Ухвала
від 13.08.2019 по справі 464/2560/18
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 464/2560/18

пр.№ 1-кс/464/1966/19

У Х В А Л А

13 серпня 2019 року м.Львів

слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові клопотання про накладення арешту на тимчасово вилучене майно,

в с т а н о в и в:

Старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_4 у зв`язку із досудовим розслідуванням кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018140000000033 від 14.03.2018 р., звернувся в суд із клопотанням, погодженим із прокурором відділу нагляду за додержання законів органами фіскальної служби управління нагляду прокуратури Львівської області ОСОБА_5 , в якому просить накласти арешт на готівкові кошти в сумі 119500 Євро та 30000 доларів США без права користуватися чи розпоряджатись ними, з метою забезпечення збереження речових доказів та подальшого здійснення спеціальної конфіскації.

В обґрунтування заявленого клопотання слідчий покликається на те, що в ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що невстановлені особи в період 2017-2018 років організували групу людей, з метою переміщення останніми через державний кордон України подрібнених партій товару без сплати відповідних митних платежів та податків для подальшої реалізації таких товарів на території України фізичним особам, підприємствам, установам та організаціям з метою отримання прибутку. В ході відпрацювання встановлено, що ОСОБА_6 організував незаконну схему ввезення на територію України для подальшої реалізації товарів, а саме взуття, одягу, сумок та аксесуарів Європейських виробників. Дані товари ввозяться на територію України шляхом подрібнення партій товару, а також контрабандним шляхом відповідно без сплати будь-яких митних платежів. Ввезені товари у великих кількостях накопичуються та акумулюються в складських приміщеннях на території Львівської області, з метою подальшої реалізації їх на тіньовому ринку за готівкові кошти.

07- 08.08.2019 на виконання ухвали слідчого судді Сихівського районного суду м. Львова проведено обшук в приміщеннях за адресою: м.Львів, вул.Бузкова, 2, в ході якого, окрім іншого, виявлено та вилучено готівкові кошти в іноземній валюті, а саме 119500 Євро та 30000 доларів США. В ході обшуку ОСОБА_6 зазначив, що виявлені грошові кошти йому не належать, останні він отримав як позику від декількох осіб на підставі усної домовленості. Повідомити дані позикодавців, ОСОБА_6 відмовився, жодних офіційних документів, які свідчать про походження коштів надано не було. 09.08.2019 вказані грошові кошти визнано речовими доказами. З врахуванням наведеного, просить накласти арешт на вказане майно, оскільки зазначені речі є предметом вчинення даного кримінального правопорушення.

В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав з підстав, що наведені у ньому, просить клопотання задовольнити.

Особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт у судове засідання не зявилась, з невідомих для суду причин, хоча про розгляд клопотання була повідомлена.

Відповідно до ч.1 ст.172 КПК України неприбуття цих осіб не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Згідно із ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів

Постановою слідчого від 09 серпня 2019 року грошові кошти в сумі 119500 Євро та 30000 доларів США визнано речовими доказами та передано на зберігання в управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ГУ ДФС у Львівській області.

Частиною 10 статті 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Окрім того, згідно п.2 ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення спеціальної конфіскації.

У випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.

Згідно з ч.1 ст. 96-1 КК України спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Санкція ч.1 ст.212 КК України передбачає штраф від трьохсот до п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.

Частина 3 ст.212 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від п`ятнадцяти тисяч до двадцяти п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю з конфіскацією майна.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.96-2 КК України спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно одержані внаслідок вчинення злочину та/або є доходами від такого майна.

Враховуючи те, що кошти, які були вилучені в ході проведення обшуку у кримінальному провадженні можуть мати відношення до злочину, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

При вирішенні питання про арешт майна (грошових коштів) слідчий суддя враховує, що правовою підставою для арешту майна є сукупність розумних підозр вважати, що такі грошові кошти, відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, такий арешт допускається саме з метою забезпечення збереження речових доказів та спеціальної конфіскації.

Керуючись ст. ст. 98, 170-173, 236, 395 КПК України,

п о с т а н о в и в:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на готівкові кошти в сумі 119 500 Євро та 30 000 доларів США, які вилучені під час обшуку від 07-08.08.2019, описані згідно протоколу обшуку від 07-08.08.2019 за адресою: м.Львів, вул.Бузкова, 2 у кримінальному провадженні № 32018140000000033 від 14.03.2018, шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування ними.

В порядку ст.175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Арешт діє до його скасування у встановленому КПК України порядку.

У відповідності до ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом 5 днів з дня проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення13.08.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83657934
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —464/2560/18

Ухвала від 02.09.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Борачок М. В.

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Борачок М. В.

Ухвала від 13.08.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Горбань О. Ю.

Ухвала від 01.08.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Горбань О. Ю.

Ухвала від 13.08.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Горбань О. Ю.

Ухвала від 05.08.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Горбань О. Ю.

Ухвала від 05.08.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Горбань О. Ю.

Ухвала від 05.08.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Горбань О. Ю.

Ухвала від 01.08.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Горбань О. Ю.

Ухвала від 01.04.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Тімченко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні