Справа № 500/5653/19
Провадження № 2-з/500/76/19
У Х В А Л А
іменем України
02 серпня 2019 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Присакар О.Я.,
за участю: секретаря судового засідання - Аубекерової Г.В.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
31.07.2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсною та скасувати довідку №20 від 25.08.2017 року, видану обслуговуючим кооперативом Афіна ОСОБА_2 та визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1 .
Ухвалою судді від 02.08.2019 року заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Обслуговуючого кооперативу Афіна про визнання недійсною та скасування довідки, визнання права власності залишено без руху.
Також, позивач надав заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1 , право власності на яку зареєстровано за ОСОБА_2 та заборони ОСОБА_2 відчужувати вказану квартиру та майнові права на неї до вирішення позову в суді.
Заява про забезпечення позову обґрунтована тим, що він був членом обслуговуючого кооперативу Афіна та домовився зі своєю донькою - ОСОБА_2 про те, що вона від його імені внесе кошти в сумі еквівалентній 25000 доларів США за квартиру АДРЕСА_1 та отримає необхідні документи. В подальшому, ОСОБА_2 переоформити на нього квартиру відмовилась. Проте, пайовий внесок та викуповував квартиру за власні кошти саме він. На даний час йому стало відомо, що ОСОБА_2 має намір на відчуження квартири. Зважаючи на умисну мету ОСОБА_2 , вважає, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов наступного.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 151 ЦПК України, у заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів.
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Так, у заяві зазначено декілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом (накладення арешту та заборона ОСОБА_2 відчужувати квартиру), але без обґрунтування доцільності вжиття кожного з цих заходів.
Зважаючи на фактичні обставини справи, виходячи із пов`язаності заходів забезпечення позову з його предметом, співмірності таких заходів заявленим позовним вимогам і відповідності ним виду забезпечення позову, суддя вважає за необхідне повернути заяву про забезпечення позову заявнику.
Керуючись ст.ст.149, 151,153, 260 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1 , право власності на яку зареєстровано за ОСОБА_2 та заборони ОСОБА_2 відчужувати вказану квартиру та майнові права на неї до вирішення позову в суді - повернути заявнику.
Копію ухвали направити заявнику.
Роз`яснити, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з відповідною заявою про забезпечення позову, поданою з додержанням вимог статті 151 ЦПК України .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: О.Я.Присакар
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2019 |
Оприлюднено | 04.08.2019 |
Номер документу | 83401011 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Присакар О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні