Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 2-а-113/11
6-а/287/20/19
УХВАЛА
про залишення без руху
20 серпня 2019 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Стратович О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про заміну сторони її правонаступником, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулася до суду з заявою і просить замінити сторону (стягувача) в виконавчому провадженні в справі за позовом її чоловіка ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області.
Посилається на те, що позивач у справі - її чоловік помер, вона є його спадкоємцем, а тому має право на отримання присуджених чоловікові рішенням суду коштів.
При вирішенні питання про призначення заяви до розгляду, судом встановлено, що остання не відповідає вимогам ст. 379 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Таким чином, відповідно до вимог ст. 379 КАС України необхідною умовою для заміни сторони виконавчого провадження є перебування вказаного виконавчого документу на виконанні.
Оскільки статтею 379 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження, суд враховує приписи частини 6 статті 7 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, за якими вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема,статтею 160 КАС України.
Заява про заміну сторони у виконавчому провадженні не відповідає встановленим вимогам.
Так, у заяві про заміну сторони виконавчого провадження взагалі відсутній виклад обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зокрема, заявником до заяви про заміну сторони у виконавчому проваджені не додано документів, які необхідні для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, а саме: не надано інформації про стан виконавчого провадження на момент звернення до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження та доказів перебування виконавчого листа на виконанні на час подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
В порушення п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України позивачем не зазначено докази про те, що заявник є єдиним спадкоємцем і докази прийняття нею спадщини після його смерті . Разом з тим, як передбачено ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Слід зазначити, що підтвердженням факту належного прийняття спадщини є отримання заявником свідоцтва про прийняття спадщини, яке видається після спливу встановленого законом строку для прийняття спадщини, або належного підтвердження відповідними доказами факту прийняття спадщини після закінчення такого строку. Відповідно до доданого свідоцтва про право на спадщину за законом ОСОБА_1 є спадкоємцем Ѕ частки приватизованої квартири, а не грошових коштів, які були нараховані ОСОБА_2 згідно постанови суді від 17.01.2011 року у справі № 2-а-113/11.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Заявником копії письмових доказів не засвідчені.
Заявником однією із заінтересованих осіб визначено Ємільчинське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, яке на даний час припинено, і його правонаступником є Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №628 від 22 серпня 2018 року Про деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України вбачається, що шляхом приєднання окремих територіальних органів Пенсійного фонду України, Ємільчинське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області приєднано до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Згідно з витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, діяльність Ємільчинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області припинено.
З огляду на викладене, вважаю, що без усунення вказаних недоліків дана заява не може бути прийнята до провадження суду і підлягає залишенню без руху для надання заявнику строку для усунення недоліків.
Відповідно до ч.1,2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160,161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення і встановлюється строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 379 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони її правонаступником, - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків який не може перевищувати п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, в разі, якщо заявник не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, заява повертається заявникові.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Стратович
Суд | Олевський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2019 |
Оприлюднено | 22.08.2019 |
Номер документу | 83787827 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Примаченко В. О.
Адміністративне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Горошко Л. Б.
Адміністративне
Олевський районний суд Житомирської області
Стратович О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні