УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
"05" серпня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/790/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Вельмакіної Т.М.,
перевіривши матеріали заяви
Приватного підприємства "Будівельне підприємство "Ліфтналадка"
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" Веселка 66"
про стягнення 23320,71 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Будівельне підприємство "Ліфтналадка" звернулося до суду з вимогою про стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" Веселка 66" заборгованості за договором №84 від 29.03.2019 у розмірі 23320,71 грн, з яких: 22900,88 грн основного боргу; 294,43 грн. інфляційних збитків; 125,40 грн. 3 % річних.
Статтею 162 ГПК України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування (ч. 1).
Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи (ч. 2 ст. 162 ГПК України).
Відповідно до п. 2, 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Так, позивач зазначив відповідачем Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Веселка 66" (10024, м. Житомир, вул. Леваневського, 66).
Проте, в прохальній частині позовної заяви, позивач просить стягнути заборгованість з Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Полісся" на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Веселка 66".
Тобто, прохальна частина позовної заяви не відповідає зазначеній у ній інформації щодо сторін та змісту її описової частини, що суперечить вимогам ст. 162 ГПК України.
Також суд встановив, що при зверненні з позовом до суду позивач не дотримався вимог п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України, оскільки не зазначив інформації щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, серед іншого, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За вказаного та з метою належного забезпечення прав відповідача щодо надання відзиву у встановлені ГПК України строки (що не буде ефективним при поданій редакції позову), господарський суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
Також в п. 3 прохальної частини позову позивач просить призначити справу до позовного провадження.
Водночас, згідно ч. 1 ст. 12 ГПК України, розгляд справ позовного провадження може здійснюватися як за загальним так і за спрощеним порядком.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 3 ст 12 ГПК України).
Враховуючи, що норми ГПК України розмежовують порядок розгляду справ у спрощеному позовному провадженні та загальному позовному, позивачу слід уточнити за правилами якого саме провадження він просить розглядати дану справу.
Крім цього, суд звертає увагу на те, що позовну заяву підписано представником ПП "БФ "Ліфтналадка" ОСОБА_1 .
На підтвердження таких повноважень до позовної заяви додано договір-доручення №25/07/2019 від 25.07.2019, копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю від 14.06.2019.
Згідно ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути:
1) договір про надання правової допомоги;
2) довіреність;
3) ордер;
4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Разом з тим, за змістом ч.4 ст. 60 ГПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Враховуючи, що нормами ГПК України та Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено різний перелік документів підтверджуючих повноваження представника у справі, суд вважає за необхідне все ж наголосити, що слід підтвердити повноваження адвоката як представника саме довіреністю або ордером.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно: - подати до суду відповідну письмову заяву із зазначенням дати та номеру справи, у якій привести зміст прохальної частини позовної заяви у відповідність до вимог ч.3 ст. 162 ГПК України, з урахуванням змісту позову; - вказати інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; - уточнити за правилами якого саме провадження слід розглядати дану справу (при актуальності цього клопотання). Також необхідно підтвердити повноваження адвоката як представника, згідно ч.4 ст. 60 ГПК України, саме довіреністю або ордером.
Крім того, надати суду докази направлення відповідачу матеріалів, які надаватимуться суду на виконання даної ухвали.
За таких обставин, керуючись ст. 60, 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Приватному підприємству "Будівельне підприємство "Ліфтналадка" протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Приватному підприємству "Будівельне підприємство" Ліфтналадка", що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулася з позовом до суду, згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 05.08.2019
Суддя Вельмакіна Т.М.
1 - до позовних матеріалів;
2 - заявнику: П П Будівельне підприємство ЛІФТНАЛАДКА - 10024, м. Житомир, проїзд академіка Тутковського, 15 - ( рек. з пов).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2019 |
Оприлюднено | 06.08.2019 |
Номер документу | 83456686 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Вельмакіна Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні