МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа №370/1034/15-ц
"31" липня 2019 р. Макарівський районний суд Київської області
у складі: судді Мазки Н.Б.
із секретарем Захарченко Т.М.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду смт Макарів Макарівського району Київської області
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Веста про заміну сторони виконавчого провадження,
в с т а н о в и в:
заявник Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Веста звернулося до суду з заявою про заміну стягувача у справі №370//1034/15-ц з Публічного акціонерного товариства Європейський Газовий Банк на правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю Веста , з посиланням на те, що 27.12.2018 року між АТ Європейський газовий банк та ТОВ ФК Веста було укладено договір №UKR-2018-1 про відступлення права вимоги від 27.12.2018 року.
Згідно з п.1 договору відступлення права вимоги за кредитним договором, за цим договором в порядку та на умовах, визначених цим договором, банк відступає новому кредитору належні банку, а новий кредитор набуває права вимоги банку до позичальників за кредитними договорами, надалі за текстом - боржники, включаючи права вимоги до правонаступників боржників, спадкоємців боржників або інших осіб, до яких перейшли обов`язки боржників, за кредитними договорами, договорами іпотеки, поруки, застави та іншими договорами, що були укладені в забезпечення виконання кредитних договорів, з урахуванням усіх змін, доповнень і додатків до них, надалі за текстом - Основні договори , надалі за текстом - права вимоги. Новий кредитор сплачує банку за права вимоги грошові кошти у сумі та у порядку, визначених цим договором.
На виконання зазначеного пункту договору відступлення права вимоги за кредитним договором, 27.12.2018 року між АТ Європейський газовий банк та ТОВ Фінансова компанія Беста було укладено договір відступлення прав за договорами іпотеки.
Відповідно до п.1.1 договору відступлення права вимоги за договорами іпотеки, у зв`язку з укладенням між первісним іпотекодержателем та новим іпотекодержателем Договору №UKR-2018-01 про відступлення (купівлі-продажу) права вимог від 27.12.2018 року первісний іпотекодержатель передає, а новий іпотекодержатель приймає права за договорами іпотеки, які наведені в додатку №1 до цього договору відступлення.
Заявник просить розглянути заяв про заміну сторони у виконавчому провадженні у свою відсутність.
Представник ПАТ Європейський газовий банк та ОСОБА_1 , представник ТОВ Еліт Союз ЛТД в судове засідання не з`явились.
У відповідності до вимог ч.3 ст.442 ЦПК України, неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Встановлено, що згідно заочному рішенню Макарівського районного суду Київської області від 21.08.2015 року у справі №370/1034/15-ц позовні вимоги Публічного акціонерного товариства Європейський газовий банк до ОСОБА_1 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Еліт союз ЛТД про звернення стягнення на предмет іпотеки - задоволено. В рахунок погашення заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю Еліт союз ЛТД за Кредитним договором №726-300713 від 30.07.2013 року, в розмірі 73030171.37 гривень, звернуте стягнення на предмет іпотеки: земельну ділянку загальною площею 6,3730 га, кадастровий номер: НОМЕР_1 , що належить відповідачу на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку, серія НОМЕР_2 , встановивши спосіб реалізації Предмета іпотеки шляхом проведення прилюдних торгів у межах процедури виконавчого провадження, передбаченої Законом України Про виконавче провадження за ціною, яка буде визначена під час проведення виконавчих дій. До моменту реалізації предмета іпотеки у відповідності до ст.34 Закону України Про іпотеку , предмет іпотеки передано в управління на період до його реалізації у порядку встановленому рішенням суду до ПАТ Європейський газовий банк . Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 3654, 00 гривень (а.с.57-61).
Згідно додатку №1 до договору №UKR-2018-1 про відступлення прав вимоги від 27.12.2018 року, до ТОВ Фінансова компанія Веста відступлено право вимоги за договором іпотеки №1192-310713/І від 31.07.2013 року, посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Васько А.В., укладений між АТ Єврогазбанк та ОСОБА_1 .
При розгляді заяви суд керується вимогами ч.1 ст.442 ЦПК України, якою передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця, приватного виконавця або за заявою сторони суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно ч. 2 ст.442 ЦПК України, заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Частиною 5 ст.442 ЦПК України визначено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до вимог ч.1 ст.446 ЦПК України, процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Відповідно до вимог ч.1 ст.512 ЦК України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно до вимог ст.514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст.1 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження - як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
За змістом ч.1, 2, 5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження , сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом. У разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована особа мають право звернутися де суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.26 Закону України Про виконавче провадження , виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього закону за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Виходячи з цих норм, зокрема, п.1,2 ч.1 ст.512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора. Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться у відповідності до ч.5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження та ст.442 ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд визнає їх належними, допустимими, достовірними, а заяву про заміну стягувача такою, що підлягає задоволенню, оскільки встановлено перехід процесуальних прав і обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні. Процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв`язок матеріального і процесуального права. Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків є договори та інші правочини.
Керуючись вимогами п.1, 2 ч.1 ст.512, 514 ЦК України, ст.442 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
заяву задовольнити.
Замінити стягувача з Публічного акціонерного товариства Європейський Газовий Банк на правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Веста у справі №370/1034/15-ц, за позовом Публічного акціонерного товариства Європейський Газовий Банк до ОСОБА_1 , третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю Еліт Союз ЛТД про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст.354-355 з урахуванням п.п.15.5 п.15 Перехідних положень ЦПК України.
Суддя
Суд | Макарівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2019 |
Оприлюднено | 15.08.2019 |
Номер документу | 83630342 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Макарівський районний суд Київської області
Мазка Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні