Ухвала
від 09.08.2019 по справі 751/3216/19
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа№751/3216/19

Провадження №1-кс/751/2352/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2019 року місто Чернігів

Слідчий суддяНовозаводського районногосуду м.Чернігова ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

за участю представника заявника ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Чернігові клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Сантехоптторг» про скасування арешту майна,

Встановив:

Адвокат ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Сантехоптторг» звернувся з клопотанням про скасування арешту в частині заборони проведення будь-яких операцій, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету, на активи суми ліміту ПДВ, які знаходяться на спеціальному рахунку за № 37515000331921 електронного адміністрування ПДВ у Державній фіскальній службі України (м. Київ, Львівська площа, буд. 8) та активи суми ліміту ПДВ, що будуть надходити на зазначений рахунок ТОВ «Сантехоптторг», накладений ухвалою слідчого судді Новозаводського районного суду м. Чернігова ОСОБА_1 від 21.05.2019 року по справі № 751/3216/19 (судове провадження № 1-кс/751/1558/19).

Мотивуючи вимоги тим, що арешт накладено необґрунтовано і він підлягає скасуванню. ТОВ «Сантехоптторг» є сумлінним платником податків, зборів та обов`язкових платежів, здійснює свою господарську діяльність у відповідності до вимог чинного законодавства, перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві. Слідчий належним чином не обґрунтував і не мотивував необхідність накладення арешту на суми лімітів активів ПДВ, фактично посилаючись на формальні норми КПК України без наведення конкретних фактів і відомостей про причетність ТзОВ «Сантехоптторг» до суб`єктів господарювання з ознаками фіктивності, не надав жодних відомостей або допустимих доказів того, що ТОВ «Сантехоптторг» якимось чином пов`язаний з так званим «конвертацій ним центром». Сума ліміту ПДВ не є, ані рухомим чи нерухомим майном, ані грошима, ані коштами та цінностями, ані видатковими операціями, ані майновими чи корпоративними правами, ані цінними паперами. Сума ліміту ПДВ не перебуває на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах. Отже, суми ліміту ПДВ не мають ознак переліку майна, яке визначено в ч. 10 ст. 170 КПК України, мають абстрактне вираження, а тому на них не може бути сформовано податковий кредит суб`єкта господарювання-платника ПДВ. Фактично ліміт ПДВ є обсягом податку, а податок відповідно до норм чинного податкового, цивільного, господарського законодавства не є майном чи активом підприємства, а відноситься до категорії зобов`язань.

Такий арешт суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування повністю паралізує діяльність ТОВ «Сантехоптторг» та породжує додаткові збитки. Також ані ТОВ «Сантехоптторг», ані його посадовим особам не було повідомлено про підозру, жодного відношення до кримінального провадження № 32018270000000045 не має та його причетності не встановлено. Тому, в даному випадку, накладений арешт є безпідставним обмеженням ТОВ «Сантехоптторг» на здійснення господарської діяльності, а тому арешт накладений на суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування, що належить ТОВ «Сантехоптторг» підлягає скасуванню.

Крім того суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ не є грошовими коштами, не можуть бути речовим доказом, не мають ознак переліку майна, яке визначено в ч.10 ст. 170 КПК України, а тому на них апріорі не може бути накладений арешт.

Представник заявника в судовому засіданні клопотання підтримав, з підстав викладених у ній. Додатково зазначив, що товариство немає ознаки фіктивного і є реальним. Документи та речі товариства вилучені у ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_6 , оскільки з даними особами укладені договори на ведення бухгалтерського обліку та інформаційно - консультативних послуг у сфері публічних закупівель.

Слідчий в судовому засідання заперечувала проти задоволення клопотання, оскільки активи ПДВ відповідно до ст. 98 КПК України є знаряддям вчинення злочину, так як ст. 190 ЦК України майном визначено майнові права та обов`язки. Товариство має ознаки фіктивності відповідно до матеріалів кримінального провадження, виявити керівника не представляється можливим. Відповідно до ст. 200-1.8 Податкового кодексу України залишок коштів на рахунку платника податку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається.

Вислухавши учасників провадження, дослідивши матеріали провадження, слідчим суддею встановлено, що ухвалою слідчого судді Новозаводського районного суду м. Чернігова ОСОБА_1 від 21.05.2019 року справа №751/3216/19 провадження №1-кс/751/1558/19, накладено арешт із забороною проведення будь-яких операцій, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету, на активи суми ліміту ПДВ, які знаходяться на спеціальних рахунках електронного адміністрування ПДВ у Державній фіскальній службі України (м. Київ, Львівська площа, буд. 8), та активи суми ліміту ПДВ, що будуть надходити на такі рахунки, ряду підприємств, в тому числі ТОВ «Сантехоптторг» (ЄДРПОУ 41320631) № НОМЕР_1 , на які вказані платники мають право зареєструвати податкові накладні та/або здійснити розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.п.13-16).

В провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області перебуває кримінальне провадження № 32018270000000045, що кваліфікується за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 205 КК України, за фактом пособництва невстановленими особами в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах суб`єктам господарювання реального сектору економіки, в тому числі ТОВ «Промінвестбуд Славутич» (ЄДРПОУ 34845502), шляхом документального оформлення неіснуючих операцій з продажу товарів (надання послуг) та за фактом створення невстановленими слідством особами з метою прикриття незаконної діяльності та придбання шляхом реєстрації та перереєстрації на підставних осіб ряд суб`єктів підприємницької діяльності, в тому числі ТзОВ «Сантехоптторг», які використовувалися підприємствами реального сектору економіки Чернігівської та інших областей, в тому числі ТОВ «Промінвестбуд Славутич» для ухилення від сплати податків.

Постановою старшого слідчого з ОВС першого ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_4 від 17.05.2019 року визнано в якості речових доказів у кримінальному провадженні № 32018270000000045 від 14.05.2018 року, активи суми ліміту ПДВ у Державній фіскальній службі України в тому числі і ТОВ «Сантехоптторг» № 37515000331921, на які вказані платники мають право зареєструвати податкові накладні та/або здійснити розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Доказами в кримінальному провадженні, згідно зі ст. 84 КПК України, є отримані передбаченим цим Кодексом порядком фактичні дані на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є, зокрема, речові докази.

Відповідно до вимог ст. 170 КПК України, завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Арешт майна допускається, окрім іншого, з метою забезпечення речових доказів. В цьому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Згідно ч.1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ст. 200-1.4. Податкового кодексу України визначено з яких рахунків платника зараховуються кошти на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Статтею 200-1.7. Податкового кодексу України визначено, що кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 200-1.5 статті 200-1 цього Кодексу, та погашення податкового боргу з податку на додану вартість, а після анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається ( ст. 200-1.8. Податкового кодексу України).

З вищенаведених норм права вбачається, що кошти зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість ні є лише обліком господарських операцій платника податку чи електронний розрахунок суми податку і можуть бути об`єктом кримінального правопорушення в рамках кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 32018270000000045 від 14.05.2018 року.

Оцінка діяльності ТзОВ «Сантехоптторг» з товариствами, які мають ознаки фіктивності та ТОВ «Промінвестбуд Славутич» є предметом кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 32018270000000045 від 14.05.2018 року досудове слідство якого триває, при накладення арешти слідчим суддею враховані положення ч.1 п.1 ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України. З досліджених доказів в даному судовому засіданні не встановлено, що арешт майна призвів до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб, а тому слідчий суддя визнає, що ухвала про накладення арешту винесена обґрунтована і на час розгляду клопотання не відпала потреба у подальшому застосуванню цього заходу забезпечення кримінального провадження.

Керуючись ст. ст. 170, 174, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Сантехоптторг» про скасування арешту майна накладеного ухвалою слідчого судді Новозаводського районного суду м. Чернігова ОСОБА_1 від 21.05.2019 року по справі № 751/3216/19 провадження № 1-кс/751/1558/19 відмовити повністю.

Ухвала не оскаржується, заперечення можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий cуддя ОСОБА_1

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення09.08.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83557694
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —751/3216/19

Ухвала від 25.09.2019

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Баглай І. П.

Ухвала від 25.09.2019

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Баглай І. П.

Ухвала від 09.08.2019

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 15.08.2019

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 15.08.2019

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 09.08.2019

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 09.08.2019

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 01.08.2019

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 30.07.2019

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 01.08.2019

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні