ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16.08.2019р. Справа № 917/857/19
Суддя Ореховська О.О. , розглянувши після виходу з відпустки матеріали справи № 917/857/19
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо -комерційної фірми "Оникс" (84331, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Ювілейна, буд. 70, ідентифікаційний код 02074346)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнетрассервіс" (33028, Рівненська область, м. Рівне, вул. Мазепи, буд. 29, кв. 20, ідентифікаційний код 33276798)
про стягнення збитків на суму 192 079,08грн.,
ВСТАНОВИВ:
Згідно ухвали господарського суду Полтавської області від 27.06.2019р. у справі № 917/857/19 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів; відкладено підготовче засідання на 06.08.2019р.
У зв`язку з перебуванням судді Ореховської О.О. у відпустці судове засідання 06.08.2019р. не відбулося, у зв"язку з чим суд вважає за необхідне визначити нову дату та час судового засідання у справі.
05.08.2019р. через канцелярію господарського суду Полтавської області від позивача у справі - Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо -комерційної фірми "Оникс" надійшло клопотання (вх. № 8148), відповідно до якого позивач просить, зокрема, доручити Шостому апеляційному адміністративному суду забезпечити проведення наступного судового засідання (після 06.08.2019р.) у справі № 917/857/19 в режимі відеоконференції в приміщенні суду за участю представника позивача.
Зазначене клопотання позивача в частині участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції судом відхиляється з огляду на наступне.
Відповідно до ч.5 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції" до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв`язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
З вищезазначених норм права вбачається, що винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.
Отже, зі змісту наведеної норми права слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається виключно судом, що розглядає господарську справу. При цьому, випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в законі не визначені.
Необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від них причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Судом враховано обмежені технічні можливості господарського суду Полтавської області щодо забезпечення проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час в суді наявний лише один зал судового засідання, обладнаний технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції з щільним графіком проведення судових засідань у цьому залі та значною завантаженістю, оскільки ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції надходять з усіх регіонів України.
Суд зазначає, що вимогами чинного законодавства не передбачено можливості зміни дати та часу призначеного судового засідання у зв`язку поданням стороною клопотання про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Враховуючи те, що клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо -комерційної фірми "Оникс" (вх. № 8148 від 05.08.2019р.) в частині участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції подане в межах строку встановленого Законом, однак відсутня технічна можливість для забезпечення проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні вказаного клопотання.
Керуючись ст. ст. 197, 232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Визначити нові дату та час розгляду справи у підготовчому засіданні - 29.08.19р. на 10:20год.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Полтавської області, за адресою: 36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, зал № 25.
2. Запропонувати відповідачу у строк до 28.08.2019р. :
- надати суду відзив на позов, оформлений згідно з вимогами ст.165 Господарського процесуального кодексу України, всі письмові докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову,
- після отримання від позивача відповіді на відзив - подати до суду в строк до 3 днів з дня отримання такої відповіді від позивача заперечення з урахуванням вимог ст.ст. 167,184 Господарського процесуального кодексу України; копію заперечень надати (направити) позивачу.
3. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України).
4. Запропонувати позивачу:
- подати суду відповідь на відзив, оформлену згідно з вимогами ст.166 Господарського процесуального кодексу України.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - 3 дні з моменту отримання відзиву.
5. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо -комерційної фірми "Оникс" (вх. № 8148 від 05.08.2019р.) в частині участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції - відхилити.
6. Ухвалу надіслати учасникам справи в порядку, встановленому ст. 242 Господарського процесуального кодексу України.
7. Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: pl.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню (ст.ст. 235, 255 Господарського процесуального кодексу України).
Ухвалу підписано 16.08.2019 р.
Суддя О.О. Ореховська
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2019 |
Оприлюднено | 20.08.2019 |
Номер документу | 83698842 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ореховська О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні