ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
13 серпня 2019 року Черкаси справа №910/3023/19
Господарський суд Черкаської області у складі головуючої судді Кучеренко О.І. із секретарем судового засідання Юхименко О.В. за участю представників: від позивача - Гордієнко О.А., за довіреністю, від відповідача - Молдавська О.В., адвокат за довіреністю, розглянувши у підготовчому судовому засіданні у приміщенні суду клопотання Акціонерного товариства Укрсоцбанк про зупинення провадження у справі за позовом Черкаської міської ради до Акціонерного товариства Укрсоцбанк про стягнення 612858 грн 03 коп
ВСТАНОВИВ:
Черкаська міська рада пред`явила позов до Акціонерного товариства Укрсоцбанк про стягнення 612858 грн 03 коп на користь міського бюджету м.Черкаси за фактичне користування земельною ділянкою без належного оформлення права користування нею.
13.08.2019 від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі від 12.08.2019, яке обґрунтоване тим, що рішенням Виконавчого комітету Черкаської міської ради від 09.10.2018 за №941 затверджено Акт про визнання збитків власнику землі №23-2018 від 22.08.2018, яким зобов`язано відповідача сплати суму втрат, яка є також предметом цього позову. Акціонерним товариством Укрсоцбанк у лютому поточного року подано до Окружного адміністративного суду м.Києва адміністративний позов про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради №941 від 09.10.2018 Про затвердження Акту про визначення збитків власників землі від 22.08.2018 №23-2018 , який є підставою для стягнення збитків у цій справі. Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 20.02.2019 вказаний адміністративний позов банку прийнятий до розгляду, відкрито провадження у справі №640/2696/19. На час судового засідання рішення у справі не прийнято. На думку представника відповідача, наявність адміністративної справи є об`єктивною неможливістю розглядати дану справу до розгляду судом адміністративного позову та набрання законної сили судовим рішенням у цій справі. Представник позивача у судовому засіданні заперечував проти клопотання про зупинення провадження у справі.
Обов`язок суду зупинити провадження у справі передбачений у статті 227 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до частини 5 якої суд зобов`язаний зупинити провадження у справі, зокрема, у випадку об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Як вбачається з матеріалів справи та змісту клопотання відповідача, підставою для стягнення збитків за фактичне користування земельною ділянкою у цій справі є рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради №941 від 09.10.2018 Про затвердження Акту про визначення збитків власників землі від 22.08.2018 №23-2018 , у якому визначено підстави, розмір та порядок визначення збитків, які були нараховані Акціонерному товариству Укрсоцбанк за користування земельною ділянкою, на якій знаходить нерухоме майно відповідача. Тобто на час проведення розгляду цієї справи вказане рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради є предметом судового оскарження з підстав його необґрунтованості та правомірності визначення розміру збитків. Отже, з огляду на наведені правові норми та пояснення представника відповідача, суд вважає, що провадження у цій справі необхідно зупинити до вирішення справи №640/2696/19, яка розглядається Окружним адміністративним судом м.Києва.
Керуючись статтями 227, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ :
Задовольнити клопотання Акціонерного товариства Укрсоцбанк про зупинення провадження у справі.
Зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішення у справі №640/2696/19, яка розглядається Окружним адміністративним судом м.Києва.
Зобов`язати відповідача повідомити суд про результат розгляду справи №640/2696/19.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня набрання нею чинності.
Повна ухвала підписана 15.08.2019.
Суддя О.І. Кучеренко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2019 |
Оприлюднено | 19.08.2019 |
Номер документу | 83669335 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Кучеренко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні