УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20.08.2019 м. Івано-ФранківськСправа № 909/854/19
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О. В., розглянувши матеріали справи
до відповідача: Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, вул. Ак. Сахарова, 34-А, м. Івано-Франківськ, 76014, ідентифікаційний код 39767437,
про визнання за позивачем права постійного користування на землю та зобов`язання Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області внести відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру та присвоїти земельній ділянці кадастровий номер,
установив таке.
Приватна компанія "Бойко" звернулася з позовом до Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, до Коломийської міської ради про:
- визнання за позивачем права постійного користування на землю, а саме земельну ділянку по вул. І. Мазепи, 320 у м. Коломия Івано-Франківської обл ., площею 0, 15 га;
- зобов`язання Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області внести відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру та присвоїти земельній ділянці кадастровий номер.
При вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі суд встановив таке.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як доказ сплати судового збору позивач надав квитанцію від 15.08.2019 № 21141 на суму 1 921 грн.
Позивачем заявлено дві позовні вимоги.
Одна вимога щодо зобов`язання вчинити дії є вимогою немайнового характеру.
Друга вимога про визнання права постійного користування земельною ділянкою є вимогою майнового характеру, оскільки є вимогою про визнання речового права на майно (земельну ділянку). Судовий збір з даної позовної вимоги повинен визначатися з урахуванням вартості спірного майна - земельної ділянки.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 921 грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (672 350 грн).
Згідно з долученої до позовної заяви квитанції позивач сплатив судовий збір тільки по одній вимозі немайнового характеру.
По вимозі майнового характеру судовий збір не сплачено. При цьому позивачем також не надано доказів, які підтверджують вартість відповідної земельної ділянки. А тому суд не може визначити розмір судового збору, який позивач повинен доплатити за вказану вимогу майнового характеру.
Суд зазначає, що за вимогу про визнання за позивачем права користування земельною ділянкою слід сплатити судовий збір у розмірі 1,5 відсотка вартості спірного земельної ділянки станом на день звернення з даною позовною заявою, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 921 грн).
Докази, які підтверджують вартість спірної земельної ділянки, слід надати суду.
При цьому позивачу слід врахувати, що реквізитами для сплати судового збору за подання позовної заяви до Господарського суду Івано-Франківської області є такі:
отримувач коштів - УК у м.Iв.-Франк./м.Iв.-Фран./22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37952250;
банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача (МФО) - 899998;
рахунок отримувача - 34317206083003;
код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Отже, позивач не надав доказів, які б підтверджували сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Як передбачено в ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи відсутність належних доказів сплати судового збору, суд доходить висновку про необхідність залишити подану позовну заяву без руху.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення ухвали суду.
Позивачу належить надати суду:
- докази, які підтверджують вартість земельної ділянки;
- докази, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
3. Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що з нею звернулась.
Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на вебсторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за вебадресою http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Ухвалу підписано 20.08.2019.
Суддя О. В. Малєєва
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2019 |
Оприлюднено | 20.08.2019 |
Номер документу | 83723861 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Галушко Наталія Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Малєєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні