ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2019 року Справа № 915/1401/17
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Давченко Т.М.
за участі секретаря Говоріної А.Е.,
та представника позивача - Порошиної Н.Г., дов. від 01.11.2018;
від відповідача представник не з`явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 915/1401/17
за позовом дочірнього підприємства «Маліцький-Агро» ,
вул. Миру, 40, с. Мар`іївка, Баштанський район, Миколаївська область, 56174,
до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області,
проспект Миру, 34, м. Миколаїв, 54034,
про визнання договорів оренди поновленими шляхом укладення додаткових угод
В С Т А Н О В И В:
Дочірнє підприємство (ДП) «Маліцький-Агро» звернулося до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївський області (далі - Управління) з позовом про визнання поновленими договорів оренди землі (дев`яти земельних ділянок: площею 13,90 га з кадастровим номером НОМЕР_1 ; площею 0,56 га з кадастровим номером НОМЕР_2 ; площею 29,11 га з кадастровим номером НОМЕР_3 ; площею 17,10 га з кадастровим номером НОМЕР_4 ; площею 27,38 га з кадастровим номером НОМЕР_5 ; площею 26,54 га з кадастровим номером НОМЕР_6 ; площею 3,06 га з кадастровим номером НОМЕР_7 ; площею 0,83 га з кадастровим номером НОМЕР_8 ; площею 18,69 га з кадастровим номером НОМЕР_9 ; розташованих в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району), укладених позивачем з Баштанською райдержадміністрацією 29.08.2007 та зареєстрованих у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП «ЦДЗК» , про що у Державному реєстрі земель 05.09.2007 вчинені відповідні записи, - шляхом укладання до цих договорів додаткових угод в редакції, запропонованій позивачем.
Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на порушення Управлінням процедури реалізації переважного права позивача на поновлення договорів оренди в порядку ст. 33 Закону України «Про оренду землі» (далі - Закон).
Так, позивач зазначив, що сторонами шляхом обміну листами досягнуто згоди щодо умов продовження договорів оренди указаних вище земельних ділянок на 7 років з розміром орендної плати 8% від нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки (далі - НГО), проте у подальшому Управління в порушення указаних вище приписів законодавства ухилилося від підписання наданих позивачем проектів додаткових угод про поновлення договорів оренди землі, висунувши нові умови з урахуванням більшого, ніж погоджений раніше, розміру орендної плати (12 % НГО); у подальшому Управлінням повідомлено ДП «Маліцький-Агро» про закінчення строку договорів та запропоновано повернути земельні ділянки.
Відповідач у відзиві від 25.01.2018 позов не визнав, вважаючи його необґрунтованим та безпідставним, а дії Управління щодо поновлення договорів оренди - такими, що були вчинені на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначені приписами діючого законодавства. Крім того, Управління зазначило, що в даному випадку були відсутні підстави для поновлення договорів оренди в порядку ч. 6 ст. 33 Закону, так як відповідач протягом місяця після закінчення строку дії договорів направив підприємству листи про відмову в їх поновленні.
Справа вже розглядалася судами.
Так, рішенням Господарського суду Миколаївської області від 19.04.2018, залишеним без змін постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 22.11.2018, позов ДП «Маліцький-Агро» задоволено в повному обсязі.
Постановою Верховного Суду від 20.02.2019 указані вище рішення судів першої та апеляційної інстанції скасовані повністю, і дану справу направлено в Господарський суд Миколаївської області на новий розгляд.
Ухвалою від 18.03.2019 дану справу прийнято до провадження суддею Давченко Т.М. та вирішено розглядати її за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого провадження.
ДП «Маліцький-Агро» до початку підготовчого засідання подано заяву від 12.04.2019, в якій уточнено позовні вимоги шляхом викладення в прохальній частині позову змісту додаткових угод, визнання яких укладеними є предметом спору в даній справі, а саме, позивач просить суд: « 1. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 13,90 га з кадастровим номером НОМЕР_10 : НОМЕР_11 :0832, розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601742, шляхом укладання додаткової угоди у наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601742 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601742 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_1 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 13,90 гектарів, у тому числі 13,90 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 на дату укладання договору становить: 289425,26 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ
25 метрів - 150 кВ
30 метрів - 330 кВ
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 13,90 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0,3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
2. Визнати поновленим оренди землі (площею 0,56га з кадастровим номером НОМЕР_12 :02:000: НОМЕР_13 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601749, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601749 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601749 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_2 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,56 гектарів, у тому числі 0,56 гектарів пасовища.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_2 на дату укладання договору становить: 3427,68 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ; 25метрів -150кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 0,56 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду
права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
3. Визнати поновленим договір оренди землі площею 29,11га з кадастровим номером НОМЕР_12 : НОМЕР_14 :000: НОМЕР_15 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601743, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601743 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601743 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_3 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 29,11 гектарів, у тому числі 29,11 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_3 на дату укладання договору становить: 595577,11 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 29,11 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
4. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 17,10га з кадастровим номером НОМЕР_10 000: НОМЕР_16 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601744, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601744 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601744 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_4 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 17,10 гектарів, у тому числі 17,10 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_4 на дату укладання договору становить: 382321,90 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21 . На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ;
25 метрів - 150 кВ;
30 метрів - 330 кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 17,10 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є: розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
5. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 27,38га з кадастровим номером НОМЕР_10 : НОМЕР_11 : НОМЕР_17 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601745, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601745 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601745 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_5 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 27,38 гектарів, у тому числі 27,38 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_5 на дату укладання договору становить: 555249,54 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
для ЛЕМ 0,4 кВ - 2 м в обидві сторони від крайніх проводів;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 27,38 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
6. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 26,54га з кадастровим номером НОМЕР_10 : НОМЕР_11 : НОМЕР_18 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601746, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601746 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601746 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_6 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 26,54 гектарів, у тому числі 26,54 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_6 на дату укладання договору становить: 700656,94 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ;
25 метрів - 150 кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для кургану - 25 м від підошви курганів.
Загальна площа зони обмежень становить - 26,54 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
7. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 3,06га з кадастровим номером НОМЕР_10 :000: НОМЕР_19 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601750, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601750 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601750 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_7 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 3,06 гектарів, у тому числі 3,06 гектарів пасовища.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_7 на дату укладання договору становить: 50839,47 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
8. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 0,83га з кадастровим номером НОМЕР_10 : НОМЕР_11 : НОМЕР_20 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601748, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601748 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601748 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_8 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,83 гектарів, у тому числі 0,83 гектарів пасовища.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_8 на дату укладання договору становить: 16420,01 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
9. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 18,69га з кадастровим номером НОМЕР_10 : НОМЕР_11 : НОМЕР_21 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601747, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601747 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601747 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_9 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 18,69 гектарів, у тому числі 18,69 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_9 на дату укладання договору становить: 359790,26 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ;
25 метрів - 150 кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 9,03 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
Відповідач у відзиві від 07.05.2019 на указану вище заяву зазначив, що у первісних зверненнях позивача не ставилося питання продовження договорів оренди, а йшлося про внесення до цих договорів інших змін у порядку ст. 30 Закону. У подальшому сторонами не досягнуто згоди щодо продовження дії договорів оренди, у зв`язку з чим ДП «Маліцький-Агро» втратило переважне право на їх поновлення.
Крім того, відповідач указав, що зміст додаткових угод про поновлення договорів оренди не у повному обсязі відповідає змісту Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220, а саме, в цих проектах не зазначено, про те, що у разі невнесення орендної плати, встановленої цим договором, у визначені договором строки, у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100% річної орендної плати, встановленої договором.
ДП «Маліцький-Агро» у відповіді на відзив зазначило, що, ураховуючи викладені відповідачем зауваження щодо змісту додаткових угод, позивач вважає доцільним внести до цих додаткових угод відповідні корегування, а саме, з останнього абзацу п. 11 додаткових угод виключити речення: «У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладення додаткової угоди» ; пункт 12 доповнити реченням наступного змісту: «та у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором» .
Із змісту указаного документа вбачається, що, крім надання пояснень, позивач просить суд про задоволення позову з урахуванням змінених позовних вимог.
У відповідності до ст. 46 ГПК України сторони користуються рівними процесуальними правами.
Крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу: 1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу; 2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; 3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
У разі направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції зміна предмета, підстав позову не допускаються, крім випадків, визначених цією статтею.
Зміна предмета або підстав позову при новому розгляді справи допускається в строки, встановлені частиною третьою цієї статті, лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв`язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання, або якщо справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження - після початку першого судового засідання при первісному розгляді справи.
У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.
Із змісту викладених приписів процесуального законодавства випливає, що у разі направлення справи на новий розгляд зміна предмета або підстав позову допускається лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв`язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання; при цьому обов`язковим є направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи.
Крім того, згідно ч. 3 ст. 166 ГПК України, до відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 165 цього Кодексу, зокрема, вимога щодо подання документів що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
Ураховуючи викладене, та що підприємством не додано до відповіді на відзив доказів її направлення Управлінню, цей документ не приймається до розгляду судом.
Вислухавши представників сторін, які підтримали доводи, викладені відповідно у позові та відзиві, з урахуванням до них уточнень, пояснень та доповнень, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Позивачем (орендарем) 29.08.2007 укладено з Баштанською районною державною адміністрацією Миколаївської області (орендодавцем) договори оренди 9 земельних ділянок загальною площею 137,17 га (площею 13,90 га з кадастровим номером НОМЕР_1 ; площею 0,56 га з кадастровим номером НОМЕР_2 ; площею 29,11 га з кадастровим номером НОМЕР_3 ; площею 17,10 га з кадастровим номером НОМЕР_4 ; площею 27,38 га з кадастровим номером НОМЕР_5 ; площею 26,54 га з кадастровим номером НОМЕР_6 ; площею 3,06 га з кадастровим номером НОМЕР_7 ; площею 0,83 га з кадастровим номером НОМЕР_8 ; площею 18,69 га з кадастровим номером НОМЕР_9 ), розташованих в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (п.п. 1.1, 2.1, 5.1 договорів).
У відповідності до п.п. 3.1-3.3 договорів, їх укладено терміном на 10 років, починаючи з дати їх державної реєстрації; після закінчення строку договору орендар має переважне право на поновлення договору на новий термін; зацікавлена в поновленні строку договорів сторона повинна повідомити письмово іншу сторону про намір щодо продовження дії договору не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку його дії.
Договори зареєстровані Баштанським відділом Миколаївської регіональної філії ДП «Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України» 05.09.2007 за №№ 040700601742, НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_29 . Ураховуючи викладене, строк дії договорів мав закінчитися 05.09.2017.
Під час дії договорів оренди відбулися зміни в законодавстві, внаслідок яких Управління набуло статусу розпорядника орендованих позивачем земель замість Баштанської районної державної адміністрації Миколаївської області.
У зв`язку з цим позивачем 03.05.2017 разом із супровідним листом надано Управлінню для погодження додаткові угоди про внесення до указаних вище договорів оренди змін, а саме, заміни орендаря (т.1, ас. 149).
Відповідач листом від 11.05.2017 № 19-14-0.63-3352/2-17 повідомив, що Держгеокадастром з метою раціонального використання земельних ділянок рекомендовано Управлінню утриматися від укладання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на без конкурентних засадах строком більше 7 років та за встановлення розміру орендної плати менше 8 % НГО. У зв`язку з цим відповідач запропонував ДП «Маліцький-Агро» встановити орендну плату розміром не менше 8% від НГО землі та повернув підприємству матеріали для доопрацювання (т.1, ас. 150).
Листом від 13.06.2017 підприємство повідомило Управління про існування у нього наміру продовження дії договорів з урахуванням запропонованих Управлінням умов. При цьому позивач просив Управління про першочергове укладення з підприємством додаткових угод щодо заміни орендодавця за договорами оренди, з тим, щоб у подальшому направити відповідачу окреме звернення та пакет документів відносно продовження дії договорів та зміни інших їх умов (т. 1, ас. 151).
Відповідач листом від 05.07.2017 запропонував позивачу одразу підготувати додаткові угоди до договорів оренди з урахуванням умов щодо строку оренди (7 років) та розміру орендної плати (8% від НГО) (т.1, ас. 152).
ДП «Маліцький-Агро» 02.08.2017 звернулося до Управління з клопотаннями (листами-повідомленнями) від тієї ж дати про поновлення договорів оренди в порядку ст. 33 Закону, з урахуванням змін у земельному законодавстві та Типової форми договору оренди землі. До кожного з листів-повідомлень позивачем додано копії відповідного договору оренди; витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; статуту підприємства; свідоцтва про державну реєстрацію підприємства; виписки з Єдиного державного реєстру підприємств України; проект відповідної угоди про поновлення договору оренди; копію витягу з Державного земельного кадастру; довідку Мар`ївської сільської ради про відсутність заборгованості з орендної плати (т.1, а.с. 153-161).
Управління листами від 14.08.2017 №№ 14-0.63-6166/2-17, 14-0.22-6157/2-17 та від 15.08.2017 №№ 14-0.63-6211/2-17, 14-0.63-6208/2-17, 14-0.63-6209/2-17, 14-0.63-6210/2-17, 14-0.22-6250/2-17, 14-0.63-6207/2-17, 14-0.63-6206/2-17 повідомило позивача, що поновлення договорів оренди землі буде можливим за умови встановлення розміру орендної плати на рівні 12 % від нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки; у зв`язку з викладеним Управління повернуло матеріали позивачу на доопрацювання (т.1, а.с. 162-188).
Зазначені листи, згідно відміток про одержання на їх корінцях, одержано позивачем лише 07.09.2017, що не заперечується відповідачем; поштою листи підприємству не направлялися.
ДП «Маліцький-Агро» у листі від 12.09.2017 № 30 зазначило, що планує продовжити термін дії договорів на 7 років зі зміною рекомендованого розміру орендної плати; позивач також зауважив, що, не зважаючи на досягнення між ним та Управлінням згоди щодо істотних умов додаткових угод (термін дії поновлених договорів - 7 років; розмір орендної плати - 8 % від НГО) та те, що терміни поновлення договорів оренди доходять кінця, Управлінням досі не підписані проекти відповідних додаткових угод. До указаного листа позивачем повторно додані проекти додаткових угод, копії еколого-агрохімічних паспортів земельних ділянок та матеріали попереднього листування між сторонами (т.1, а.с. 189-190).
Управління листами від 03.10.2017 №№ 19-14-0.63-7691/2-17, 19-14-0.63-7690/2-17, 19-14-0.63-7694/2-17, 19-14-0.63-92-17, 19-14-0.63-7698/2-17, 19-14-0.63-7696/2-17, 19-14-0.63-7695/2-17, 19-14-0.63-7692/2-17, 19-14-0.63-7700/2-17 повідомило позивача про закінчення строку дії договорів оренди землі 05.09.2017, у зв`язку з чим просило повернути земельні ділянки в розпорядження держави (т.1, а.с.202-210).
У той же день (03.10.2017) позивач направив Управлінню лист за вих. № 32, направлення якого підтверджується відповідною поштовою накладною, про продовження дії договорів оренди в порядку ч. 6 ст. 33 Закону (у зв`язку з тим, що підприємство продовжує користуватися земельними ділянками, орендованими за цими договорами); до листа позивач додав проекти додаткових угод для підписання (т.1, а.с. 211).
Відповідач листами від 02.11.2017 зазначив, що раніше листами від 03.10.2017 позивачу вже відмовлено у поновленні договорів оренди, та знову виклав вимогу про повернення земельних ділянок в розпорядження держави; подані позивачем проекти додаткових угод вкотре повернені останньому.
На думку позивача, те, що він заздалегідь, у строки, визначені умовами договорів оренди та ст. 33 Закону, повідомив Управління про свій намір поновити договори оренди, подавши Управлінню відповідні проекти додаткових угод, - свідчить про дотримання ним порядку поновлення договорів оренди, у зв`язку з чим ДП «Маліцький-Агро» мало законні очікування на продовження дії договорів.
Ту обставину, що Управління, після надання позивачем згоди на запропоновані відповідачем умови договорів, у визначений законодавством місячний строк не надало відповіді (протоколи розбіжностей) на листи-повідомлення підприємства, а у подальшому продовжило висувати нові умови щодо укладення додаткових угод і відмовило в їх підписанні - позивач вважає протиправним зволіканням в укладенні додаткових угод до договорів оренди та порушенням порядку поновлення договорів оренди землі, визначеного ст. 33 Закону.
Земельним законодавством визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності; договір оренди землі - договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст.ст. 1, 13 Закону).
Статтею 15 Закону встановлено, що однією з істотних умов договору оренди землі є строк дії договору оренди.
Відповідно до ст. 631 Цивільного кодексу України визначено, що строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору.
У ст. 19 Закону передбачено, що строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може перевищувати 50 років. Наслідками закінчення строку договору оренди землі, згідно ст. 31 Закону, є припинення договору оренди землі.
Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (ст. 30 Закону).
Статтею 33 Закону регламентовано поновлення договору оренди землі на новий строк як у випадку реалізації переважного права орендаря перед іншими особами (частини 1- 5 цієї норми), так і у випадку, коли орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди (частина 6 цієї норми).
Так, по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов`язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі). Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов`язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. У разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов`язаний повідомити про це спадкоємця земельної ділянки протягом місяця з дня, коли йому стало відомо про перехід права власності на земельну ділянку. До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди. При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється. Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із: власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності); уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності). Керівник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений підписувати додаткову угоду до договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, визначається рішенням цього органу. Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов`язковому порядку. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді (ст. 33 Закону).
Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави для висновку, що для застосування положень ч. 1 ст. 33 Закону та визнання за орендарем переважного права на поновлення договору оренди необхідно встановити такі юридичні факти: орендар належним чином виконує свої обов`язки за договором; орендар до спливу строку договору повідомив орендодавця у встановлені строки про свій намір скористатися переважним правом укладення договору на новий строк; до листа-повідомлення орендар додав проект додаткової угоди; орендодавець протягом місяця не повідомив орендаря про наявність заперечень і своє рішення.
Правова конструкція, передбачена ч. ч. 1-5 ст. 33 Закону узгоджується з положеннями ст. 777 Цивільного кодексу України, яка встановлює загальний принцип реалізації переважного права наймача на продовження договору найму на новий строк. За змістом згаданої статті Цивільного кодексу України, наймач, який належно виконує свої обов`язки за договором найму, після спливу строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення договору найму на новий строк. Наймач, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору найму на новий строк, зобов`язаний повідомити про це наймодавця до спливу строку договору найму у строк, встановлений договором, а якщо він не встановлений договором, - в розумний строк.
Частиною 6 ст. 33 зазначеного Закону врегульовано пролонгацію договору на той самий строк і на тих самих умовах, що були передбачені договором, за наявності такого фактичного складу: користування орендарем земельною ділянкою після закінчення строку оренди і відсутність протягом одного місяця заперечення орендодавця проти такого користування (що можна кваліфікувати як «мовчазну згоду» орендодавця на пролонгацію договору).
При цьому необхідно звернути увагу, що повідомлення орендарем орендодавця про намір скористатися правом на поновлення договору оренди землі з підстав, передбачених ч. 6 ст. 33 Закону, не вимагається. Суть поновлення договору оренди згідно з цією частиною статті саме і полягає у тому, що орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку оренди, а орендодавець, відповідно, не заперечує у поновленні договору, зокрема у зв`язку з належним виконанням договору оренди землі.
У контексті поновлення договору оренди землі з підстав, передбачених ч. 6 ст. 33 Закону, необхідно зауважити, що такий договір може бути поновлено виключно на тих самих умовах і на той самий строк. Тобто орендар не може вимагати поновлення договору оренди землі на інших умовах. Щодо прав та обов`язків орендодавця слід акцентувати, що він має право заперечити стосовно поновлення згідно із цією частиною ст. 33 Закону, і таке заперечення має бути заявлено саме протягом одного місяця після закінчення дії договору оренди землі, що безпосередньо випливає зі змісту частини 6 зазначеної статті.
У подальшому, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення дії договору оренди і орендодавець не надав заперечень стосовно поновлення цього договору протягом одного місяця після його закінчення, орендар має право звернутися із вимогою про визнання укладеною угоди про поновлення договору на тих самих умовах і на той самий строк. Орендодавець, у свою чергу, в будь-який час до укладення додаткової угоди стосовно поновлення договору на той самий строк і на тих самих умовах може звернутися із вимогою про звільнення земельної ділянки. Тобто договір оренди землі вважатиметься поновленим лише у разі укладення додаткової угоди, про що безпосередньо зазначено у ч. 8 ст. 33 Закону. При цьому відмову або зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено у суді.
Правову позицію щодо розрізнення цих підстав було сформульовано Верховним Судом України, зокрема, у постанові від 25.02.2015 у справі № 6-219цс14 і Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 10.04.2018 у справі № 594/376/17-ц.
Отже, підстави для поновлення договору оренди земельної ділянки, передбачені у ч.ч. 1- 5 і ч. 6 ст. 33 Закону, не пов`язані одна з іншою.
Аналогічна позиція викладена у постанові Великої палати Верховного Суду від 10.09.2018 у справі № 923/739/17.
Законодавцем у ч. 5 ст. 33 Закону визначено алгоритм дій, який зобов`язує орендодавця після отримання листа-повідомлення орендаря:
1) розглянути лист-повідомлення на відповідність вимогам закону;
2) узгодити з орендарем (за необхідності) істотні умови договору;
3) за відсутності заперечень прийняти рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності);
4) укласти з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі.
За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендареві направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
Зазначені положення слід розуміти таким чином:
а) орендодавець у разі невідповідності змісту листа-повідомлення та умов проекту додаткової угоди вимогам закону повинен протягом місяця із дати його отримання повідомити орендареві про такі невідповідності, що, у свою чергу, може бути підставою для заперечення у задоволенні заяви орендаря;
б) може запропонувати свою редакцію істотних умов договору оренди землі.
При цьому необхідно мати на увазі, що заперечення орендодавця щодо невідповідності листа-повідомлення із проектом додаткової угоди вимогам закону мають бути обґрунтованими і містити конкретні посилання на порушення закону, зазначені у листі-повідомленні або проекті додаткової угоди, або містити конкретні істотні умови договору, щодо яких орендодавець пропонує зміни.
Якщо орендар та орендодавець у процесі погодження фактично дійшли згоди щодо нових істотних умов договору оренди землі, але не уклали додаткової угоди, то способом захисту прав орендаря буде саме його звернення до суду із позовом про укладення додаткової угоди на нових узгоджених істотних умовах, а не автоматична пролонгація на попередніх умовах.
Приписами ст.ст. 641-642 ЦК України визначено, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття. Пропозиція укласти договір може бути відкликана до моменту або в момент її одержання адресатом. Пропозиція укласти договір, одержана адресатом, не може бути відкликана протягом строку для відповіді, якщо інше не вказане у пропозиції або не випливає з її суті чи обставин, за яких вона була зроблена.
Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом. Особа, яка прийняла пропозицію, може відкликати свою відповідь про її прийняття, повідомивши про це особу, яка зробила пропозицію укласти договір, до моменту або в момент одержання нею відповіді про прийняття пропозиції.
З матеріалів справи вбачається, що позивач упродовж дії договорів оренди належним чином виконував умови договору, використовуючи земельні ділянки за цільовим призначенням, та своєчасно оплачував орендну плату, тобто є добросовісним орендарем.
Із змісту переддоговірного листування сторін випливає, що позивач, маючи намір продовжити дію договорів оренди, ще листом від 13.06.2017 повідомив Управління про існування такого наміру.
Управління листом від 05.07.2017 запропонувало позивачу підготувати проекти додаткових угод з урахуванням умов щодо строку оренди (7 років) та розміру орендної плати (8% НГО) і позивач, погодившись з такими умовами, 02.08.2017 (більше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договорів оренди, що відповідає вимогам законодавства та п.п. 3.3 договорів оренди) направив Управлінню відповідні листи-повідомлення з доданими до них документами, зокрема, проектами відповідних додаткових угод, з урахуванням запропонованих відповідачем умов.
Отже, сторонами були погоджені умови додаткових угод до договорів оренди, проте відповідач, отримавши у встановлений законодавством та договорами оренди строк листи-повідомлення з проектами угод про поновлення договорів оренди, відмовився від їх підписання, висунувши нові умови щодо розміру орендної плати (у бік збільшення - 12 % НГО).
Викладене свідчить про порушення Управлінням встановленого законодавством порядку розгляду питання про поновлення договорів оренди землі та укладення додаткових угод до цих договорів, а також відповідних законних очікувань позивача.
Цим також спростовуються доводи відповідача про не досягнення сторонами згоди щодо продовження дії договорів оренди, у зв`язку з чим ДП «Маліцький-Агро» втратило переважне право на їх поновлення.
Крім того, Управлінням не доведено і те, що пропозиції ДП «Маліцький-Агро» розглянуті відповідачем у встановлений законодавством строк.
Суд також зазначає про неправомірність зазначення відповідачем у листі від 03.10.2017 про можливість поновлення договорів оренди лише за умови встановлення розміру орендної плати на рівні 12 % НГО.
Так, за змістом п. 289.1 ст. 289 ПК України та ст. 1, ч. 1 ст. 13 Закону України «Про оцінку земель» , для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності обов`язково проводиться та використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка являє собою капіталізований рентний дохід (дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки), визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Тобто, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної і комунальної власності, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оцінку земель» , підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Пунктом 288.1 ст. 288 ПК України в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, а згідно з п. 288.4, пп. 288.5.1, 288.5.2 наведеної норми розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території та не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки.
Тобто, законодавець визначив нижню граничну межу річної суми платежу з орендної плати за земельні ділянки, незалежно від того, чи співпадає її розмір із визначеним у договорі. У разі невідповідності розміру орендної плати в укладеному договорі оренди земельної ділянки, нормативно встановленому мінімальному розміру, або непогодження сторонами договору оренди умови щодо розміру орендної плати відповідно до норм законодавства законодавець у таких випадках захистив право власника (орендодавця) земельної ділянки, що перебуває у державній або комунальній власності, на отримання орендної плати у законодавчо встановленому мінімальному розмірі, зокрема через застосування повноважень відповідних контролюючих органів.
При цьому, приписи Податкового кодексу України не містять імперативних норм щодо встановлення розміру орендної плати виключно на максимальному рівні, що становить 12 % НГО.
Управлінням під час переддоговірного листування з позивачем не надано обґрунтування необхідності встановлення розміру орендної плати саме на рівні 12 % НГО, відповідних розрахунків, тощо.
Судом відхиляються також твердження Управління про неповну відповідність змісту додаткових угод змісту Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220, у зв`язку з тим, що в цих проектах не зазначено про те, що у разі невнесення орендної плати, встановленої цим договором, у визначені договором строки, у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100% річної орендної плати, встановленої договором - так як такі умови не фігурували у переддоговірному листуванні сторін до погодження істотних умов додаткових угод. Крім того, сторони не позбавлені права в подальшому узгодити інші умови договорів.
Більше того, висунення Управлінням (після досягнення з позивачем згоди щодо умов договорів оренди) нових умов також є проявом недобросовісності з боку відповідача.
Відповідно до п. 6 ст. 3 ЦК України загальними засадами цивільного законодавства є справедливість, добросовісність та розумність.
Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості (ч. 3 ст. 509 ЦК України).
Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства (ч.3 ст.11 ЦК України).
Цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов`язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства (ч.ч.1-4 ст.13 ЦК України).
Цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства (ч.1 ст.14 ЦК України).
Відповідно до ч.3 ст.16 наведеного Кодексу:
«Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п`ятої статті 13 цього Кодексу.»
Відповідно до п.п.41, 44, 52 Доповіді, схваленої Венеційською Комісією на 86-му пленарному засіданні (Венеція, 25-26.03.2011), «Верховенство права» одними з обов`язкових елементів поняття «верховенство права» є «юридична визначеність» та «заборона свавілля» .
Принцип юридичної визначеності є істотно важливим для питання довіри до судової системи та верховенства права. Він є істотно важливим також і для плідності бізнесової діяльності, з тим щоб генерувати розвиток та економічний поступ. Аби досягти цієї довіри, держава повинна зробити текст закону легко доступним. Вона також зобов`язана дотримуватись законів, які запровадила, і застосовувати їх у передбачуваний спосіб та з логічною послідовністю. Передбачуваність означає, що закон має бути, за можливості, проголошений наперед - до його застосування, та має бути передбачуваним щодо його наслідків: він має бути сформульований з достатньою мірою чіткості, аби особа мала можливість скерувати свою поведінку.
Заборона свавілля означає, що хоча дискреційні повноваження є необхідними для здійснення всього діапазону владних функцій у сучасних складних суспільствах, ці повноваження не мають здійснюватися у свавільний спосіб. Їх здійснення у такий спосіб уможливлює ухвалення суттєво несправедливих, необґрунтованих, нерозумних чи деспотичних рішень, що є несумісним із поняттям верховенства права.
Крім того, принцип «належного урядування» передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний та якомога послідовніший спосіб; зокрема, на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок, сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (пункт 70 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Рисовський проти України» ).
Таким чином, відповідач як власник земельної ділянки (орендодавець) діяв неправомірно, несправедливо та недобросовісно, порушуючи визначені статтею 3 ЦК України загальні засади цивільного законодавства, оскільки, дійшовши згоди щодо зміни умов договору оренди земельної ділянки в частині строку дії договору - з 10 на 7 років, та орендної плати - 8% від НГО, в подальшому ухилився від укладення додаткової угоди щодо продовження дії договору оренди земельної ділянки на нових погоджених умовах і продовжував висувати нові умови для продовження орендних відносин. З урахуванням викладеного, позивач має право на поновлення договорів оренди на нових погоджених сторонами умовах.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання; на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства (ст. 15 ЦК України).
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» , суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Перша та найважливіша вимога статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод полягає в тому, що будь-яке втручання публічних органів у мирне володіння майном повинно бути законним, а держави мають право здійснювати контроль за використанням майна шляхом введення «законів» .
У рішенні Європейського суду з прав людини від 24.06.2003 у справі «Стретч проти Об`єднаного Королівства Великобританії та Північної Ірландії» встановлено, що особа (орендар) мала принаймні законне сподівання на реалізацію передбаченого договором права на продовження договору оренди і в цілях ст. 1 Першого протоколу таке сподівання можна вважати додатковою частиною майнових прав, наданих їй муніципалітетом за орендним договором, та зазначено, що наявність порушень з боку органу публічної влади при укладенні договору щодо майна не може бути підставою для позбавлення цього майна іншої особи, яка жодних порушень не вчинила.
У рішенні Європейського суду з прав людини по справі «Девелопмент ЛТД» та інші проти Ірландії» зазначено, що ст. 1 Першого протоколу до Конвенції можна застосувати до захисту «правомірних очікувань» щодо певного стану речей (у майбутньому), оскільки їх можна вважати складовою частиною власності. «Правомірні очікування» виникають у особи, якщо нею було дотримано всіх вимог законодавства для отримання відповідного рішення уповноваженого органу, а тому вона мала усі підстави вважати, що таке рішення є дійсним та розраховувати на певний стан речей. З наведеного слідує висновок про те, що по-перше, особа, якій відповідним рішенням надано право користування земельною ділянкою, набуває право власності на майно у вигляді правомірних очікувань щодо набуття у майбутньому права володіння майном (право оренди) ще до укладення відповідного договору оренди на виконання даного рішення, по-друге, після укладення відповідного договору оренди у особи виникає право мирно володіти майном, яким є майнові права (право оренди) протягом певного строку. При цьому, право власності на майно у вигляді як правомірних очікувань, так і майнового права (права оренди), є об`єктом правового захисту згідно зі ст.1 Першого протоколу до Конвенції та національного законодавства України.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 179 ГК України, укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком суб`єкта господарювання, у випадках передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
У відповідності до ч. 1 ст. 187 ГК України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.
В даному випадку нормами чинного законодавства прямо встановлена обов`язковість оформлення додаткової угоди до договору оренди землі для оформлення факту поновлення договору та передбачена можливість укладення правочинів про зміну договору за рішенням суду.
Ураховуючи викладені вище приписи законодавства та висновки суду за результатом дослідження матеріалів справи, суд визнає позов ДП «Маліцький-Агро» підлягаючим задоволенню.
Господарським процесуальним законодавством передбачено покладання судових витрат, зокрема, витрат на оплату позовної заяви судовим збором, у разі задоволення позову, - на відповідача (ст. 129 ГПК України).
Ураховуючи викладене, витрати ДП «Маліцький-Агро» на оплату позовної заяви судовим збором, згідно з платіжним дорученням від 08.12.2017 № 1737 у сумі 14400 грн., належить покласти на відповідача.
У судовому засіданні 23.07.2019, згідно ч. 1 ст. 240 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Керуючись ст.ст. 232, 233, 236-238 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов дочірнього підприємства «Маліцький-Агро» задовольнити повністю.
2. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 13,90га з кадастровим номером НОМЕР_12 : НОМЕР_14 :000:0832, розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601742, шляхом укладання додаткової угоди у наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601742 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601742 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_1 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 13,90 гектарів, у тому числі 13,90 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 на дату укладання договору становить: 289425,26 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ
25 метрів - 150 кВ
30 метрів - 330 кВ
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 13,90 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0,3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
3. Визнати поновленим оренди землі (площею 0,56га з кадастровим номером НОМЕР_10 :000: НОМЕР_13 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601749, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601749 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601749 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_2 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,56 гектарів, у тому числі 0,56 гектарів пасовища.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_2 на дату укладання договору становить: 3427,68 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ; 25метрів -150кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 0,56 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду
права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
4. Визнати поновленим договір оренди землі площею 29,11га з кадастровим номером НОМЕР_10 :000: НОМЕР_15 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601743, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601743 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601743 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_3 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 29,11 гектарів, у тому числі 29,11 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_3 на дату укладання договору становить: 595577,11 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 29,11 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
5. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 17,10га з кадастровим номером НОМЕР_10 : НОМЕР_11 : НОМЕР_16 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601744, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601744 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601744 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_4 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 17,10 гектарів, у тому числі 17,10 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_4 на дату укладання договору становить: 382321,90 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21 . На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ;
25 метрів - 150 кВ;
30 метрів - 330 кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 17,10 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є: розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
6. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 27,38га з кадастровим номером НОМЕР_10 : НОМЕР_11 : НОМЕР_17 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601745, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601745 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601745 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_5 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 27,38 гектарів, у тому числі 27,38 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_5 на дату укладання договору становить: 555249,54 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
для ЛЕМ 0,4 кВ - 2 м в обидві сторони від крайніх проводів;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 27,38 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
7. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 26,54га з кадастровим номером НОМЕР_10 : НОМЕР_11 : НОМЕР_18 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601746, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601746 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601746 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_6 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 26,54 гектарів, у тому числі 26,54 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_6 на дату укладання договору становить: 700656,94 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ;
25 метрів - 150 кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для кургану - 25 м від підошви курганів.
Загальна площа зони обмежень становить - 26,54 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
8. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 3,06га з кадастровим номером НОМЕР_12 : НОМЕР_14 :000: НОМЕР_19 , розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601750, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601750 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601750 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_7 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 3,06 гектарів, у тому числі 3,06 гектарів пасовища.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_7 на дату укладання договору становить: 50839,47 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
9. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 0,83га з кадастровим номером НОМЕР_10 :000:0834, розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601748, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601748 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601748 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_8 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,83 гектарів, у тому числі 0,83 гектарів пасовища.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_8 на дату укладання договору становить: 16420,01 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
10. Визнати поновленим договір оренди землі (площею 18,69га з кадастровим номером НОМЕР_10 : НОМЕР_11 :0828, розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), укладений 29.08.2007 року між ДП Маліцький-агро та Баштанською райдержадміністрацією, який зареєстровано у Баштанському районному відділі регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.09.2007 року за №040700601747, шляхом укладання додаткової угоди в наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі, укладеного 29 серпня 2007 року,
зареєстрованого Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601747 від 05.09.2007 р.
м. Миколаїв __
Орендодавець - Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області , в особі начальника
Поновити договір оренди землі, укладений між Баштанською райдержадміністрацією та ДП Маліцький Агро , зареєстрований Баштанським районним відділом Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України за № 040700601747 від 05.09.2007 р., на наступних умовах:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровим номером НОМЕР_9 , яка розташована на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.
Об`єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 18,69 гектарів, у тому числі 18,69 гектарів ріллі богарної.
3. На земельній ділянці об`єкти нерухомого майна, а також інші об`єкти інфраструктури відсутні.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_9 на дату укладання договору становить: 359790,26 гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
6. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Строк дії договору
7. Договір укладено на 7 років.
Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата сплачується орендарем у порядку, визначеному чинним законодавством України.
9. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
10. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством України.
11. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
зміни умов господарювання, передбачених договором;
зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України , підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності ;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розрахунок розміру орендної плати здійснюється з урахуванням цих коефіцієнтів в односторонньому порядку орендарем без укладання додаткової угоди.
12. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі, передбаченому Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Умови використання земельної ділянки
13. Земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
14. Цільове призначення земельної ділянки - землі сільськогосподарського призначення.
15. Умови збереження стану об`єкта оренди:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил.
Умови повернення земельної ділянки
16. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.
17. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
18. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
19. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
20. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб на використання земельної ділянки в зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій та проходження повітряних електричних мереж.
В охоронних зонах інженерно-технічних споруд і комунікацій (для повітряних ліній електричних мереж у вигляді земельних ділянок обмежених вертикальними площинами по обидві сторони від крайніх проводів) на відстані:
10 метрів - 10 кВ;
25 метрів - 150 кВ;
для газопроводу - 250 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для ГКС Мар`ївка - 700 м в усі сторони від огорожі ГКС;
для нафтопроводу - 150 м - по обидві сторони від осі трубопроводу;
для аміакопроводу - 1000 м - по обидві сторони від осі трубопроводу.
Загальна площа зони обмежень становить - 9,03 га.
В охоронних зонах заборонено:
будь-яке будівництво будинків і споруд;
проведення гірничих, вантажно-розвантажувальних, днопоглиблювальних, землечерпальних, вибухових, меліоративних робіт;
застосування виробничих і транспортних засобів висотою більше 4,5 м;
виконання земляних робіт на глибині більше 0.3 м та планування грунту; застосування ударних механізмів та скидання важких предметів вагою більше 5 тон;
розміщення автозаправних станцій та інших сховищ мастил і палива;
влаштування звалищ; влаштування стадіонів, ринків, зупинок громадського транспорту;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
розпалювати вогнища;
засипати, ламати та самочинно знімати на трасах замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, відчиняти двері та люки наземних і підземних шаф, кабельних ящиків та розподільчих коробок.
На орендованих земельних ділянках сервітути на використання земельних ділянок не встановлено.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов`язки сторін
23. Права орендодавця:
Орендодавець має право вимагати від орендаря
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються
своєчасного внесення орендної плати.
24. Обов`язки орендодавця:
Орендодавець зобов`язаний:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;
відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося за згодою орендодавця;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди;
25. Права орендаря:
Орендар земельної ділянки має право:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;
отримувати продукцію і доходи;
на отримання орендованої земельної ділянки у власність відповідно до положень чинного законодавства України;
здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
26. Обов`язки Орендаря:
Орендар земельної ділянки зобов`язаний:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
кожні п`ять років проводити агрохімічну паспортизацію земельної ділянки, про що повідомляти орендодавця в п`ятиденний термін після отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки;
здійснити реєстрацію права оренди;
у п`ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендодавець.
Страхування об`єкта оренди
28. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
29. Сторони домовилися про те, що орендар за бажанням може застрахувати земельну ділянку за власний рахунок і не вимагати відшкодування витрат на страхування від орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
30. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.
31. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
ліквідації юридичної особи-орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
32. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
33. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
34. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
35. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
36. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
37. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
Прикінцеві положення
38. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами . Об`єкт оренди вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.
Невід`ємними частинами договору є:
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, що діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, затвердженого наказом Держгеокадастру України від 17.11.2016 № 308 Дочірнє підприємство Маліцький Агро Статут зареєстрований рішенням власника ПП Малицький від 22.03.2006 р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 18.08.05 р. № 1503102000000255 54034, Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр-т Миру, 34, рахунок 35212038090641 в ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку 820172 Державна казначейська служба України м. Київ код ЄДРПОУ 39825404 тел./факс (0512) 76-56-84 56174, Миколаївська область, Баштанський район, с. Мар`ївка, вул. Миру, 40 Ідентифікаційний код 33530937 Підписи сторін:
Орендодавець Орендар
11. Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, проспект Миру, 34, м. Миколаїв, 54034, ідентифікаційний код 39825404, на користь дочірнього підприємства «Маліцький-Агро» , вул. Миру, 40, с. Мар`іївка, Баштанський район, Миколаївська область, 56174, ідентифікаційний код 33530937, грошові кошти на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором у сумі 14400 (чотирнадцять тисяч чотириста) грн.
Рішення може бути оскаржено до Південно-Західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено та підписано 01.08.2019.
Суддя Т.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2019 |
Оприлюднено | 02.08.2019 |
Номер документу | 83378348 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні