2-1309/11
2-во/125/15/19
У Х В А Л А
про виправлення описки
01.08.2019 року м. Бар
Барський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Хитрука В.М.
за участю секретаря судового засідання Ходи Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бар Вінницької області заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в судовому рішенні по цивільній справі за заявою ОСОБА_2 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Барського районного суду Вінницької області від 23.05.2019 заяву задоволено повністю, скасовано ухвалу Барського районного суду Вінницької області від 14.10.2011 про визнання мирової угоди у цивільній справі 2-1309/11 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно. Ухвалено нове рішення у цивільній справі, яким в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно - відмовлено повністю.
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про виправлення описки, мотивуючи свої вимоги тим, що у тексті рішення суду не вірно вказано по батькові позивача ОСОБА_2 замість ОСОБА_1 , що є опискою.
Відповідно до наявної в справі копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 позивач по батькові - ОСОБА_4 .
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Учасникам справи не повідомлялись про дату, час та місце розгляду питання про внесення виправлень у зазначеній ухвалі.
Керуючись ст. 269 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити повністю.
Виправити описку допущену в рішенні Барського районного суду Вінницької області від 23.05.2019 в цивільній справі за заявою ОСОБА_2 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно.
Текст рішення суду від 23.05.2019 викласти в такій редакції:
2-1309/11
8/125/4/2019
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.05.2019 року м. Бар
Барський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Хитрука В.М.
при секретарі Хода Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бар заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у вказаній цивільній справі.
Вимоги заяви мотивувала тим, що в лютому 2019 року вона дізналася про існування ухвали Барського районного суду від 14.10.2011 року якою визнано мирову угоду, укладену між нею та ОСОБА_3 , відповідно до якої за ОСОБА_3 визнано право власності на земельну частку (пай), що знаходиться на території Комаровецької сільської ради Барського району за № 69 площею 1,3791 га ріллі та за № НОМЕР_2 площею 0,8102 га багаторічних насаджень, які залишилися після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 . Дізналася, почувши оголошення ОСОБА_3 про намір продати вказану земельну ділянку. ОСОБА_1 стверджує, що саме вона є спадкоємцем майна після смерті батька ОСОБА_5 по заповіту, прийняла спадщину після його смерті шляхом спільного проживання з померлим. Мирову угоду не підписувала, у судовому засіданні під час затвердження мирової угоди участі не брала. ОСОБА_3 спадщини після смерті ОСОБА_5 не приймав, оскільки проживав в м. Могилів-Подільський. Просила скасувати рішення суду та відмовити в позові.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 свої вимоги підтримала повністю.
У судове засідання ОСОБА_3 не з`явився. У письмовій заяві до суду вказав, що спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 він не приймав. Оскільки ОСОБА_1 протягом шести років після відкриття спадщини її не прийняла, оскільки зловживала спиртними напоями, вчиняла крадіжки а потім була засуджена до позбавлення волі, він вирішив оформити земельну частку (пай) на себе. Для цього пішли до суду де уклали мирову угоду.
Допитаний у судовому засіданні свідок сільський голова Комаровецької сільської ради ОСОБА_6 пояснила, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 спадщину прийняла ОСОБА_1 шляхом спільного проживання з померлим в одному будинку. ОСОБА_3 спадщини після смерті ОСОБА_5 не приймав, оскільки проживав в м. Могилів-Подільський. ОСОБА_1 на той час постійно зловживала спиртними напоями, вела аморальний спосіб життя, в такому стані, напевно, не могла підписати мирову угоду.
Суд, заслухавши пояснення заявника та свідка, вивчивши заяву та додані до неї докази, дослідивши докази в справі, приходить до наступного висновку.
Ухвалою Барського районного суду Вінницької області від 14.10.2011 року визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , відповідно до якої за ОСОБА_3 визнано право власності на земельну частку (пай), що знаходиться на території Комаровецької сільської ради Барського району за № 69 площею 1,3791 га ріллі та за № НОМЕР_2 площею 0,8102 га багаторічних насаджень, які залишилися після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 .
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 423 ЦПК України , підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: 1) істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 429 ЦПК України , розглянувши заяву, суд може відмовити в задоволенні заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами та залишити відповідне судове рішення в силі; задовольнити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, скасувати відповідне судове рішення та ухвалити нове рішення чи змінити рішення; скасувати судове рішення і закрити провадження у справі або залишити позов без розгляду.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 за заповітом.
За життя спадкодавець заповів все своє майно, де б воно не знаходилося і з чого воно б не складалося ОСОБА_1 , що підтверджується заповітом від 26.04.2005 року, посвідченим секретарем виконкому Комаровецької сільської ради Барського району Вінницької області та зареєстрованим в реєстрі за № 37. Заповіт на день звернення до суду не скасовано та не змінено.
Відповідно до ст. 1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті спадкодавця відповідно до вимог ч. 3 ст. 1268 ЦК України шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
ОСОБА_3 спадщини після смерті ОСОБА_5 не приймав, оскільки проживав на момент її відкриття в м. Могилів-Подільський Вінницької області.
Про наявність заповіту та про факт прийняття спадщини ОСОБА_1 під час ухвалення рішення у справі суду не було відомо.
Враховуючи вимоги положень ст. 423 ЦПК України, суд вважає, що оскільки суду під час ухвалення рішення у справі не було відомо про наявність заповіту та про факт прийняття спадщини ОСОБА_1 , тому заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами слід задовольнити та скасувати рішення Барського районного суду Вінницької області від 14.10.2011, відмовивши у позові.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 423, 429 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами задовольнити повністю.
Скасувати ухвалу Барського районного суду Вінницької області від 14.10.2011 про визнання мирової угоди у цивільній справі 2-1309/11 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно.
Ухвалити нове рішення у цивільній справі, яким в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно - відмовити повністю.
Ухвалу про виправлення описки може бути оскаржено до Вінницького апеляційного суду через Барський районний суд Вінницької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги, якщо її не буде подано.
Суддя:
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2019 |
Оприлюднено | 02.08.2019 |
Номер документу | 83388005 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Барський районний суд Вінницької області
Хитрук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні