П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
05 серпня 2019 р.м.ОдесаСправа № 540/2558/18
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
доповідача - судді Турецької І.О.,
суддів - Стас Л.В., Шеметенко Л.П.
розглянувши питання про повернення апеляційної скарги Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2019 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК "Південькоммунсервіс" до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2019 року позов ТОВ "ТК "Південькоммунсервіс" задоволено частково.
На зазначене рішення суду, Головним управлінням ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі подано апеляційну скаргу, однак без документу, що підтверджує сплату судового збору (п.1 ч.5 ст.296 КАС України).
У зв`язку з чим, ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 24 червня 2019 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано апелянту строк - 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення її недоліку.
Дану ухвалу отримано апелянтом 01 липня 2019 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Далі, апелянт 12 липня 2019 року подав клопотання про відстрочення сплати судового збору або продовження строку для усунення недоліку поданої скарги, з підстав тимчасового зупинення операцій на рахунках контролюючого органу.
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 16 липня 2019 року дане клопотання задоволено частково.
Надано апелянту додатковий час для усунення недоліку поданої скарги - 5 днів з дня вручення відповідної ухвали.
У задоволенні клопотання в частині відстрочення сплати судового збору - відмовлено.
Дану ухвалу отримано апелянтом 22 липня 2019 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
31 липня 2019 року до суду апеляційної інстанції знову надійшло клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору або продовження строку для усунення недоліку поданої скарги, з підстав тимчасового зупинення операцій на рахунках контролюючого органу.
Колегія суддів зазначає, що питання відстрочення сплати судового збору вже розглядалося судом та у його задоволенні було відмовлено. У зв`язку з цим, є недоцільним знову розглядати вказане питання.
Що стосується питання продовження строку для усунення недоліку поданої скарги, слід зазначити наступне.
Відповідно до ч.2 ст.121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Суд апеляційної інстанції вважає, що апелянту було надано достатньо часу для виконання вимог ухвали П`ятого апеляційного адміністративного суду від 24 червня 2019 року, а тому підстав для продовження строку на усунення недоліку поданої апеляційної скарги немає.
Таким чином, слід констатувати, що доказів сплати судового збору до суду не надано, тобто, недолік поданої скарги, в строк, встановлений судом, апелянтом не усунений.
Згідно з ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції вважає можливим повернути апеляційну скаргу апелянту, а матеріали справи до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст.169, 298 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про відстрочення сплати судового збору або продовження строку для усунення недоліку апеляційної скарги на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2019 року - відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повернути апелянту, а матеріали справи повернути до Херсонського окружного адміністративного суду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Доповідач - суддя І.О. Турецька
суддя Л.В. Стас
суддя Л.П. Шеметенко
Повне судове рішення складено 05.08.2019 року.
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2019 |
Оприлюднено | 06.08.2019 |
Номер документу | 83441861 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Турецька І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні