Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 серпня 2019 р. м. Рівне Справа № 918/2067/14
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В., розглянувши у матеріалах справи
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс"
про визнання банкрутом
матеріали позовної заяви від 30.07.2019 року
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс"
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Трипілля"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета позову на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю "Світовид"
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Рівненської області від 12.02.2019р. Товариство з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Чепелюка Олександра Олександровича.
20.02.2018 року здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.
Товариство з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Трипілля" в якому просить: визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю УкрТехноФос-Плюс ЄДРПОУ 32617917, право власності на майновий комплекс розташований по вулиці Весела, будинок 17 в селі Іващуки, Радивилівського району, Рівненської області до складу якого входить: корівник (площа 4 613 м 2 ); корівник (площа 4 613 м 2 ); насосна будка (площа 12 м 2 ); водонапірна башта металева; свердловина.
Крім того, Товариство з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" подало клопотання про розстрочення сплати судового збору, в якому просить розстрочити товариству з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" сплату судового збору за подачу позовної заяви про визнання права власності на майно до початку розгляду справи по суті.
Розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" та клопотання про розстрочення сплати судового збору, господарський суд прийшов до висновку, що клопотання про розстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню, а позовна заява має бути залишена без руху. При цьому суд керувався наступним.
Клопотання обґрунтоване тим, що товариство з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" перебуває у ліквідаційній процедурі, знаходиться у тяжкому матеріальному становищі, і не має можливості сплатити судовий збір у повному обсязі через відсутність коштів на рахунку.
За приписами статті 7 ГПК України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Відповідно до частини першої та другої статті 8 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент звернення з касаційною скаргою) враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, виходячи з наведених положень закону, суд може відстрочити, розстрочити або звільнити від сплати судового збору в межах умов, передбачених законодавством, та з врахуванням майнового стану скаржника, який останній повинен довести суду, надавши відповідні докази.
Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
У зв`язку з цим сама лише обставина відсутності фінансової можливості сплатити судовий збір не може вважатися підставою для звільнення від сплати судового збору.
Посилання товариства з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" у клопотанні про розстрочення сплати судового збору на перебування останнього в ліквідаційній процедурі та тяжкий матеріальний стан, на час подання позовної заяви не підпадає під умови, передбачені законодавством для розстрочення сплати судового збору.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 01.02.2019 року у справі №918/926/17.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку що клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" про розстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За умовами статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", з 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1 921,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, товариство з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" має сплатити судовий збір у розмірі 9553,50 грн.. Однак, ТОВ "УкрТехноФос-Плюс" сплачено судовий збір лише у сумі 1921 грн..
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, товариству з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" необхідно подати господарському суду у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, а саме у сумі 7632,50 грн..
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" у розстроченні сплати судового збору при подачі позовної заяви.
2. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" залишити без руху.
3. Товариству з обмеженою відповідальністю "УкрТехноФос-Плюс" у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали через відділ канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області подати докази сплати судового збору за подання позовної заяви у встановленому розмірі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Марач В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2019 |
Оприлюднено | 05.08.2019 |
Номер документу | 83430702 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні