Рішення
від 13.06.2019 по справі 910/10554/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

13.06.2019Справа № 910/10554/16

Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., секретар судового засідання Мамонтова О.О., дослідивши матеріали господарської справи

за позовом керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області

до відповідачів 1. Київської обласної ради

2. Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства

3. Товариства з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське

треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору,

1. Гнідинська сільська рада Бориспільського району Київської області

2. Фермерське господарство Сонячне

3. Фермерське господарство Простоквашино-2012

про визнання незаконним і скасування рішення та визнання недійсним договору

Представники:

від прокуратури Буцмак А.Ю. (посв.)

від відповідача-1 Бешляга А.О. (за дов.)

від відповідача-2 не прибули

від відповідача-3 Абакаров М.М. (за дов.)

від третіх осіб не прибули

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Керівник Бориспільської місцевої прокуратури Київської області звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Київської обласної ради (відповідача-1), Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства (відповідача-2), товариства з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське (далі - ТОВ МГ Київське ) (відповідача-3) про:

визнання рішення Київської обласної ради від 28.11.2013 № 716-35-VI незаконним і скасування в частині передачі мисливських угідь площею 976,6 га в адміністративних межах Гнідинської сільської ради земель у користування товариству з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) Мисливське господарство Київське ;

визнання недійсним укладеного між Київським обласним та по м. Києву управлінням лісового та мисливського господарства та товариством з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське договору від 17.12.2013 про умови ведення мисливського господарства.

За твердженням прокурора, мисливські угіддя площею 976,6 га, які надані у користування ТОВ Мисливське господарство Київське накладаються на земельні ділянки, які використовуються для ведення фермерського господарства, що підтверджується листом Управління Держгеокадастру у Бориспільському районі Київської області від 29.03.2016 № 34-4246вих16 та доданим до нього викопіюванням з ортофотоплану з нанесеними межами земельних ділянок. Так, згідно з вказаним листом, межі земель, наданих у користування ТОВ Мисливське господарство Київське , накладаються на земельні ділянки № НОМЕР_1 (власник - ОСОБА_1 та № НОМЕР_2 (власник - фермерське господарство Сонячне (кадастровий номер), що підтверджується листами зазначених землевласників.

Крім того рішенням Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області від 23.05.2013 № 360-25-VI надавалося погодження ТОВ МГ Київське на користування мисливськими угіддями площею 976,6 га терміном на 15 років в адміністративних межах Гнідинської сільської ради. Разом з тим рішенням Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області від 14.06.2013 № 393-26-VI попереднє рішення від 23.05.2013 № 360-25-VI скасовано. Прокурор вважає, що рішення Київської обласної ради від 28.11.2013 № 716-35-VI та договір від 17.12.2013 порушують публічний порядок та інтереси держави у галузі мисливського господарства та полювання, забезпечення рівних прав усім користувачам мисливських угідь у взаємовідносинах з органами державної влади щодо ведення мисливського господарства, використання та відтворення тваринного світу.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 19.08.2016 у справі № 910/10554/16, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 04.07.2017, позов задоволено повністю.

31.10.2017 Вищий господарський суд України скасував рішення Господарського суду міста Києва від 19.08.2016 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 04.07.2017, справу передав на новий розгляд до Господарського суду міста Києва.

Вищий господарський суд України у своїй постанові вказав на такі обставини.

Обґрунтовуючи позовні вимоги прокурор наголошував на тому, що мисливські угіддя площею 976,6 га, які надані у користування ТОВ Мисливське господарство Київське накладаються на земельні ділянки, які використовуються для ведення фермерського господарства, що підтверджується лише листом Управління Держгеокадастру у Бориспільському районі Київської області від 29.03.2016 № 34-4246вих16 та доданим до нього викопіюванням з ортофотоплану з нанесеними межами земельних ділянок. Водночас, згадане викопіювання не містить дати станом на яку зроблена згадана схема. Наданий Держгеокадастром у Бориспільському районі Київської області перелік землекористувачів не містить ні дати, з якої у землекористувачів виникло право на землю, ні правового титулу, на якому здійснюється користування. Матеріали справи також не містять доказів накладення земельних ділянок ОСОБА_1 та ФГ Сонячне на земельну ділянку надану ТОВ МГ Київське та що таке накладення мало місце станом на момент прийняття оскаржуваного рішення та укладення договору оренди землі.

Також касаційний суд зазначив, що розглядаючи справу суди не з`ясували кількість землевласників (землекористувачів) Бориспільського району Київської області, у яких ТОВ МГ Київське зобов`язано було отримати погодження у 2013 році, тобто станом на момент прийняття радою оскаржуваного прокурором рішення. Матеріали справи не містять ні правоустановлюючих документів осіб, погодження яких так і не було отримано товариством, та будь-яких доказів отримання згаданими особами прав на земельні ділянки до 2013 року.

Господарський суд міста Києва своєю ухвалою від 21.11.2017 призначив розгляд справи.

Під час нового розгляду прокурор позов підтримав з тих же підстав, а саме: невідповідність оскаржуваного рішення та договору приписам ст. 22 Закону України Про мисливське господарство та полювання внаслідок відсутності погодження мисливських угідь: Гнідинською сільською радою Бориспільського району Київської області, яка скасувала своє попереднє рішення про погодження мисливських угідь; фермерським господарством Сонячне та ОСОБА_1 , що є засновником фермерського господарства Простоквашино-2012 , - на земельні ділянки яких накладаються мисливські угіддя.

Товариство з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське (відповідач-3) позовні вимоги відхилило у повному обсязі. Заперечення відповідача-3 ґрунтуються на такому:

- прокурором не доведено накладення мисливський угідь на землі фермерського господарства Сонячне та ОСОБА_1 . Кадастрова карта, додана до листа Управління Держгеокадастру у Бориспільському районі Київської області від 29.03.2016 № 34-4246вих16, не є документом, що посвідчує право користування землею, вона носить лише інформативний характер. Водночас в кадастровій карті є застереження про можливість розбіжностей її інформації про місце розташування ділянки з фактичним місцем розташування земельної ділянки;

- Гнідинська сільська рада Бориспільського району Київської області не мала права скасовувати своє власне рішення;

- позов прокурора пов`язаний з непропорційним втручанням, оскільки покладає на відповідача-3 тягар відповідальності за дії органу державної влади.

Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства (відповідач-2), заперечуючи проти позову, послалось на таке:

- при наданні мисливських угідь у користування, користувачем не здійснюється землевпорядкування території та не розробляється землевпорядна технічна документація. Користувачем здійснюється упорядкування мисливських угідь, яким встановлюються межі вищевказаних угідь, посилаючись на картографічні матеріали, виділяються відтворювальні ділянки та розподіляються місця єгерських обходів. Таким чином встановити чи накладаються межі земельних ділянок власників або користувачів на землі мисливських угідь товариства з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське на підставі даних публічної кадастрової карти та довідок Держгеокадастру не вбачається можливим;

- прокурор у позовній заяві не зазначив, чим були порушені права та законні інтереси у зв`язку з прийняттям Київською обласною радою оскаржуваного рішення та укладення договору від 17.12.2013;

Також відхилила позов Київська обласна рада (відповідач-1) з таких підстав:

- рішення про закріплення мисливських угідь прийнято на підставі поданого Державним агентством лісових ресурсів України пакету документів;

- оскільки мисливські угіддя розташовані поза межами населених пунктів, сільські, селищні та міські ради не є власниками або користувачами в розумінні ст. 22 Закону України Про мисливське господарство та полювання ;

- законодавство не покладало обов`язку на Київську обласну раду отримувати погодження з власниками або землекористувачами земельних ділянок;

- оскаржуване рішення вичерпало свою дію;

- прокурором не обґрунтовано, в чому полягає порушення інтересів держави.

Товариство з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське (відповідач-3) заявило клопотання про залишення позову без розгляду на підставі п. 2 ч. 1 ст. 226 ГПК України, оскільки прокурор не обґрунтував в чому полягає порушення відповідачами інтересів держави та не вказує в інтересах якого органу він звертається.

Суд відмовив в задоволенні цього клопотання, виклавши мотиви в ухвалі від 15.02.2018.

Суд своєю ухвалою від 15.02.2018 витребував у Головного управління Держгеокадастру у Київській області довідку форми 6-зем станом на 28.11.2013 щодо власників та користувачів земельних ділянок, що увійшли у межі мисливських угідь, наданих товариству з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське на території Бориспільського району, вказавши їх площу.

Головне управління Держгеокадастру у Київській області у своєму листі 9-10-0.222-3438/2-18 від 03.03.2018 зазначило таке.

Первинний облік показників, які характеризують кількісний стан земель в межах України, здійснюється на місцевому рівні (району в розрізі адміністративно-територіальних одиниць, міст обласного значення). На регіональному рівні Автономної Республіки Крим, області) та загальнодержавному (по Україні в цілому) звітність з кількісного обліку земель являє собою зведення даних місцевого рівня.

Облік земель здійснювався територіальними органами Держгеокадастру відповідно до наказу Державного комітету статистики України від 05.11.1998 № 377 Про затвердження форм державної статистичної звітності з земельних ресурсів та Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з земельних ресурсів та Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем) (далі - Інструкція), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.12.1998 за № 788/3228 (втратив чинність на підставі наказу Державної служби статистики України від 19.08.2015 № 190, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08.09.2015 за № 1084/27529 (набрав чинності з 01.01.2016).

Відповідно до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 05.11.1998 № 377 (втратив чинність з 01.01.2016, згідно з наказом Державної служби статистики України від 19.08.2015 № 190, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.09.2015 за № 1084/27529) у звітах вказують площі земель і розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності в межах територій, які входять до адміністративно-територіальних одиниць, у тому числі окремо - в межах населених пунктів, зрошені та осушені землі, розподіл земель за формами власності.

Загадана звітність за формою № 6-зем складалась раз на рік, станом на 01 січня кожного року.

Крім обліку земельних ділянок на основі даних державної статистичної звітності ведеться облік земельних ділянок на основі застосування кадастрових номерів та стандарту бази даних автоматизованої системи ведення Державного земельного кадастру.

Облік зареєстрованих земельних ділянок, відповідно до чинного законодавства, Головне управління Держгеокадастру у Київській області веде за допомогою Національної кадастрової системи, пошук в якій здійснюється виключно за кадастровими номерами земельної ділянки (для пошуку за об`єктом права власності), ідентифікаційним кодом громадянина (для пошуку за суб`єктом права власності), або кодом ЄДРПОУ юридичної особи.

З метою надання прозорості земельним відносинам для перегляду всіх бажаючих відкрито Публічну кадастрову карту, яка містить публічну кадастрову інформацію про внесені до Державного земельного кадастру земельні ділянки України. Для загального доступу викладені усічені дані з Державного земельного кадастру, визначені як публічні: місце розташування ділянки, її межі, кадастровий номер, площа, форма власності та цільове призначення. Перегляд зазначеної інформації можливий на кадастровому порталі України за адресою: http://map.land.gov.ua.kadastrova-karta.

Товариство з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське (відповідач-3) подало клопотання про закриття провадження у справі, оскільки спір не підлягає вирішенню в господарських судах.

Так, прокурор є посадовою особою органу державної влади, а справи, в яких він є позивачем підсудні окружним адміністративним судам.

Суд відмовив у задоволенні клопотання, про що постановив протокольну ухвалу від 01.03.2018, оскільки сам факт набуття прокурором статусу позивача не свідчить про публічний характер спору.

24.05.2018 суд призначив у справі судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручив експертам товариства з обмеженою відповідальністю Експертно-дослідна служба України .

На вирішення експертів поставив питання:

- чи накладаються мисливські угіддя загальною площею 17966,00 га, надані товариству з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське у користування рішенням Київської обласної ради № 716-35-IV від 28.11.2013, невід`ємною частиною якого є додаток № 1 Опис меж мисливських угідь ТОВ Мисливське господарство Київське (площа 17966 га) , на земельні ділянки фермерського господарства Сонячне (кадастровий номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_1 (кадастровий номер НОМЕР_1 )?

- чи співпадають координати мисливських угідь загальною площею 17966,00 га, наданих товариству з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське у користування рішенням Київської обласної ради № 716-35-IV від 28.11.2013, невід`ємною частиною якого є додаток № 1 Опис меж мисливських угідь ТОВ Мисливське господарство Київське (площа 17966 га) з координатами земельних ділянок фермерського господарства Сонячне (кадастровий номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_1 (кадастровий номер НОМЕР_1 )?

На адресу Господарського суду міста Києва надійшло клопотання експерта про надання даних, необхідних для проведення експертизи.

Суд витребував матеріали справи з експертної установи.

Матеріали справи надійшли до суду.

Суд поновив провадження у справі, призначив судове засідання на 14.01.2019, задовольнив клопотання експерта щодо витребування доказів. Зокрема, суд зобов`язав товариство з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське , фермерське господарство Сонячне , ОСОБА_1 надати такі матеріали:

- каталог координат зовнішніх меж земельної ділянки товариства з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське в частині Бориспільського району Київської області;

- каталог координат зовнішніх меж земельної ділянки фермерське господарство Сонячне , кадастровий номер НОМЕР_2 ;

- каталог координат зовнішніх меж земельної ділянки ОСОБА_1 , кадастровий номер НОМЕР_1 .

Товариство з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське зазначило, що чинним законодавством України не передбачено обов`язку користувача щодо здійснення землевпорядкування території та розроблення землевпорядної технічної документації при наданні мисливських угідь у користування, у зв`язку з чим відповідач-3 не виготовлював технічну документацію на землі мисливських угідь. Натомість у 2014 році приватне підприємство НВП Укрмисливрибпроект , з-поміж іншого, визначило межі наданих відповідачу-3 у користування мисливських угідь, розподілило на єгерські обходи та виділило відтворювальні ділянки.

Прокурор Бориспільської місцевої прокуратури Київської області подав суду надані Головним управлінням Держгеокадастру у Київській області координати поворотних точок меж земельної ділянки НОМЕР_2 та НОМЕР_1 .

14.01.2019 суд зупинив провадження, надіслав справу № 910/10554/16 до товариства з обмеженою відповідальністю Експертно-дослідна служба України для виконання ухвали Господарського суду міста Києва від 24.05.2018.

Товариство з обмеженою відповідальністю Експертно-дослідна служба України повернуло матеріали справи до суду з повідомленням № 372/03/2019 від 25.03.2019 про неможливість надання висновку судової земельної-технічної експертизи, у зв`язку з ненаданням необхідних для проведення експертизи документів.

Суд своєю ухвалою від 12.04.2019 поновив провадження у справі.

Гнідинська сільська рада Бориспільського району Київської області подала клопотання про розгляд справи без участі її представника.

24.04.2019 товариство з обмежено відповідальністю Мисливське господарство Київське подало клопотання про залишення позову без розгляду, оскільки прокурор не обґрунтував в чому полягає порушення відповідачами інтересів держави та не вказує в інтересах якого органу він звертається. Оскільки схоже клопотання відповідача-3 було предметом розгляду судом, суд це клопотання відхилив з тих же мотивів.

Розглянувши надані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників прокуратури, відповідача-1, відповдача-3, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:

28.11.2013 Київська обласна рада прийняла рішення № 716-35-VI Про закріплення мисливських угідь на території Київської області , яким товариству з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське терміном на 49 років надано у користування мисливські угіддя для ведення мисливського господарства площею 17966 га, у тому числі у межах Бориспільського району Київської області.

Додатком до рішення № 716-35-VI є опис меж мисливських угідь з півночі, зі сходу, з півдня, з заходу.

17.12.2013 Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства та товариство з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське уклали договір про умови ведення мисливського господарства.

Рішення № 716-35-VI прийнято за результатами розгляду відповідного подання Державного агента лісових ресурсів України від 20.11.2013 № 03-01/6335-13, погодженим з Київською обласною державною адміністрацією 27.11.2013.

В пакеті документів, який надійшов до Київської обласної ради разом поданням Державного агентства лісових ресурсів України та погодження Київської обласної державної адміністрації, знаходились погодження землевласників та землекористувачів земельних ділянок, що входять до складу мисливських угідь. Серед цих документів є рішення Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області від 23.05.2013 № 360-25-VI, яким надано погодження для подання до Київської обласної ради необхідного пакету документів на користування мисливськими угіддями площею 976,6 га на термін 15 років за ТОВ Мисливське господарство Київське .

Станом на час подачі документів це рішення скасовано рішенням Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області від 14.06.2013 № 393-26-VI.

За інформацією управління Держгеокадастру у Бориспільському районі Київської області (лист від 29.03.2016 № 34-4246 вих16) мисливські угіддя ТОВ Мисливське господарство Київське накладаються на земельні ділянки ОСОБА_1 та фермерського господарства Сонячне .

Правові, економічні та організаційні засади діяльності юридичних і фізичних осіб у галузі мисливського господарства та полювання визначає Закон України від 22.02.2000, № 1478-III Про мисливське господарство та полювання (далі - Закон), який забезпечує рівні права усім користувачам мисливських угідь у взаємовідносинах з органами державної влади щодо ведення мисливського господарства, організації охорони, регулювання чисельності, використання та відтворення тваринного світу.

Мисливськими угіддями в розумінні ст.1 Закону, є ділянки суші та водного простору, на яких перебувають мисливські тварини і які можуть бути використані для ведення мисливського господарства.

Користувачами мисливських угідь є спеціалізовані мисливські господарства, інші підприємства, установи та організації, в яких створені спеціалізовані підрозділи для ведення мисливського господарства з наданням в їх користування мисливських угідь (ст. 1 Закону).

Порядок надання у користування мисливських угідь врегульовано ст. 22 Закону, відповідно до якої мисливські угіддя для ведення мисливського господарства надаються у користування Верховною Радою АРК, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, погодженим з Радою міністрів АРК, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, а також власниками або користувачами земельних ділянок.

Оцінюючи доведеність доводів прокурора про накладення мисливських угідь ТОВ Мисливське господарство Київське на земельні ділянки ОСОБА_1 та фермерського господарства Сонячне суд виходить з такого.

Земельною ділянкою є частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами (ст. 79 Земельного кодексу України).

Власником земельної ділянки є юридична особа, громадянин, які володіють сукупністю трьох правомочностей на власність: володіння, користування, розпорядження.

Землекористувачами є юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної, комунальної чи приватної власності, у тому числі на умовах оренди.

Відповідно до Закону України від 22.05.2003, № 858-IV Про землеустрій , суб`єктами землеустрою є землевласники та землекористувачі. Землеустрій полягає у сукупності соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональну організацію території адміністративно-територіальних одиниць, суб`єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил. Документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації.

Чинним законодавством не передбачено при наданні мисливських угідь у користування розроблення технічної документації та здійснення землевпорядкування території. Користувач мисливських угідь не є землекористувачем, у зв`язку з чим при наданні таких мисливських угідь у користування не розробляються текстові і графічні матеріали.

Користувачі мисливських угідь забезпечують їх упорядкування протягом двох років з дня надання таких угідь у користування (ст. 28 Закону), яким встановлюються межі вищевказаних угідь, посилаючись на картографічні матеріали, виділяються відтворювальні ділянки та розподіляються місця єгерських обходів.

З огляду на це суд погоджується з доводами відповідачів про те, що встановити, чи накладаються межі земельних ділянок власників або користувачів на землі мисливських угідь товариства з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське на підставі даних публічної кадастрової карти та довідок Держгеокадастру не вбачається можливим.

У 2014 році приватне підприємство НВП Укрмисливрибпроект здійснювало мисливське упорядкування угідь, наданих товариству з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське (лист приватного підприємства НВП Укрмисливрибпроект від 16.09.2016 № 48). За інформацією цього підприємства, земельні ділянки ОСОБА_1 та фермерського господарства Сонячне не входять до площ, наданих товариству з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське .

24.05.2018 суд призначив у справі судову земельно-технічну експертизу з метою з`ясування:

- чи накладаються мисливські угіддя загальною площею 17966,00 га, надані товариству з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське у користування рішенням Київської обласної ради № 716-35-IV від 28.11.2013, невід`ємною частиною якого є додаток № 1 Опис меж мисливських угідь ТОВ Мисливське господарство Київське (площа 17966 га) , на земельні ділянки фермерського господарства Сонячне (кадастровий номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_1 (кадастровий номер НОМЕР_1 );

- чи співпадають координати мисливських угідь загальною площею 17966,00 га, наданих товариству з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське у користування рішенням Київської обласної ради № 716-35-IV від 28.11.2013, невід`ємною частиною якого є додаток № 1 Опис меж мисливських угідь ТОВ Мисливське господарство Київське (площа 17966 га) з координатами земельних ділянок фермерського господарства Сонячне (кадастровий номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_1 (кадастровий номер НОМЕР_1 ).

Товариство з обмеженою відповідальністю Експертно-дослідна служба України повернуло матеріали справи до суду з повідомленням № 372/03/2019 від 25.03.2019 про неможливість надання висновку судової земельної-технічної експертизи.

Із змісту ст. 79 ГПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмету доказування.

Враховуючи, що при наданні мисливських угідь у користування не розробляється технічна документація, тобто відсутні координати їх меж, лист від 29.03.2016 № 34-4246 вих16 управління Держгеокадастру у Бориспільському районі Київської області не є достатнім доказом накладення мисливських угідь ТОВ Мисливське господарство Київське на земельні ділянки ОСОБА_1 та фермерського господарства Сонячне .

Обов`язок доказування факту накладення, виходячи з приписів ст. 74 ГПК України, є обов`язоком прокурора як позивача у справі. Останній інших доказів суду не надав.

Таким чином, суд вважає недоведеним накладення мисливських угідь ТОВ Мисливське господарство Київське на земельні ділянки ОСОБА_1 та фермерського господарства Сонячне .

З цих же підстав суд вважає недоведеним накладення мисливських угідь ТОВ Мисливське господарство Київське на землі Гнідинської сільської ради. Такий висновок слідує з листа останньої від 11.01.2018, в якому та зазначає, що в сільській раді схема формування території відсутня і відсутні графічні матеріали з чітким зазначенням меж.

Крім того, ОСОБА_1 , фермерське господарство Сонячне та Гнідинська сільська рада в частині володіння, користування і розпорядження належними їм земельними ділянками є носіями і суб`єктами приватного права, захист якого ними може бути здійснено самостійно, у тому числі і в рамках оцінки рішень інших органів на відповідність законодавству у галузі мисливського господарства та полювання.

Наведене у сукупності є підставою для відмови у позові.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на прокуратуру.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 248 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити керівнику Бориспільської місцевої прокуратури Київської області у позові до Київської обласної ради, Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, товариства з обмеженою відповідальністю Мисливське господарство Київське .

Судові витрати покласти на Бориспільську місцеву прокуратуру Київської області.

Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга може бути подана в порядку, передбаченому підпунктом 17.5 пункту 17 розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України .

Повний текст рішення складено 07.08.2019.

Суддя С. А. Ковтун

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.06.2019
Оприлюднено09.08.2019
Номер документу83525812
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/10554/16

Ухвала від 03.03.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Мачульський Г.М.

Ухвала від 17.02.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Мачульський Г.М.

Ухвала від 28.01.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Мачульський Г.М.

Постанова від 28.10.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 22.09.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 15.05.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 15.05.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 30.09.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 10.09.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Рішення від 13.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні