клопотання про проведення судової-почеркознавчої експертизи, для об`єктивного та повного розгляду справи, яке вона підтримала в повному обсязі. Розгляд даного клопотання просила проводити за відсутності позивачів та їх представника.

Представник відповідача ОСОБА_3 . ОСОБА_4 заперечив з приводу даного клопотання, в задоволені просив відмовити, справу просив слухати за його відсутності.

Відповідно до статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з частиною 1 статті 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко - і відеозаписів, висновків експертів.

Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України , суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Згідно з ч. 1 ст. 104 ЦПК України , про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. Суд, розглянувши клопотання представника позивача та дослідивши матеріали справи, враховує, що для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі необхідні спеціальні знання в області почеркознавства, вважає за необхідне призначити у справі судову почеркознавчу експертизу, на розгляд якої поставити наступне питання: -Чи виконаний підпис в оспорюваному правочині в графі Реквізити підпис Орендодавця - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ?

Крім того, згідно з п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи. Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.

З`ясувавши думку учасників судового процесу, суд зважаючи на те, що питання поставлені стороною позивача на розгляд експерта мають значення для встановлення об`єктивних обставин по справі та розгляду судового спору, суд вважає за необхідне клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи задоволити.

Відповідно до ч. 3 ст. 103 ЦПК України, при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Сторона позивача заявили клопотання про проведення експертизи в експертній установі - Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (03680, м. Київ, вул. Смоленська 6).

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.

Керуючись ст. ст. 103 , 104 , 108 , 109 , 252 , 253 , 258-261 , 353 ЦПК України , суд,-

Ухвалив:

Призначити по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Поділля і К про визнання правочинів недійсними - судову - почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити - Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (03680, м. Київ, вул. Смоленська 6). Перед експертом поставити питання:

-Чи виконаний підпис в оспорюваному правочині в графі Реквізити підпис Орендодавця - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ?

Експерта попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.

На виконання ухвали надати в розпорядження експерта матеріали цивільної справи за №128/1914/18, експертні та вільні зразки підписів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , власноруч виконаних текстів.

Оплату експертизи покласти на позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , та роз`яснити їм положення ст. 109ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Строк проведення експертизи встановити до 26.10.2019 року.

До отримання висновку експертизи провадження по справі зупинити. Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду в частині зупинення провадження по справі через Вінницький районний суд шляхом подачі в 15-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.

В частині призначення експертизи ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя І.А. Ганкіна

СудВінницький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення26.07.2019
Оприлюднено01.08.2019
Номер документу83312123
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —128/1914/18

Ухвала від 18.03.2020

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Рішення від 18.03.2020

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Рішення від 18.03.2020

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Ухвала від 21.01.2020

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Ухвала від 10.09.2019

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Ухвала від 26.07.2019

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Ухвала від 15.05.2019

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Ухвала від 22.02.2019

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Ухвала від 03.08.2018

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Ухвала від 20.07.2018

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні